2 pytania. Strzał w rurę i kierownica

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Awatar użytkownika
oler
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 18.06.2008, 23:55
Lokalizacja: Radomsko

Re: 2 pytania. Strzał w rurę i kierownica

Post autor: oler »

trochę bardziej basowo gada i nieźle strzela :)
paw
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 10.09.2008, 14:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: 2 pytania. Strzał w rurę i kierownica

Post autor: paw »

Mój transalp 93 też strzelał z tłumika , do wczoraj. Przy oględzinach gażników zauważyłem, że jedna śrubka jest nieoryginalna, mianowicie za długa. Była to śrubka mocująca pokrywkę, która jest z boku gażnika a pod nią jest sprężyna i membrana z zaworkiem stożkowym na środku. Ta śrubka mimo dokręcenia powodowała nieszczelność na przylgni tej płytki z obudową gażnika . Po wymianie tej śrubki na odpowiednią transalp przy hamowaniu silnikiem nawet nie piśnie. Po zdjęciu tej płytki można dostrzec mały oring, który co jakiś czas wypada wymienić.
slawek442
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 05.04.2011, 11:09
Mój motocykl: XL650V

Jak hamuję silnikiem to strzela

Post autor: slawek442 »

Witam szanowną brać.
Mój problem polega na tym że jak odpuszczam gaz to silnik strzela chyba w wydech (choć głowy nie dam może w gaźnik).Poza tym nie ma innych objawów. Strzelanie występuje głównie wtedy gdy gwałtownie puszczę gaz.Jeśli ktoś z was tak miał i wie o co biega to proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
supertramp
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 128
Rejestracja: 25.11.2008, 22:39

Re: Jak hamuję silnikiem to strzela

Post autor: supertramp »

slawek442 pisze:Witam szanowną brać.
Mój problem polega na tym że jak odpuszczam gaz to silnik strzela chyba w wydech (choć głowy nie dam może w gaźnik).Poza tym nie ma innych objawów. Strzelanie występuje głównie wtedy gdy gwałtownie puszczę gaz.Jeśli ktoś z was tak miał i wie o co biega to proszę o odpowiedź.
To nie jest strzelanie tylko piękna muzyka :wink:
Pewno było już o tym na forum.
Częsta i zazwyczaj niegroźna przypadłość trampków gaźnikowych - choć w tak młodym modelu jak Twój pewno do wyeliminowania przez regulację gaźników.

ps. Nie miałeś problemów z rejestracją anglika ?? Chodzi o brak homologacji przedniego reflektora na ruch prawostronny.
Dalej w drogę wyruszamy - starczy sił - dzisiaj jest nasz dzień!
slawek442
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 05.04.2011, 11:09
Mój motocykl: XL650V

Re: Jak hamuję silnikiem to strzela

Post autor: slawek442 »

Mam znajomego diagnostę - też motocyklista to nie miałem problemów ale chciałbym coś z tym reflektorem zrobić.Może ktoś podpowie czy da się go przerobić żeby nie oślepiał.Używka na allegro to 1000zł i w sumie też niewiadomego pochodzenia.
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Jak hamuję silnikiem to strzela

Post autor: Bolek »

Kolego slawek442 powiem tak:ma nie strzelać a resztę sobie proszę znaleźć za pomocą jakże pięknej i przydatnej funkcji "Szukaj" :grin:
O np.tuviewtopic.php?f=104&t=268&p=9434&hilit= ... 4%99#p9434
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
slawek442
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 05.04.2011, 11:09
Mój motocykl: XL650V

Re: Jak hamuję silnikiem to strzela

Post autor: slawek442 »

Sorry, dzięki za link.
Awatar użytkownika
NEWMAN
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 24.10.2009, 17:38

Re: Jak hamuję silnikiem to strzela

Post autor: NEWMAN »

slawek442 pisze:Witam szanowną brać.
Mój problem polega na tym że jak odpuszczam gaz to silnik strzela chyba w wydech (choć głowy nie dam może w gaźnik).Poza tym nie ma innych objawów. Strzelanie występuje głównie wtedy gdy gwałtownie puszczę gaz.Jeśli ktoś z was tak miał i wie o co biega to proszę o odpowiedź.
Ja jak pomykam przez miasto z małymi prędkościami przez to co chwile odpuszczam gaz bo bardzo mnie to rajcuje :whip:
a na akcesoryjnym tłumiku to już w ogóle bajka :cool: .Jak nowe transalpy nie strzelają to ja takiego nie chcę .
slawek442
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 05.04.2011, 11:09
Mój motocykl: XL650V

Re: Jak hamuję silnikiem to strzela

Post autor: slawek442 »

Mnie to jakoś nie rajcuje ale skoro "ten typ tak ma" to będę mógł spać po nocach.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości