Szyba wysoka po swojemu

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
Wacek
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 287
Rejestracja: 15.03.2009, 12:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: za miedzą Warszawa

Re: Szyba wysoka po swojemu

Post autor: Wacek »

Docent, Ty oczywiście byłeś pionierem, inspiratorem i jedynym sprawcą zamieszania w mojej kuchni ;-)
Ale kolega Tomekjan ewidentnie potrzebował połechtania ego :-D
Pochwalę się, jak coś upiekę...
był: XL 600V '96
jest: RD04 '92
Tomekjan
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 26.02.2011, 18:04
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Włocławek

Re: Szyba wysoka po swojemu

Post autor: Tomekjan »

To całe szczęście, że się atmosfera oczyściła. Swoim postem chciałem pomóc osobom takim jak ja, poszukującym konkretnych rozwiązań. Bo uwierzcie mi, ale nie udało mi się wygoglować na szybko takiego opisu odnośnie deflektora, aby ukazywał całość co i jak. A pomysł z piekarnikiem narodził się po tym jak tutaj Koledzy opisywali, iż walczą opalarkami, aby ukształtować plexi - stąd postanowiłem iść na całość i upiec swój deflektor, i oczywiście się tym pochwalić - a co ;)

Pozdrawiam, Tomek.
Zapraszam na stonę o tematyce CNC www.tanie-cnc.pl
Awatar użytkownika
Docent
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 365
Rejestracja: 20.06.2010, 08:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Szyba wysoka po swojemu

Post autor: Docent »

Tomekjan pisze:To całe szczęście, że się atmosfera oczyściła. Swoim postem chciałem pomóc osobom takim jak ja, poszukującym konkretnych rozwiązań. Bo uwierzcie mi, ale nie udało mi się wygoglować na szybko takiego opisu odnośnie deflektora, aby ukazywał całość co i jak. A pomysł z piekarnikiem narodził się po tym jak tutaj Koledzy opisywali, iż walczą opalarkami, aby ukształtować plexi - stąd postanowiłem iść na całość i upiec swój deflektor, i oczywiście się tym pochwalić - a co ;)

Pozdrawiam, Tomek.
Słusznie ... bo dobre i tanie rozwiązania trzeba promować ...
należy tylko dodać że przed pieczeniem należy zdjąć folie ochronne .... bo potem po pieczeniu strasznie ciężko się je zdejmuje .... mi zajeło to 2,5 h :niewiem:

Ale teraz mam szybę o którą bracki się zapytał ile za to zapłaciłem ...
miło się zrobiło nie powiem że nie :ok:
"MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY" - lektura obowiązkowa przed wyjechaniem na drogę ...
W życiu pewne są tylko śmierć i podatki ...
Transalp '99 600V
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Szyba wysoka po swojemu

Post autor: Next22 »

A mi tak wyszło :
Obrazek


1- plexa 4mm za gruba 3mm wystarczy
2- biała lipnie wyglada muszę zrobić coś z delikatnym kolorem
3-za wysoka temperatura w piekarniku (170stopni C ) te pionowe kreski to się odbił ruszt i wyszły bąble . Trzeba ustawić 130 i dłużej poczekać :lol:
4 - na plus mogę pokombinować z wysokością nie szkoda wywiercić otwory na deflektor
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
Docent
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 365
Rejestracja: 20.06.2010, 08:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Szyba wysoka po swojemu

Post autor: Docent »

Next22 pisze:A mi tak wyszło :
Obrazek


1- plexa 4mm za gruba 3mm wystarczy
2- biała lipnie wyglada muszę zrobić coś z delikatnym kolorem
3-za wysoka temperatura w piekarniku (170stopni C ) te pionowe kreski to się odbił ruszt i wyszły bąble . Trzeba ustawić 130 i dłużej poczekać :lol:
4 - na plus mogę pokombinować z wysokością nie szkoda wywiercić otwory na deflektor
Next ogólnie ładnie ... teraz jak chcesz poprawić swoje wyniki to zacznij od kopyta z gipsu i ładuj je spokojnie do piekarnika. Co do założenia - niższa temperatura + dłuższy czas ... wszystko ok tylko daj 150 i niech sobie spokojnie spływa na kopyto.
"MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY" - lektura obowiązkowa przed wyjechaniem na drogę ...
W życiu pewne są tylko śmierć i podatki ...
Transalp '99 600V
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Szyba wysoka po swojemu

Post autor: piotreklodz »

Nie wiem pod jaki wątek się podczepić, a widzę że tu jest paru fachowców od szyb więc pytam :smile:

Mam niską szybkę, dość porysowaną która ma służyć raczej jako gustowna owieweczka do jeżdżenia po krzakach, chcę ją pomalować na biało.... jak myślicie jakiej farby użyć żeby mi z niej farba nie zeszła po miesiącu? Po zmatowieniu drobnym papierem jest szansa że zwykła w spreju się utrzyma?
Ma to być rozwiązanie mega nisko budżetowe :lol:
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
Docent
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 365
Rejestracja: 20.06.2010, 08:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Szyba wysoka po swojemu

Post autor: Docent »

Przeleć szybę papierem ale na gładko ... 400 - 600 - 1000 - 1500/2000 a nastepnie zobacz co Ci z tego wyszło ... może się uda starą reaktywować a jak nie to doprowadz do minimalnych rys a najlepiej matu i jesli Ci taki stan nie pasuje to maluj farbą OD ŚRODKA :D ... żadne krzaki Ci nie straszne :) tylko weź poprawkę na przyciemnienie przez "szkło" :)
"MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY" - lektura obowiązkowa przed wyjechaniem na drogę ...
W życiu pewne są tylko śmierć i podatki ...
Transalp '99 600V
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości