Zimy jeszcze ni ma :)

Krótsze lub dłuższe wyjazdy.
Awatar użytkownika
Stringers
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 354
Rejestracja: 18.10.2008, 22:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dark Side of Stettinum
Kontakt:

Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: Stringers »

Coby konik się nie zastał, porannie ruszyliśmy w teren, bo jak wiecie nieużywany sprzęt popsuć się może :wink:

Parę fotek http://picasaweb.google.com/onthemove.dnx/Elwood#
Najpiękniejsza muzyka, to praca silnika...choćby to był odkurzacz ;)

FOTOSTORY http://picasaweb.google.com/onthemove.dnx
BLOG http://onthemove.blox.pl/html
Awatar użytkownika
radi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 03.07.2008, 13:11
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: radi »

Z tą zimą to potwierdzam, dzisiejszy dzień był super... chciałem podładować akumulator bo trampek ostatnio mało używany, spieszyłem się rano żeby zdążyć z wyjazdem bo jakiś deszcz wczoraj zapowiadali a tu... zamiast deszczu słoneczko prawie jak w lecie. Też pstryknąłem parę fotek to się tu z nimi podłączę jeśli autor wątku nie ma nic przeciw:
http://picasaweb.google.com/RadeuszekS/ ... owyPlener#
Awatar użytkownika
Stringers
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 354
Rejestracja: 18.10.2008, 22:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dark Side of Stettinum
Kontakt:

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: Stringers »

nie no panie oczywiście żadnych przeciwskazań :ok:
Najpiękniejsza muzyka, to praca silnika...choćby to był odkurzacz ;)

FOTOSTORY http://picasaweb.google.com/onthemove.dnx
BLOG http://onthemove.blox.pl/html
Awatar użytkownika
Paczo3
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 402
Rejestracja: 25.09.2008, 13:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Potok

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: Paczo3 »

Wszystkie fotki mi się bardzo podobały :thumbsup:
Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać !
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: henry »

Oczywiście, wspaniałe fotki :thumbsup:
Ja myślę, że i do kalendarza coś by się nadało :thumbsup:
PIĘKNE !!!
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: ryben »

powiedz /napisz / Radi :help: jak ruszasz rano - to jest zimno, w trasie piździ, potem słońce wstaje i robi się ciepło, czy Tobie i Twoim membranom i podpinkom też się robi ciepło :swieczki: i tak dalej jedziesz i jest już po południu przed wieczorem i para z ust leci :ohmy: i jak dalej Jesteś ubrany bez czy w podpinkach i membranach :omg: :omg: ja miewam problemy raz się przegrzewam raz przemarzne raz sie ze mnie leje drugu raz leje się jeszcze bardziej :shock: :shock: i tak w ciagu dnia np. ok. + - 500 km
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
slavo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 24.08.2008, 22:11
Lokalizacja: Brzozów

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: slavo »

Pogoda nas naprawdę rozpieszcza.Już któraś niedzielo/sobota z rzędu w siodle.Co raz to nowe dróżki w Bieszczadach.Żyć nie umierać ! :smile:
- Patrz tata Translapt przyjechoł
- besto wielko maszina !
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: henry »

Trzeba dopasowywać ilość warstw odzieży do temperatury zewnętrznej.
Ja uważam, że lepiej być lekko niedogrzanym niż się spocić.
To drugie jest bardziej niebezpieczne. Hej
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: ryben »

wiesz henry jak jedziesz na cały /lub na cały :cool: / dzień to cały czas sie przebierasz :swieczki: chyba że gnasz cały czas przelotowo 140 km/h bo wtedy zawsze jest zimno :punk: ale na takie latanie ad hoc to jest problem ; dziś w mieście się spociłem a potem w trasach mnie przepiździło :swieczki: i wróciłem znów przemarznięty ale hmm :ok: mimo wszystko zadowolony z latania
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
radi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 03.07.2008, 13:11
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: radi »

No właśnie...Ryben dzięki za poruszenie tematu ciuchów.. mało brakowało a moje zostałyby na noc na balkonie. Właśnie tam podsychały po dzisiejszej jeździe.. niestety ja też raczej bardziej płynę potem niż marznę. To znaczy na trasie to jest zazwyczaj OK ale jak się zatrzymam to mimo, że łażę porozpinany, to szybko się przegrzewam. A że dzisiaj oprócz membrany założyłem podpinki to tym bardziej mnie nie to trafiło. Chyba muszę zacząć bardziej regulować te sprawy przebierankami jak radzi Henry... kufer, komplet ciuchów i sprawność artysty estradowego w zmianach kostiumów :ok: . Tylko.. jak się znam to nie będzie mi się chciało :lol:
Awatar użytkownika
Stringers
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 354
Rejestracja: 18.10.2008, 22:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dark Side of Stettinum
Kontakt:

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: Stringers »

Ja narazie jeszcze w dżinsach, ale już chyba czas na jakieś cieplejsze portki, a pod kurtałę podpinka i koszylka termiczna i to jest dla mnie idealnie :grin: żądnych przebieranek :pob:
Najpiękniejsza muzyka, to praca silnika...choćby to był odkurzacz ;)

FOTOSTORY http://picasaweb.google.com/onthemove.dnx
BLOG http://onthemove.blox.pl/html
Awatar użytkownika
NaczelnyFilozof
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 585
Rejestracja: 24.08.2008, 09:52
Lokalizacja: Jeleśnia - Żywiec
Kontakt:

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: NaczelnyFilozof »

U mnie w kurtce są takie zapięcia. Regulujące objętość. Jak ciepło to luz odpięte. Kurtka luzniej siedzi i jest jakas termowentylacja. Jak jest zminiej to zapięciami zmniejszam objętość, kurtka ciasniej siedzi i nic nie wieje.
Kurtka ma jakieś zamki wentylacyjne. Ale jak jest podpinka to one nie działają.

Wczoraj wracałem po zachodzis słońca. I już zimnawo było.

W sumie piździło mi tylko w szyje. Golf. Kominiarka. Kołnierz. I musze jeszcze coś poszukać jako czwartą warstwę.
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Transalp 600 '91 [Puzzle Edition 2.0]
Awatar użytkownika
Stringers
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 354
Rejestracja: 18.10.2008, 22:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dark Side of Stettinum
Kontakt:

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: Stringers »

NaczelnyFilozof pisze:U mnie w kurtce są takie zapięcia. Regulujące objętość. Jak ciepło to luz odpięte. Kurtka luzniej siedzi i jest jakas termowentylacja. Jak jest zminiej to zapięciami zmniejszam objętość, kurtka ciasniej siedzi i nic nie wieje.
Mnie się wydawało, że te zapięcia to są po aby ci kurtka nie wurkotała na wietrze :pob: ale co do tej termowentylacji to chyba masz racje :smile:
Najpiękniejsza muzyka, to praca silnika...choćby to był odkurzacz ;)

FOTOSTORY http://picasaweb.google.com/onthemove.dnx
BLOG http://onthemove.blox.pl/html
Awatar użytkownika
sober
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 09.07.2008, 22:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: sober »

ja też polatałem troche w niedziele -zrobiłem ok 450km i niestety z nosa mi kapało prawie całą drogę ale co tam :punk:
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: ryben »

NaczelnyFilozof pisze:U mnie w kurtce są takie zapięcia. Regulujące objętość. Jak ciepło to luz odpięte. Kurtka luzniej siedzi i jest jakas termowentylacja. Jak jest zminiej to zapięciami zmniejszam objętość, kurtka ciasniej siedzi i nic nie wieje.
Kurtka ma jakieś zamki wentylacyjne. Ale jak jest podpinka to one nie działają.

Wczoraj wracałem po zachodzis słońca. I już zimnawo było.

W sumie piździło mi tylko w szyje. Golf. Kominiarka. Kołnierz. I musze jeszcze coś poszukać jako czwartą warstwę.
Naczelny Ty szczupły jesteś człek i aż tyle ciepła nie wydalasz :grin: ale powaznie to te wszystkie systemy ściągacze i velcro to hmm są dobre ledwie :omg: bo w mieście za GORACO a w trasie czekam aż mi poty siódme wywieje spod podpinek i wtedy sie całkiem pozapinam i i pościągam czyli już po jakichś 250 km :dupa:
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
NaczelnyFilozof
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 585
Rejestracja: 24.08.2008, 09:52
Lokalizacja: Jeleśnia - Żywiec
Kontakt:

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: NaczelnyFilozof »

Stringers pisze: Mnie się wydawało, że te zapięcia to są po aby ci kurtka nie wurkotała na wietrze :pob: ale co do tej termowentylacji to chyba masz racje :smile:
Tak. Są od furkotania. Ale jak ubiore jakis swetr i ściągne zapięciami to sie ugotuje. A tak kurtka luźniejsza i można latać. A jak słońce zachodzi, to tylko zapięcia i już cieplej :lol:

ryben pisze: Naczelny Ty szczupły jesteś człek i aż tyle ciepła nie wydalasz :grin:
Ale za to za dziwnie oddaje to ciepło. Bo np jest mi za zimno w klate, a za gorąco w plecy. Chyba jakąs dodatkową podpinke na klate bede musiał wymyslec. Gdzieś słyszałem o czyms nadmuchiwanym?


bo w mieście za GORACO a w trasie czekam aż mi poty siódme wywieje spod podpinek i wtedy sie całkiem pozapinam i i pościągam czyli już po jakichś 250 km :dupa:
No to ja mam luksus. Na wiosce nie stoje w korkach bo ich nie ma :lol:
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Transalp 600 '91 [Puzzle Edition 2.0]
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: Bolek »

NaczelnyFilozof pisze: Ale za to za dziwnie oddaje to ciepło. Bo np jest mi za zimno w klate, a za gorąco w plecy.
Na pewno masz klate za szeroką i ci za owiewke wystaje,może przestań chodzić na siłownie :haha:
NaczelnyFilozof pisze:Gdzieś słyszałem o czyms nadmuchiwanym?
Nadmuchiwanego nie szukaj,lepej spraw sobie normalną dziewczynę to ci na pewno temperatury wyrówna :lol:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
NaczelnyFilozof
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 585
Rejestracja: 24.08.2008, 09:52
Lokalizacja: Jeleśnia - Żywiec
Kontakt:

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: NaczelnyFilozof »

Bolek pisze:
Na pewno masz klate za szeroką i ci za owiewke wystaje,może przestań chodzić na siłownie :haha:
Nadmuchiwanego nie szukaj,lepej spraw sobie normalną dziewczynę to ci na pewno temperatury wyrówna :lol:
Czuje sie publicznie upokorzony. Jako zadoscuczynienie przyjme łańcuch albo mitasy 07. A jak nie to jakiś moderator poczęstuje banem :lol:


Swoją drogą narzekamy na te podpinki. Nowoczesne goretexy i inne tworzywa. A kiedyś? Latali w kufajkach. Rękawicach i bezszczękowcach. A teraz mamy problemy bo nam szybki w kaskach parują. Jak za zmimno to sie kupuje kurtke z drutem grzejnym....
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Transalp 600 '91 [Puzzle Edition 2.0]
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: Remi »

NaczelnyFilozof pisze:
Swoją drogą narzekamy na te podpinki. Nowoczesne goretexy i inne tworzywa. A kiedyś? Latali w kufajkach. Rękawicach i bezszczękowcach. A teraz mamy problemy bo nam szybki w kaskach parują. Jak za zmimno to sie kupuje kurtke z drutem grzejnym....
Świete słowa. Ja do tej pory śmigałem w skórach i było oki. Fakt że do armatury intrudera tekstylja jakoś tak mi nie pasowały. Jak tak czytam o tych problemach " a to za zimno, a to za gorąco, a to sie jajka spociły" to tak sobie myśle czy to pisza ci sami "twardziele" z transalpów :wink:
a tak na powaznie to spoko... jeśli można zadbac o wygodę, komfort termiczny i własne zdrowie to trzeba to robić
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Zimy jeszcze ni ma :)

Post autor: Bolek »

NaczelnyFilozof pisze:Czuje sie publicznie upokorzony. Jako zadoscuczynienie przyjme łańcuch albo mitasy 07. A jak nie to jakiś moderator poczęstuje banem :lol:
Naczelny,chyba się nie gniewasz? Tak mnie na głupie żarty zebrało.
Jeśli chodzi o ciuchy,to naprawdę nie ma na co narzekać,wybór na rynku jest ogromny i każdy sobie dopasuje co chce i na każdą porę roku.
A tak naprawdę to "twardym trza być,nie miętkim" w końcu mamy Transalpy
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości