Gmole do 600

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
Piszczałka
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 328
Rejestracja: 04.08.2008, 23:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ryszki /koło Grójca

Re: Gmole do 600

Post autor: Piszczałka »

fakt teraz są bezpieczne szkoda że tego nie zrobiło 5 poprzedników,efekt taki że niema czego ratować pokleiłem aby nie ziały dziury i nie trzymały sie na sznurkach
WFM M06 S34 - 1964r
WFM M06 S01 - 1959r
Jawa 350 634
Transalp 87r
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Gmole do 600

Post autor: JanuszCh. »

Będę kolejnym, który dzięki Wam wykona dla swego trampka gmole. Gięcie już rozpocząłem. Robię równocześnie stopkę centralną i stelaże boczne. Cała masa gięcia, cięcia i spawania. Mam tylko problem z zaczepieniem sprężyny do ramy w stopce , ponieważ nie widzę żadnego otworu ...hmmm. (rocznik 94). Ma ktoś jakiś pomysł gdzie zaczepić sprężynę ??
pawelpol
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 27.08.2008, 16:46
Lokalizacja: WROCłAW

Re: Gmole do 600

Post autor: pawelpol »

ZAJEFAJNA ROBOTA GRATULACJE JAKBYś SIę Z TYM URODZIł.
TAKIEJ TECHNICZNIE DOBRZE ZROBIONEJ ROBOTY TO DAWNO NIE WIDZIAŁEM. :ok:
POZDRO.
arti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 26.10.2008, 22:54
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Gmole do 600

Post autor: arti »

Henry, pochwalam wój patent bardzo solidna robotka :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Gmole do 600

Post autor: henry »

Dzięki, dzięki. :smile:
Janusz, też myślę nad rozsądnym zaczepieniem sprężyny, ale na razie myślę........ :niewiem:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Gmole do 600

Post autor: JanuszCh. »

Muszę się pochwalić ; dzisiaj zakończyłem gięcie i spawanie gmoli!! :ok: Jeszcze szlifowanie, malowanie i montaż. Henry, a sprężynę zaczepiłem na takim " bolcu" który jest pomiędzy tłumikiem a ramą. Najpierw sugerując się różnymi fotkami z netu uparcie szukałem miejsca do zaczepienia po lewej stronie :thumbsdown: , ale w końcu przyszło oświecenie .... :zabawa: zaczep przy stopce to śruba z regulacją naciągu sprężyny.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Gmole do 600

Post autor: henry »

Janusz wrzuć jakieś foty stopki.
I jeszcze pytanie: jaką sprężynę założyłeś, gdzie kupiłeś, czy zdaje egzamin ( odpowiednio mocno trzyma).
Nie mogę dostać typowej sprężyny do stopki, więc założyłem zwykłą, ale to nie to, słabo trzyma.
Hej
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Gmole do 600

Post autor: wojs »

henry pisze:Janusz wrzuć jakieś foty stopki.
I jeszcze pytanie: jaką sprężynę założyłeś, gdzie kupiłeś, czy zdaje egzamin ( odpowiednio mocno trzyma).
Nie mogę dostać typowej sprężyny do stopki, więc założyłem zwykłą, ale to nie to, słabo trzyma.
Hej
W W-wie niedaleko Metro Swietokrzyska jest rzemieslnik ktory sprzedaje sprezyny.
Wybierasz sobie srednice, grubosk i dlugosc, koles przycina i robi oczka.
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Gmole do 600

Post autor: JanuszCh. »

Moja stopka została zamontowana, sprężynę którą zastosowałem kupiłem w sklepie z częściami do maszyn rolniczych. Długość ok. 13 cm, zrobiona jest z 4mm drutu. Trzyma wystarczająco mocno. http://img4.imageshack.us/my.php?image=gmole001.jpg Gmole również skończone, może jutro uda się już zamontować tak wyglądały w czasie suszenia :grin: http://img4.imageshack.us/my.php?image=gmole006.jpg.
Uczę się wrzucać fotki, mam nadzieję że się uda.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Gmole do 600

Post autor: henry »

Znalazłe u nas sklep z częściami do moto byłego układu wschodniego, wziąłem kilka sprężyn i będę kombinował.
Twoja produkcja też wygląda całkiem, całkiem :thumbsup:
Janusz, jeżeli chodz o dodawanie zdjęć, to jest metoda bezpośrednia, szybka i łatwa.
Pod stroną gdzie piszesz odpowiedż, masz temat "Dosaj załącznik "
Klikasz " Przeglądaj "
Zaznaczasz zdjęcie w komputerze.
Klikasz " Dodaj plik "
Klikasz " Wyślij " ...i zdjęcie jest w temacie.
Hej
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Gmole do 600

Post autor: JanuszCh. »

Henry dzięki za uznanie i podpowiedź :ok: :crossy:
Awatar użytkownika
Piterek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 25.09.2008, 16:49
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Gmole do 600

Post autor: Piterek »

A ja Ci dziękuję Henry za fachową obróbkę, czyli wyprowadzenie wstępnych kształtów do moich stelaży pod kufry :thanks: .
Szczęśliwie dla mnie jesteśmy prawie sąsiadami i jeszcze raz dziękuję za pomoc :thumbsup: .
Odwdzięczę się jakoś :rose: ...
no chyba że masz zapasową wątrobę to :drinking: :kolejka: :zabawa: :wacko: .
chciałbym umrzeć we śnie jak mój dziadek.... a nie jak jego pasażerowie głośno krzycząc :shock: :shock:
optima
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 25.03.2009, 22:27

Re: Gmole do 600

Post autor: optima »

OSTRY pisze:Henry ,na tych Twoich fotkach to wszystko tak pięknie wygląda, myślę sobie spoko, pewnie nie ma z tym dużo roboty... q...., ile nerwów te gmole kosztują to chyba tylko ten wie co je robił. Poza tym nie wiem jak udało Ci się tak ładnie to powyginać, może to oprócz smykałki, doświadczenia, techniki, wewnętrznego fuj (kwiat lotosu itp) również kwestia materiału, napisałeś że użyłeś rurki czarnej, ja się męczę z rurką o podobnej średnicy tyle że z kwasówki ( chromoniklówki? :niewiem: )-masakra! Jakoś tak nie za bardzo chce współpracować, ze zginaniem nie ma kłopotu(giętarka 12 ton) tyle tylko że robią się takie załamania, górki, dołki :niewiem: :pob: :banghead: Do wiercenia dziur musiałem zaopatrzyć się w wiertło z tytanu , bo inne po paru obrotach nie nadawały się do użytku, a w rurce nawet zadrapania nie było :banghead: . Może jutro uda się zakończyć tę drogę przez mękę i odetchnę wreszcie , w sumie już większość prac za mną :ok: :grin: :ok:
Jakiś czas temu robiłem gmole do M-72 z kwasówki właśnie - wiercenie nie było koszmarne pod warunkiem posiadania oleju do wiercenia - kupiłem na allegro- pojawia się czasem w dziale osprzęt jachtowy. Zanim jednak stałem sie posiadaczem tego specyfiku zniszczyłem kilkanaście wierteł i mocno pokancerowałem gmole z prawej strony - na szczęście gondola kosza zasłaniała. Najgorsze jak materiał sie przegrzał po stępieniu wiertła przy wierceniu na sucho - w żaden sposób nie dało się wywiercić w tym miejscu otworu. Walka była nierówna. Gdy sprzedałem motocykl nastepny właściciel przerobił go na "wojnę" [z pod mojej ręki wyszedł jako BMW R-71 czarny z chromami] i przemalował lśniące z kwasówki gmole na kolor khaki. Spokojnie można było rzeźbić gmola z czarnej rury i pomalować jak Henry. :smile: Nieźle wyszło. Gratulacje.
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Gmole do 600

Post autor: JanuszCh. »

Wreszcie motorek gotowy do śmigania, gmole i boczne stelaże własnej roboty zamontowane,teraz tylko lać paliwo i jazda. Obrazek
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Gmole do 600

Post autor: JanuszCh. »

a tak wygląda całość jeszcze tylko zamontować stopkę centralna po ostatecznej przeróbce Obrazek
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Gmole do 600

Post autor: JanuszCh. »

Tak wygląda moja stopka w wersji ostatecznej , jeszcze przed malowaniem i spawaniem końcowym.Obrazek
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Gmole do 600

Post autor: henry »

No i cacy :thumbsup:
Ważne, żeby żelastwo skutecznie chroniło plastiki a stelaże tył.
Proponuję, żebyś teraz zrobił próbę na sucho.
Postaw moto na kołach i puść swobodnie na prawo i lewo.
Jeżeli nic się nie zagnie, to wszystko jest ok.
Z jakiej rurki zrobiłeś stelaż ?
Czy akurat te trzy punkty mocowania wystarczą ?
Czy stelaże są odpowiednio sztywne ?
Hej
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Gmole do 600

Post autor: JanuszCh. »

Ważne, żeby żelastwo skutecznie chroniło plastiki a stelaże tył.
Dokładnie, o to właśnie chodzi. Z tym testem no sucho to się trochę boję , chybo że na trawie coby się nie poobijało bardzo .. :grin: Do zrobienia stelażu użyłem rury 3/8 cala . Płaskownik no podpórkę ma 6 mm , i łączący oba stelaże również 6 mm. Całość jest dość sztywna, planowałem jeszcze przykręcić płaskownik łączący stelaże do błotnika, co prawda to plastik ale ma pod spodem usztywnienie . Po skręceniu całości stwierdziłem że jest wystarczająco sztywny i nie przykręcałem, jak założe bagaże boczne to się wtedy okaże jak jest naprawdę . Tak to wygląda..Obrazek
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Gmole do 600

Post autor: henry »

Też swoich nie mocuję do błotnika, muszą być sztywne same w sobie a jeżeli mają się podgiąć to lepiej żeby błotnik był cały. A będziesz woził na tych stelażech jakieś sakwy ? bo jeżeli tak, to ta dziura nie za duża ?
Chodzi o to, że wewnątrz jakaś poprzeczka może by się przydała ?
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Piterek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 25.09.2008, 16:49
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Gmole do 600

Post autor: Piterek »

Możesz dospawać do ramki mocowania do zaczepów pod kufry Givi, Kappa, itp.(gdybyś zecyował się na kufry)
Masz tu link do takich zaczepów:
http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... ts_id=9165
chciałbym umrzeć we śnie jak mój dziadek.... a nie jak jego pasażerowie głośno krzycząc :shock: :shock:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości