[Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Moderatorzy: Skorpionka, Baran

Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Słuchajcie... nie mam słów by opisać co się dzieje jak zaczyna się czytać opisy... Ale przeczytałem i na podstawie wielu zmiennych wytypowałem trzy opisy.

1. http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-ro ... l#position
2. http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-ro ... l#position
3. http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-ro ... l#position

Czas na głosowanie - 36 godzin (czyli mniej więcej południe w czwartek. Ustawimy sobie listę "rankingową", gdyż jest ryzyko, że dana osoba zostanie "zaopiekowana" (oby!) i wtedy my zaopiekujemy się kolejną z listy (pod względem liczby głosów). Inaczej nie umiem się za to zabrać. Nie chcę decydować KTO - zróbmy to wspólnie (jak obiecałem w pierwszym poście).

Kiedy wiem kogo "bierzemy" klikam i mamy zrobioną rezerwację.

Od weekendu mirkoslawski (nasz skarbnik) będzie wysyłał PW z numerem konta i deadlinem na wpłatę. Będziemy się również dzielić innymi obowiązkami - ci co mogą (np. pakowanie, noszenie etc).

Chyba na ten moment to już wszystko. Gdybym coś pomieszał -dajcie znać i proszę o wybaczenie, ale jakoś nietęgo idzie mi koordynowanie tego tematu.


***
Opis 1.

1. ...
2. ...
3. ...


Opis 2.

1. ...
2. ...
3. ...


Opis 3.

1. ...
2. ...
3. ...
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Chili
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1649
Rejestracja: 12.10.2010, 18:45
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Chili »

Wiem, że coś postanowić musimy, kogoś wybrać. Przeczytałam te opisy, nóż mi się w kieszeni otworzył.... nie potrafię wybrać, zdecydować, kto potrzebuje pomocy bardziej. Ci wszyscy ludzie są w tragicznej sytuacji. Dlatego zrobiłam losowanie. Może to brzmi okrutnie, jak zabawa cudzym losem, ale naprawdę nie potrafię wybrać jednej osoby, a raczej odrzucić dwóch pozostałych. Padło na Pana Antoniego.***
Opis 1.

1. ...
2. ...
3. ...


Opis 2.

1. ...
2. ...
3. ...


Opis 3.

1. Chili
2. ...
3. ...
T.A.Suka rządzi! (cyt.falco)

jeśli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce... to można ;)
Awatar użytkownika
Jola
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 03.08.2011, 12:13
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Jola »

Wojtek ja oczywiście chętnie też się włączę, płakać się chce jak ciężko mają Ci ludzie, popytałam trochę znajomych w Radiu i oni też oczywiście pomogą, deklarują się, że kupią spożywkę, zawsze każdy coś i powinno się trochę tego uzbierać, nie wpisuję się na konkretną listę i pomoc dla konkretnej osoby uzbieram jak najwięcej rzeczy i wtedy możemy to podzielić. Myślę, że to też jakaś dobra opcja a przynajmniej zawsze coś! pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Jola pisze:Wojtek ja oczywiście chętnie też się włączę, płakać się chce jak ciężko mają Ci ludzie, popytałam trochę znajomych w Radiu i oni też oczywiście pomogą, deklarują się, że kupią spożywkę, zawsze każdy coś i powinno się trochę tego uzbierać, nie wpisuję się na konkretną listę i pomoc dla konkretnej osoby uzbieram jak najwięcej rzeczy i wtedy możemy to podzielić. Myślę, że to też jakaś dobra opcja a przynajmniej zawsze coś! pozdrawiam
Super. Im więcej po trochu, tym więcej w sumie! :)

Głosujcie proszę. Do jutro czas kliknąć i zarezerwować. Wtedy ruszamy z machiną.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
maras67
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 937
Rejestracja: 24.03.2010, 12:55
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: maras67 »

Opis 1.

1. Maras
2. ...
3. ...


Opis 2.

1. ...
2. ...
3. ...


Opis 3.

1. Chili
2. ...
3. ...
Jazda motocyklem to najprzyjemniejsza rzecz jaką się robi w ubraniu... :)
http://forum.transalpclub.pl/gallery/im ... ge_id=2026
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: mirkoslawski »

Został tylko "Opis 2" a więc Pani Krystyna a to oznacza, że w dwóch pozostałych przypadkach będzie dla tych ludzi pomoc i wsparcie :smile:

P.S. I. Tak wnioskuję, bo z linku wyświetla się komunikat "Nie ma takiej rodziny" - jeśli źle wnioskuję - proszę o wyprostowanie mnie i podesłanie działającego linku/ów

Opis 1.

1. Maras
2. ...
3. ...


Opis 2.

1. mirkoslawski
2. ...
3. ...


Opis 3.

1. Chili
2. ...
3. ...

P.S. II
Co do szczegółów dotyczących konta itp - szczegóły prześlę do Was jutro wieczorem albo w weekend na PW. To, że ja jestem skarbnikiem oznacza tylko tyle, że udostępniam konto, "wciskam guzik przelewu", notuję wydatki i raportuję do Was - każdy może w dowolnym momencie poprosić o aktualny stan kasy jak i szczegółowe sprawozdanie z wydatków na PW :thumbsup:
Awatar użytkownika
Radek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 397
Rejestracja: 20.06.2011, 23:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Garwolin

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Radek »

mirkoslawski pisze:Został tylko "Opis 2" a więc Pani Krystyna a to oznacza, że w dwóch pozostałych przypadkach będzie dla tych ludzi pomoc i wsparcie :smile:

P.S. I. Tak wnioskuję, bo z linku wyświetla się komunikat "Nie ma takiej rodziny" - jeśli źle wnioskuję - proszę o wyprostowanie mnie i podesłanie działającego linku/ów

Opis 1.

1. Maras
2. ...
3. ...


Opis 2.

1. mirkoslawski
2. Radek
3. ...


Opis 3.

1. Chili
2. ...
3. ...

P.S. II
Co do szczegółów dotyczących konta itp - szczegóły prześlę do Was jutro wieczorem albo w weekend na PW. To, że ja jestem skarbnikiem oznacza tylko tyle, że udostępniam konto, "wciskam guzik przelewu", notuję wydatki i raportuję do Was - każdy może w dowolnym momencie poprosić o aktualny stan kasy jak i szczegółowe sprawozdanie z wydatków na PW :thumbsup:
też mam taki wniosek z braku dostępności rodziny na stronie Szlachetnej Paczki. Dołączam się do głosu.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

No to sprawa się rozwiązała. Opcja 2 - 1 i 3 już "wzięte".

Wysyłam wszystkim PW

P.S. W wysłanym liunku jest opis rodziny (czyli opcja 2). Jak ktoś nie chce się rejestrować- nie ma potrzeby. Proszę mi wtedy wysłać adres email to prześle opis w załączniku.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Przepraszam, że w kolejnym poście (kiedy poprzedni mój jest wyżej), ale chciałbym by do wszystkich zainteresowanych dotarły te informacje:

Informacje o potrzebujących (nie wszyscy chcą się logować na link jaki podałem w PW - te osoby co się zalogują mają dostać od organizatorów akcji jakieś podziękowania, nagranie/raport z przekazania darów):

1. Opis rodziny

"Pani Krystyna (70 l.), od nagłej śmierci męża we wrześniu tego roku, mieszka samotnie.
Przyczyną trudnej sytuacji Pani Krystyny jest niska emerytura i duże wydatki związane z utrzymaniem mieszkania, spłatą kredytu zaciągniętego jeszcze za życia męża oraz niepełnosprawność syna, który rok temu, po udarze mózgu, został inwalidą. Mimo, że nie mieszka z matką, Pani Krystyna stara mu się pomagać jak może. Dodatkowo sytuację kobiety utrudnia zablokowane konto w banku - Pani Krystyna nie może pobrać pieniędzy, a w portfelu pozostało jej na przeżycie ok. 100 zł (pieniądze te muszą jej wystarczyć do momentu odblokowania konta, niestety nie wiadomo, kiedy to nastąpi).
Pani Krystyna mieszka w małym mieszkaniu, wymagającym wymiany bardzo nieszczelnych okien. Niewielka emerytura (1360 zł) pozwala na opłacenie mieszkania (496 zł) i spłatę miesięcznej raty kredytu (400 zł). Za pozostałe pieniądze Pani Krystyna robi drobne zakupy dla syna (który mieszka osobno) i musi jeszcze jakoś przeżyć.
Pani Krystyna najbardziej potrzebuje obuwia zimowego, gdyż jej stare buty nie nadają się już do chodzenia, a na nowe jej po prostu nie stać. Pani Krystyna byłaby również bardzo wdzięczna za środki czystości, gdyż są to rzeczy, które szybko się zużywają. Nieśmiało wspomina również o nowej pralce, gdyż stara popsuła się dwa lata temu i od tamtej pory kobieta musi robić pranie ręcznie, co dla osoby w tym wieku jest bardzo uciążliwe.


Potrzeby rodziny

Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Ryż, Olej
Inne: sól - potas i magnes Sante

Środki czystości
Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Mydło/żel myjący

Inne: Tytan WC, kostki do toalety, odświeżacz

IV. ODZIEŻ I OBUWIE
Obuwie
Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 K zimowe Buty 37 podeszwa - traperowa, za kostki
2 K przejściowe kapcie 36 kapcie po domu, otwarty przód

Wyposażenie mieszkania:
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Pralka - Pani Krystyna jest osobą starszą i pranie ręczne jest dla niej bardzo uciążliwe. Nie ma szczególnie wygórowanych wymagań co do pralki, byle by nie musiała robić tego ręcznie.

Szczególne upominki:
Parowar, gdyż Pani Krystyna, jako że nie ma lewej nerki, musi gotować wszystko na parze, więc parowar byłby sporym ułatwieniem w codziennym życiu.

Najważniejsze potrzeby:
1. Buty, jako że na razie Pani Krystyny nie stać na ich zakup (zimowe buty, rozmiar 37, podeszwa traperowa, za kostki + kapcie rozmiar 36, otwarty przód).
2. Pralka jest bardzo potrzebna, gdyż Pani Krystyna jest osobą starszą i pranie ręczne jest dla niej bardzo uciążliwe. Nie ma szczególnie wygórowanych wymagań co do pralki, byle by nie musiała robić tego ręcznie.
3. Środki czystości, gdyż są to rzeczy, które szybko się zużywają.
4. [ode mnie - chyba jeszcze potrzebne sprawy spożywcze wymienione wyżej. Może tu zapomnieli dodać]"

*****

2. Gdzie i kiedy mamy dostarczyć paczkę:
Miejscowość: Warszawa, 02-766
Ulica: Nowoursynowska 210/212
Daty i godziny otwarcia: 7 grudzień 2013 (sobota) godz. 10:00-20:00 8 grudzień 2013 (niedziela) godz. 10:00-18:00.
Kontakt: Paulina Poreda 504-821-666


*****

3. Proponowany gryplan (dyskutujmy o tym - od czegoś trzeba zacząć więc proponuję).
- mamy trzy tygodnie od teraz. To dużo i mało. Bierzmy się więc do roboty.
- podzielmy się obowiązkami, ok? Zgłaszajcie się co kto może robić (można samemu, razem w grupie etc). Do obsady jest
a) pralka
b) zakupy marketowe (wrzucam to razem bo może jedym wyjazdem do sklepu "wielkopowierzchniowego" można załatwić całość: obuwie, spożywcze, czystościowe, ew. parowar (o nim jeszzcze dalej).
c) magazyn. Czy jest ktoś kto może bezpiecznie to przechować i wydać w weekend kiedy powinna mieć miejsce dostawa? Nie jest to absolutnie konieczne, ale byłoby fajne. Np. wczesniej zrobić zakupy by wiedzieć gdzie mamy braki (a niech się okaże, że nie ma takich kapci...)
d) transport. Ze wspomnianego magazynu (a jak jego nie będzie takowego to od ludzi z domów co będą przechowywali).
e) załadowanie i rozładowanie całości, byśmy nie obarczyli tym osoby co weźmie na siebie transport.
f) ewentualnie parowar.

Ja mogę ogarnąć pralkę. Mam kontakty w firmie mającej bdb ceny na AGD (niższe niż sklepowe). Poproszę o doradzenie czegoś co jest tanie + energoszczędne (byśmy nie uszczęśliwili masakrycznymi rachunkami za prąd). Oni pewnie wezmą na siebie podwiezienie na miejsce zbiórki darów, a jeżeli nie to konieczne będzie przechowanie towaru i późniejsze odwiezienie (tu się kłania magazyn). Jak nie oni to jakikolwiek duży sklep z AGD. Z transportem podobnie pewnie będzie (albo bezpośrednio, albo do magazynu, albo naszych domów). W ograniczonym zakresie mogę również zaangażować w punkt e (o tyle ograniczone, że ten weekend mam z dziećmi, co nieco ogranicza ale nie wyklucza).

Adampio zgłosił się z transportem. Dzięki! Czy masz ten weekend wolny i zabierzesz się z ew. wypisanym towarem i odwieziesz na Ursynów?

Rubik - magazyn + transport

Kto dalej? :)


*****

4. Kasa, kasa, kasa...

- Rozmawiałem z Mirkiem (on w rozjadach i mniej netu, więc miejsce na uwadze poganiając go - z wyrozumiałością :) ), więc....zbieramy kasę (skarbnik - mirkoslawski; on prześle wszystkim PW ze szczegółami). Wpłacajcie proszę jak najszybciej byśmy mieli środki na zakupy. Tutaj będzie tak, że jak najwięcej na przelewy (np. AGD) i zbieranie paragonów by była pełna transparentność całej akcji, ale o tym Mirek napisze pewnie w weekend
- plan a i plan b. Czyli co się stanie, jak jest za mało kasy, albo za dużo. Zawsze może być tak, że wcześniejsze deklaracje się rozminą ze stanem faktycznym. Jak w górę to super. Jak w dół to problem. Dlatego przedstawiając Wam osoby potrzebujące szukałem też takich, gdzie plan minimum możemy zapewnić jak wiele osób się wycofa, a maksimum też jak pozostaną (przepraszam, za ten sceptycyzm, ale wolę być ostrożnym, bo deklaracje są poważne). Proponuję robić zakupy w następującej kolejności: 1. pralka. Jak wiemy ile kosztowała, wiemy ile kasy zostaje. 2. Zakupy czystościowe w jakimś ograniczonym zakresie. Podobnie: jak wiemy ile zostaje.... 3. Zakupy spożywcze w jakimś ograniczonym zakresie. Jak wiemy... 4. Zakup parowaru. Jak jeszcze kasy zostaje, to powtarzamy punkty 2 i 3.
- stan kasy. Jak wpłacą wszyscy co deklarowali to mamy 1470 PLN (piszę o tym otwarcie byśmy wszyscy mieli w to wgląd. Jak jest jakiś powód by to zdjąć, proszę o info)! To świetny wynik!!! Jest szansa na zakupy wszystkiego co potrzebne, a może i te ekstrasy (jak parowar, czy żywność).

*****

Uffff. Jak coś pokręciłem, zapomniałem - wybaczcie.... Pisać, dawać znać, dyskutować, wpłacać, zgłaszać się, organizować, pomagać, krytykować....
Ostatnio zmieniony 21.11.2013, 23:04 przez wojtekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3967
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: ostry »

Z racji odległości nie jestem w stanie pomóc fizycznie ale czekam na PW od Mirka.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
dr.marcin
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 28.10.2013, 17:18
Mój motocykl: XL650V

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: dr.marcin »

Dobry wieczór, jestem tu nowy i dopiero teraz znalazłem ten temat. Bardzo chętnie się włączę... Gdzie mam wpłacić pieniądze? Nowoursynowska jest 2km ode mnie. Mam busa, więc chętnie dostarczę. Jeśli trzeba coś przechować, również służę.
XL650V Transalp, XS650
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3967
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: ostry »

rubik, :resp: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

rubik pisze:Dobry wieczór, jestem tu nowy i dopiero teraz znalazłem ten temat. Bardzo chętnie się włączę... Gdzie mam wpłacić pieniądze? Nowoursynowska jest 2km ode mnie. Mam busa, więc chętnie dostarczę. Jeśli trzeba coś przechować, również służę.
Hej,

genialnie! Mój powyższy post edytowałem dając informacje o Tobie - dzięki! Zatem transport i magazyn mamy ogarnięte.

W sprawie wpłat będzie pisał Mirek na PW.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: mirkoslawski »

Wysłałem PW do zainteresowanych (kierowałem się adresatami PW Wojtka) - jeśli kogoś nie uwzględniłem a chciałby - bardzo przepraszam i bardzo proszę o sygnał - poprawię się natychmiast i wyślę co trzeba na PW.

Jeśli potrzebowali byście kontaktu (szybszego) ze mną - to moja komórka: 6 zero 0 dwa 6 cztery 63 jeden

Zdrowia :smile:
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: mirkoslawski »

Do dzisiaj zebraliśmy 1270 zł :thumbsup: Nie ma jeszcze wpłat od wszystkich, którzy się początkowo zadeklarowali - w związku z tym proszę te osoby, które początkowo wyraziły chęć pomocy a do dzisiaj nie dokonały wpłaty o informację na PW co dalej. Do jutra zamykamy wpłaty aby wiedzieć, czym dysponujemy i aby zacząć zakupy dla Pani Krystyny.

Fajnie to wygląda - pierwszy raz uczestniczę w takiej akcji "czynnie" i zanosi się na to, że najpilniejsze potrzeby uda nam się zaspokoić a tym samym będzie szansa na "trochę lepsze święta" dla P. Krystyny - aż mi gardło zatyka z dumy, że tacy ludzie jak Wy są na tym forum! Wiedziałem, że imprezować z Wami można najlepiej na świecie, jeździć i gadać o motórach też, ale taki odzew na coś tak szlachetnego - to niesamowite :thumbsup:

Edit: już 1370 :ok:
sky
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 734
Rejestracja: 14.06.2008, 08:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: sky »

wojtekk pisze: Szczególne upominki:
Parowar, gdyż Pani Krystyna, jako że nie ma lewej nerki, musi gotować wszystko na parze, więc parowar byłby sporym ułatwieniem w codziennym życiu.
Hej!

Jak coś to mogę sprezentować urządzenie do gotowania na parze. Nie jest nowe, użyłem z 10 razy.
Tylko jest toto pędzone prądem i nie wiem, czy nie oddamy niedźwiedziej przysługi?

Jeśli jest akcept, to lecę do piwnicy i przygotowuję do oddania (w sensie porządnie umyć itd). Nie jest to high-tech, tylko jakiś najprostszy marketowy Clatronic.
Marcin 'sky' Przybylski
--
Czterdzieści lat na karku, często zachowuję się jak nastolatek, jeżdżę motocyklem... Czy to w końcu kryzys wieku średniego?
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Hej,

nikt więcej się nie zgłosił do zakupów pralki, więc pozwoliłem sobie ruszyć z badaniem rynku.

Kilka zmiennych jakie brałem pod uwagę:
1) Energo i wodo-oszczędna. By nie było tak, że kupimy tanio, a potem Pani Krystyna wyda dużo na rachunki.
2) Prosta w obsłudze. Brak hiper-super-triple-mega-funkcji. Ma (dobrze) prać. By Pani Krystyna się zwyczajnie nie pogubiła.
3) Trwała. By nie było tak, że tanio kupimy, a potem drogi serwis będzie (często) odwiedzał Panią Krystynę.

Już modelu i producenta niestety nie pamiętam. Przewaliło się tego nieco i mi się bardzo miesza... Ale cenę pamiętam: 890 PLN. Fajne funkcje (np. dobiera tyle wody ile jest prania, a nie leje full), mała (nie wiemy jak wiele miejsca mają w mieszkaniu i by się nie okazało, że nie ma jak sensownie podłączyć). Jutro dogrywam szczegóły (płatność, dostawa, ew. magazyn - będę dawał znać czy jest potrzeba).

Jakieś obiekcje, zmiany, propozycje?

Czy ktoś się zgłasza może do spraw spożywczych? Do chemii zgłosił się Klubowicz, więc to mamy obstawione. Jak z parowarem? Czy ktoś by się tego podjął?

Edyta do Sky: zapytam opiekuna rodziny. Jak tylko będę miał odpowiedź- daję znać.

Edyta2: Sky. Bierzemy! :) Leci PW do Ciebie.

Edyta 3. Parowar załatwiony przez Skya! Pani wolontariuszka mówi, że elektryczny (i używany) oczywiście może być. Na pewno się przyda. Ze Skajem już dogadujemy szczegóły. Pozostaje więc kwestia zakupów spożywczych! Mamy na to niezły budżet!
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
dziewczynape
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 04.06.2012, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: dziewczynape »

Jeśli chodzi o spożywkę to chętnie z Tomkiem pomożemy. Nie wiem jaki jest plan, czy jakoś się dzielimy, czy wszystko kupujemy razem.. Generalnie proszę brać Nas pod uwagę. Konkrety na PW.
Awatar użytkownika
dr.marcin
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 28.10.2013, 17:18
Mój motocykl: XL650V

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: dr.marcin »

Jeśli mogę mieć prośbę, to poproszę, żeby "zakupy" były w kartonie (najlepiej zaklejonym). Łatwiej będzie mi przechować i później nam transportować.
PS
Fajnie, że tak dobrze wyszło.:)
XL650V Transalp, XS650
Awatar użytkownika
Jola
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 03.08.2011, 12:13
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Jola »

ja do zakupów też się mogę przyłączyć, pytanie tylko kiedy i gdzie?
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość