Handlarze...

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Handlarze...

Post autor: Neno »

Karolek pisze:Jeszce krótko żeby się odnieść do jednego z postów-oczywiście nie działam charytatywnie-jestem pieprzonym kapitalistą i niestety zarabiam na tym procederze :wink:
Ja bym powiedział, że na szczęście ;) ale jeśli wolisz tak, to niech tak zostanie... :D
vasyli
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 338
Rejestracja: 22.04.2010, 21:21
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siedlce

Re: Handlarze...

Post autor: vasyli »

Miałem napisać w dz. dowcipy, ale to też dobry wątek.
Rozmawiałem dzisiaj z kolegą który zajmuje się handlem motocyklami.
Sprowadza moto z zagranicy, ryzykuje życie i pieniądze, płaci nie małe podatki (20%od moto?) nie licząc zusu, czynszu, mandatów, remontów.
I ciekawa sprawa:
w skarbówdze daje fakturę na moto które kupił (przykładowo 5tyś),
a koleś mówi, że za mało. bierze cennik eurotax i poucza go cenami giełdowymi -od 9-11 tyś :egh:
kumpel mu na to, że jest handlarzem (ma firmę od lat) i nie kupuje po cenach giełdowych, bo nie na tym polega jego działalność. tylko na tym żeby kupić taniej, sprzedać drożej - proste - handel.
koleś w skarbówie zdębiał i nie wiedział co powiedzieć (dopiero zrozumiał problem obywatela). w końcu zgodził się na 7tyś.
I jak tu k***a prowadzić biznes w naszym kraju??? jak 2/3 za*******asz na państwo i jeszcze im mało.
a klienci jak klienci zawsze chcą taniej - wiadomo nikt teraz nie ma kasy, z roku na rok tendencja spadkowa w handlu o ok 20%. można pisać i pisać, ręce opadają
z Bogiem
Karolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 07.01.2010, 22:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: Handlarze...

Post autor: Karolek »

Szanowni Koledzy
Podoba mi się poziom tej dyskusji-zwłaszcza brawa dla Trampa i Jasona :thanks: -jesteście wielcy :thumbsup:
jak chodzi o reklamę -na forum jestem zarejestrowany od dawna-do tej pory się nie ujawniałem z moim procederem,nieważne,radzę sobie bez takiej reklamy -ale nie pogardzę nią :smile: .Chętnie napiję się z Wami browca i bliżej poznam przy najbliższej okazji.Jeśli ktoś zbłądzi w moje strony(Ostrów Wlkp) zapraszam na kawę.
Pozdrawiam
i życzę udanego sezonu
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Handlarze...

Post autor: sajmonwww »

vasyli pisze:ciach -a koleś mówi, że za mało. bierze cennik eurotax i poucza go cenami giełdowymi -od 9-11 tyś :egh:
- ciach
Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale z tego co było kilka lat temu to się składa deklaracje i jak urząd chce ją podważyć
to rozpoczyna procedurę karno-skarbową, jeśli cena jest rażąco niska.... mnie też próbowali tak "urobić" jak kupowałem auto,
po faktycznie korzystnej cenie... i zapłaciłem z kwotę deklarowaną a nie eurotaxową...

Chyba że to stary kawał bo kiedyś tak faktycznie było :niewiem:
Awatar użytkownika
Jason
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 16.05.2010, 14:51
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Handlarze...

Post autor: Jason »

Karolek pisze:Szanowni Koledzy
Podoba mi się poziom tej dyskusji-zwłaszcza brawa dla Trampa i Jasona :thanks: -jesteście wielcy :thumbsup:
No to Karolek, w nagrodę że nakręciliśmy Ci temat i reklamę, dawaj nam tu szybciutko po jednym promocyjnym GSie :grin: .
Może być od dziadka z Niemiec, który zaraz po kupnie złamał nogę i nigdy nie wyjeżdżał nim z garażu :grin: :lol:
DL 1000 V-Strom
Transalp 600V PD06 87'
Bandit GSF 600 - taki tam filmik z moim byłym motórem
http://www.jsmedia.com.pl
Awatar użytkownika
Yarro
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 699
Rejestracja: 27.01.2011, 16:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Handlarze...

Post autor: Yarro »

sajmonwww pisze:Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale z tego co było kilka lat temu to się składa deklaracje i jak urząd chce ją podważyć to rozpoczyna procedurę karno-skarbową, jeśli cena jest rażąco niska.... mnie też próbowali tak "urobić" jak kupowałem auto, po faktycznie korzystnej cenie... i zapłaciłem z kwotę deklarowaną a nie eurotaxową...
Chyba że to stary kawał bo kiedyś tak faktycznie było :niewiem:
Tydzień temu opłacałem podatek od umowy sprzedaży. Przede mną było dwóch młodych chłopaków z umową kupna mercedesa za 20 tyś. Gościu ze skarbówki wycenił w swoim programie na około 40 tyś. No i oczywiście zrobił się problem. Człowiek ze skarbówki, w sumie sympatyczny gość, powiedział, że na tak dużą różnicę w cenie musi mieć podkładkę. Najlepsza byłaby opinia rzeczoznawcy, w ostateczności np. zdjęcia uszkodzeń. Bez tego będzie miał problem podczas kontroli. Skończyło się na przyjęciu ceny chyba 35tyś.
Ja tam skarbówkę trochę rozumiem, kto wpisywałby rzeczywistą kwotę w umowie, jeśli wierzyliby na słowo?
Karolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 07.01.2010, 22:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: Handlarze...

Post autor: Karolek »

Ej Panie Jason -toś się Pan drogo wycenił:):) Wiesz jako Handlarz jestem skąpy z natury :wink: będę negocjował:)
a tak nawiasem-BM-ki to już różne miałem-ale GS-a co najwyżej 650-ki:(
Szczerze-po trampku kupiłem sobie R 1150 r-ślicznutkiego ,czarny,szyba,kuferki-cacy ...zrobiłem 2 tys km i sprzedałem-rozczarował mnie.Do 3 tys obr słabo jedzie,wibracje większe jak w trampku ale zawiechy i komfort super.I moja prywatna opinia jest taka(a trochę tych klamotów przerzuciłem-nie żebym był jakimś ekspertem) HĄDA żądzi! I to praktycznie w każdej kategorii.Powiem wam tylko -mój kumpel lata na DL 1000(koleś jest m.in zawodnikem motocrosowym)przywiozłem Viaderko(stare 99 r43 tys.km),przejechał się i stwierdził że mam mu też szukać takiego,o jego minie nie wspomnę :thumbsup:
Pozdrawiam
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Handlarze...

Post autor: Cynciu »

O czym jest ten wątek, bo nie kumam :niewiem:
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: Handlarze...

Post autor: CUinHell »

O zimowej nudzie, jak kilka innych wątków, które pojawiły się podczas tej okropnej pory roku :grin: Za miesiąc wszystkim przejdzie...oby.
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Handlarze...

Post autor: Andrzej77 »

Cynciu pisze:O czym jest ten wątek, bo nie kumam :niewiem:
Chłopaki wyjaśniają znaczenia niektórych słów. Pomóżcie i mi.
Jak delikatnie, niepogardliwie, jednym słowem i jednoznacznie nazwać pracownika firmy wywożącej odpady komunalne, tzw. śmieci? Z bólem wyznaję, że chcąc dopchać coś jeszcze do kubła przed wywozem, wypadam z garażu z obłędem w oczach i drę się do żony: "Byli już śmieciarze?!?!" :haha:
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Handlarze...

Post autor: sajmonwww »

Szukam szukam i nic w temacie tzw "śmieciarzy" jedyne co znalazłem to "Proacownik Zakładu Oczyszczania Miasta"
Ale sprawa jest poważna jedni mają swój hymn http://www.zgkim.zgora.pl/cms/index.php ... &Itemid=77
vasyli
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 338
Rejestracja: 22.04.2010, 21:21
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siedlce

Re: Handlarze...

Post autor: vasyli »

Andrzej77 pisze: "Byli już śmieciarze?!?!" :haha:
Niestety w tym wypadku nie pomogę. Ale gdyby miał ktoś wątpliwości co do innego popularnego słowa to polecam ten oto materiał :grin: :
http://nagyatsu.wrzuta.pl/audio/2nNb8XX ... mik_-_qrwa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość