BMW GS 800

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Jeśli nie Transalp to co?

Post autor: Bolek »

WOLF pisze:BMW f 800 GS
WOLF SIĘ ZAKOCHAŁ :wub:
No wykrztuś to wreszcie i wstaw Trampka do działu "sprzedam" :tongue:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Jeśli nie Transalp to co?

Post autor: Marcin-BB »

Bolek pisze:
WOLF pisze:BMW f 800 GS
WOLF SIĘ ZAKOCHAŁ :wub:
No wykrztuś to wreszcie i wstaw Trampka do działu "sprzedam" :tongue:
A przecież wiadomo, że miłość jest ślepa..... :grin:
Nie będę pisał frazesów na temat bmu- bo nie miałem nigdy a jeździłem tylko wokół chałupy, ale kiedyś jak się Wolfie spotkaliśmy we Wrocławiu to Misiek opowiadał o f800gs- bo mieli go w MOTOCYKLU na testach . Że to bardzo dobry motocykl- taki volkswagen golf wśród motocykli. Wszystko jest w nim dobre, nie ma się czego czepić, ale nie ma tego"czegoś" co sprawia, że chcesz go sobie zostawić na dłużej w garażu. Po prostu do bólu poprawny, ale ni cholery nie idzie się w nim zakochać tak jak w TA czy AT. Legendą raczej nie zostanie i za 20 lat nie będzie motocyklem poszukiwanym- jak dziś zadbane TA600.
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: Jeśli nie Transalp to co?

Post autor: mmax »

Marcin-BB pisze:taki volkswagen golf wśród motocykli. Wszystko jest w nim dobre, nie ma się czego czepić, ale nie ma tego"czegoś" co sprawia, że chcesz go sobie zostawić na dłużej
mam dwa golfy i sobie je zostawiam na dłużej bo mają to "coś"...
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Jeśli nie Transalp to co?

Post autor: Bolek »

WOLF pisze:Narażę się pewnie wielu, ale dla mnie TA650 jest takim bezpłciowym jeździdłem, poprawnym pod każdym względem, ale bez błysku w oku...
:boks: :bija:
Tak sobie myślę,że Ty jeszcze tak naprawdę nie wiesz czym chcesz jeździć,oprócz tego,że ma to być motocykl :grin:
Dopóki nie spasujesz sprzętu do siebie,to każdy będziesz krytykował.Powinieneś dobrze przemyśleć przyszły zakup,bo inaczej będziesz tylko tracił bez sensu kasę,chyba,że masz jej w nadmiarze i stać Cię na próbowanie :smile: .
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: Jeśli nie Transalp to co?

Post autor: mmax »

WOLF pisze:Charakteru w golfie, podobnie jak w toyocie czy innych japońsko-koreańskich oplach, renówkach, fiatach nie znalazłem- nie dyskutuję o zaletach- bo każdy jakieś ma. Ale te akurat, nie mają jaj. Dlatego nie zostawiłem żadnego. Pierwszy który zostanie to jeep a żałuję ,że pozbyłem się subaru :swieczki: .
Aby nie rozwijać wątku puszek- koniec dyskusji o 4oo :mouthshut:
Nie wiem, czy 800 gs ma to" coś" bo nie mam go jeszcze. Narażę się pewnie wielu, ale dla mnie TA650 jest takim bezpłciowym jeździdłem, poprawnym pod każdym względem, ale bez błysku w oku...
Celuję w 800gs bo dla mojej fizyczności to jedna z niewielu opcji do dosiadania. Dla Miśka, który jest 3 razy cięższy :lol: :mouthshut: i dwa razy wyższy ( albo odwrotnie :smile6: ) może to za mały garnitur ( pewnie KTM ADV 990byłby bardziej na miarę, albo triumpf rocket III pozostaje :grin: :haha: ). Dla mnie, po analizach i przymiarkach jeden z dwu garniaków ( drugi to tiger) szytych dla mnie... :niewiem: Polatam- ocenię :smile: Albo przesiadka na V-roda pozostanie i inne latanie :grin:
i wszystko jasne... przynajmniej dla mnie.
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Jeśli nie Transalp to co?

Post autor: Bolek »

WOLF pisze:. Pisałem o wadach TA- bo takie wg mnie ma.
Oczywiście,że ma i nikt co do tego nie ma wątpliwości, nie ma ideałów ,ale nie jest to powód żeby pisać o tym już po raz któryś, w którymś z kolei wątków :tongue:
Wolf nie gniewaj się,ale ja akurat lubię swój motocykl,spełnia on 70 procent moich oczekiwań i trochę mnie wkurza jak ktoś nieustannie pisze jaki to lichy sprzęt :sad: bo to k***a nie prawda :tongue:
Moim kolejnym faworytem też jest 800-ka ,ale ta dopiero ma zasadniczą jedną p********ą wadę :lol: CENĘ
Nawet jak ją kupię kiedyś to i tak do lasu nie pojadę,bo jak by mi się zarysowała to bym się chyba posrał :grin:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Jeśli nie Transalp to co?

Post autor: Jaro-Ino »

GSem do lasu niebardzo powiadacie :D Bo zarysować można. Coś w tym jest :grin: :grin:

Na rajdzie podlaskim miałem okazje prostować mu kierownice :ok:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: BMW GS 800

Post autor: CUinHell »

Dla mnie 800 to w tej chwili, nie patrząc na cenę, iddealny sprzęt. Nie za duży, odpowiednia moc i zdolności off oraz asfaltowe. MIałem przyjemność przejechać z kumplem Rumunie, on właśnie na 800, trzy dni latania po Karpackich lasach, i motong na Touranzach śmiagał jak przeciąg. Dodatkowo, przy trzech kufrach i szpeju na 2 tygodnie wyjazdu palił o litr mniej niż Trampek a objeżdżał mnie jak chciał.
Jestem ZA :grin:
Ostatnio zmieniony 25.10.2010, 10:42 przez CUinHell, łącznie zmieniany 1 raz.
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
zalmen3
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 154
Rejestracja: 16.06.2008, 12:41
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: BMW GS 800

Post autor: zalmen3 »

W przeciagu tygodnia ma podobno nastapic premiera 800-tki Hondy. Podobno ma miec silnik V4 800 z VFR. Ciekawe co to bedzie soba reprezentowalo. Jak powszechnie wiadomo "przeszczepienie" V-twina z VTR do Varadero wyszlo calkiem cacy. Jestem ciekaw.
http://www.scigacz.pl/Honda,V4,2011,kol ... 13953.html
http://www.scigacz.pl/VFX,V4X,VF1200X,H ... 13927.html

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: BMW GS 800

Post autor: Neno »

Jeszcze gdyby nie te osławione felgi .... też celuję w ten model za kilka sezonów ;)
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: BMW GS 800

Post autor: CUinHell »

Świetnie, tylko po co v4, masa motonga będzie ze 250kg i znowu będziecie marudzlili, że na off się nie nadaje, a i jeszcze jak automat wsadzą, to w ogóle będzie zdrada :tongue:
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
sepcio
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 27.07.2010, 17:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BMW GS 800

Post autor: sepcio »

Też śledzę poczynania 800tki, czekam na wiosnę i dni otwarte w BMW (mam nadzieje że takowe się odbędą) tylko nie wiem czy dadzą mi się przejechać jak podjadę tam sprzętem który jest w cenie czapeczki i smyczki z logiem BMW.
vasyli
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 338
Rejestracja: 22.04.2010, 21:21
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siedlce

Re: BMW GS 800

Post autor: vasyli »

Też podglądam losy 800 na rynku wtórnym. Może za parę lat jak cena będzie rozsądna i nie będzie innej alternatywy na rynku średniego enduro??
Wszystkie parametry ma ekstra, tylko ma znaczącą jak dla mnie wadę. Brzmienie silnika, niestety nie jest to V-ka. Przejechałem się gs650(800) i miałem niesmak, jak słyszałem silnik. Dosiadałem też boxera RS, i porównałem go do... kosiarki :sad:
Myślę że to coś w trampku to jest V2 :wink:
darius
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 164
Rejestracja: 09.07.2008, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: BMW GS 800

Post autor: darius »

maly off topic ale jednak w temacie :-)

F800 w drugoplanowej roli


Pozdrowienia,
D
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: BMW GS 800

Post autor: Thorin »

vasyli pisze:Też podglądam losy 800 na rynku wtórnym. Może za parę lat jak cena będzie rozsądna i nie będzie innej alternatywy na rynku średniego enduro??
Alternatywa już prawie jest http://www.scigacz.pl/Triumph,Tiger,800 ... 13968.html, pytanie brzmi, czy będzie to alternatywa cenowa. Tak czy inaczej, Tiger powinien trochę osłabić pozycję BMW na rynku, a co za tym idzie i ceny na rynku wtórnym. Przynajmniej tak się łudzę... :lol:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
vasyli
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 338
Rejestracja: 22.04.2010, 21:21
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siedlce

Re: BMW GS 800

Post autor: vasyli »

Thorin pisze:
vasyli pisze:Też podglądam losy 800 na rynku wtórnym. Może za parę lat jak cena będzie rozsądna i nie będzie innej alternatywy na rynku średniego enduro??
Alternatywa już prawie jest http://www.scigacz.pl/Triumph,Tiger,800 ... 13968.html, pytanie brzmi, czy będzie to alternatywa cenowa. Tak czy inaczej, Tiger powinien trochę osłabić pozycję BMW na rynku, a co za tym idzie i ceny na rynku wtórnym. Przynajmniej tak się łudzę... :lol:
No wypadało by aby się tak stało :grin:
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: BMW GS 800

Post autor: Korzen »

Mam do dyspozycji GS650. Fajnie przyspiesza. fajnie hamuje. Ale nie ma tego czegoś.
Czekam na sezon i dosiadam testowo GS800, wybiorę się na jakiś szuter aby go sprawdzić.
Myślę że za 2-3 lata będę takim jeździł ;)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
dominik
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 50
Rejestracja: 23.10.2008, 20:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczuczyn

Re: BMW GS 800

Post autor: dominik »

Pany i Panie zobaczcie to:

http://www.youtube.com/watch?v=btRvVLA0KzM

Przy okazji widzę w temacie chłopaków z Siedlec - pozdrowienia z Mazur.
Były: Honda Dominator 650, Honda Transalp XL 600, Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: BMW GS 800

Post autor: wojtekk »

Tia - fajnie opanowany motocykl :) Gdzies chyba już było na forum.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość