Dział opisujący miejsca na nocleg - kempingi, hotele.

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
TAXL600V
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 08.06.2012, 22:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śląsk

Dział opisujący miejsca na nocleg - kempingi, hotele.

Post autor: TAXL600V »

Witam
Nie zauważyłem działu w którym można byłoby opisać jakąś miejscówkę na nocleg. Można by to podzielić na kraje np. Polska, Czechy, Słowacja, Austria, Włochy, Chorwacja, Hiszpania, Francja i tak dalej z ewentualnym dalszym podziałem na województwo , land, okres , stronę kraju czy cuś innego :)

Myślę, że bardzo by to pomogło w planowaniu podróży oraz w uniknięciu problemów z jakimiś nieciekawymi hotelami ( rezerwacje przez internet). Opisać miejsce, adres, ceny, wyposażenie, ogólne spostrzeżenia.

??
Awatar użytkownika
szczepan
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 209
Rejestracja: 27.03.2012, 09:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Osielec

Re: Dział opisujący miejsca na nocleg - kempingi, hotele.

Post autor: szczepan »

Bardzo dobry pomysł :thumbsup: jak ktoś ma coś sprawdzonego to może wtedy polecić innym i zaoszczędzić czasu i szuaknia :ok:
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Dział opisujący miejsca na nocleg - kempingi, hotele.

Post autor: Wolo »

Hej- forum z zasady działa odwrotnie- jeśli widzimy, że istnieją tematy znajdujące się w próżni, bądź jest bałagan, wówczas zostaje utworzony nowy dział.
Zatem śmiało, opisujcie miejscówki, jeśli temat się rozrośnie, nie będzie najmniejszego problemu, żeby wydzielić go jako osobny dział i podzielić na kilka tematów.


Pozdrawiam,


Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Dział opisujący miejsca na nocleg - kempingi, hotele.

Post autor: Reindeer »

To ja zacznę.
* Willa "Gratka", Szklarska Poręba, woj. dolnośląskie. Doba w dwójce kosztowała nas w lipcu tego roku 37 zł od osoby. Plusem kwatery są dwie kuchnie (po jednej na piętro), łazienka z prysznicem w pokoju, możliwość powrotu o dowolnej porze i lokalizacja w samym centrum Szklarskiej, przy jednoczesnej ciszy i spokoju. Jest możliwość zrobienia grilla. Jest tam też kilka miejsc parkingowych.
Namiary:
ul. 1-go Maja 31, Szklarska Poręba
tel. +48 75 717 20 50
http://www.karkomega.pl/willa_gratka.html

Beskid Niski
Smerekowiec 43, k. Uścia Gorlickiego (woj. małopolskie)
Gospodarstwo: "Mela i Adam Peregrym"
tel: 018 35 10 190, 691 243 018
Trafiłem tam przypadkiem w zeszłym roku i zostałem zakwaterowany w przytulnej jedynce z łazienką, za jedyne 30 złotych. Dodatkowo załapałem się na pyszny domowy twaróg i kawałek domowego chleba na drogę. Pokoi jest mało, więc lepiej wcześniej zadzwonić.
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział opisujący miejsca na nocleg - kempingi, hotele.

Post autor: airwolf »

to i ja sie dołącze

w Orlich górach niedaleko kudowy jest piekne ciche miejsce gdzie mozna spedzic troche czasu i pojzdzic po pieknych okolicach

http://hrad.skisedlonov.cz/

TJ SOKOL Sedloňov
Sedloňov 154
517 91
pošta Deštné v Orlických horách
Česká republika
tel. : +420 739 400 825
e-mail: tjsokolsedlonov@centrum.cz

Świetne miejsce na baze wypadowa cisza spokoj, niskie ceny, piekne winkle i zakrety

za 3 noce (4 dni) dla 2 osob w pokoju z lazienka i aneksem kuchennym zaplacilem na polskie niecale 180 zl
Ostatnio zmieniony 06.08.2012, 09:18 przez airwolf, łącznie zmieniany 1 raz.
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dział opisujący miejsca na nocleg - kempingi, hotele.

Post autor: maju »

Chyba kiedyś już była dokładnie taka sama propozycja.
Z tego co pamiętam to proponowałem wówczas tego typu bazy danych na TCPedii.
Jest ona lepsza do tego typu danych - każdy może edytować i dodawać info o danym miejscu, i nadal wszystko jest w kupie.
Zrobienie tego w oparciu o forum będzie zmuszało ludzi do czytania całego ciągu wypowiedzi, niekoniecznie na temat, aby na końcu uzyskać pełen obraz opisywanego miejsca.
Awatar użytkownika
Pawcio
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 08.07.2012, 13:18
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Legionowo

Re: Dział opisujący miejsca na nocleg - kempingi, hotele.

Post autor: Pawcio »

Witam.
Taka baza jest dość praktycznym rozwiązaniem dla osób korzystających z czegoś więcej niż namiot.. choć i pod namiot przydaje się 'pewna' lokalizacja.

Dla przykładu- my (jako rodzinka) poruszając się kamperem korzystamy często z bazy miejscówek potocznie zwanych CamperParkami opartej na Google Maps ( http://www.camperpark.pl )w głównej mierze stworzonej przez kamperowców. Wadą rozwiązania w porównaniu z bazą stworzoną w oparciu na TCPedii jest potrzeba ogarnięcia całości przez jedną osobę- ewentualnie grupę osób. Zaletą natomiast- obrazowość lokalizacji a dzięki temu łatwość planowania kolejnych przystanków również na gorąco, w czasie podróży.

Przy odrobinie chęci i samozaparcia można połączyć oba rozwiązania tworząc naprawdę ciekawą rzecz, jaką byłby np "Przewodnik po miejscach noclegowych dla motocyklistów" ;)
Awatar użytkownika
TAXL600V
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 08.06.2012, 22:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dział opisujący miejsca na nocleg - kempingi, hotele.

Post autor: TAXL600V »

Cieszę się, że pomysł się podoba. Kwestia TCPedi myślę jest dobrym zagadnieniem!

Osobiście szukam teraz jakiegoś dobrego kempingu ( namiot ) w okolicach Trieste, Koper, Umag, Novigrad, Porec ( Italia, Słowenia, Chorwacja). W necie wszystkie obrazki są ładne, a i reklama wiadome - nie jest obiektywna ;)
Awatar użytkownika
TAXL600V
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 08.06.2012, 22:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dział opisujący miejsca na nocleg - kempingi, hotele.

Post autor: TAXL600V »

Up, tak bym to widział... zaczerpnięte z forum
darius pisze: Hotel Galaktyka, przy ulicy Galytskiej 21 we Lwowie-Winnikach jest godny polecenia. Mają strzeżony parking, w środku jest czysto, a ceny są przystępne.


D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości