Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

motocyklowo
LukaTrampek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 214
Rejestracja: 24.07.2009, 10:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: LukaTrampek »

Bardzo dorby artykuł, pewne statystyki pokrywają się ze statystykami z Motocyklisty Doskonałego, skąd inąd świetna książka...
Awatar użytkownika
prosperus
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 18.08.2010, 22:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: prosperus »

Cynciu pisze:...Zwłaszcza końcówka może przemawiać do wyobraźni....
Problem w tym, że niektórzy tej wyobraźni nie mają. :sad:

Pozdr
Szybko i tanio nie będzie dobrze.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Dobrze i tanio nie będzie szybko.

--------------------
Lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie idioty niż sie odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: wojtekk »

Marcin B.B. wspomniał o tym artykule. Pogrzebałem i znalazłem w sieci.

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56 ... alizm.html
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: Marcin-BB »

No właśnie....
Po wakacyjnej przewie czas by był wrócić do tematu. Nie wiem jak Wam ale mnie urlopowe wyjazdy dały mi kolejne doświadczenia i spostrzeżenia na tematykę bezpieczeństwa ruchu.
Ale do rzeczy:
Wojtek- choć się tym nie chwali- cały czas działa i próbuje pozyskać- jak to określił- "partnerów strategicznych", którzy pomogą w realizacji pomysłów studenckich.
Drugim pomysłem jest zwerbowanie do naszej akcji ludzi znanych z mediów- np. cytowany wyżej Lech Potyński, którego ostatnie felietony w Świecie Motocykli często obijają się o podobną tematykę. Czytałem też na stronach WP, że Saleta uczy się od Czachora jazdy terenowej na nowej SuperTenere i wyrusza na podbój Australii. W rezultacie ma powstać 12-odcinkowy serial o wyprawie motocyklowej promujący ten rodzaj turystyki a zarazem bezpieczną jazdę motocyklem. Jeśli by się udało twórców takiego serialu zainteresować problematyką tu poruszaną to może jakiś projekt by ujrzał światło dzienne???

Kolejny pomysł- już na przyszły sezon.
Chcemy wyjść z Akcją "Bezpieczeństwo" poza forum- do ludzi. Zgodnie z tezą zawartą w felietonie L.Potyńskiego ludzie chętnie przychodzą na wszelkie festyny i zloty motocyklowe- i wtedy są bardziej otwarci na tą problematykę. Tu można do nich dotrzeć z naszymi przemyśleniami i pomysłami. Na forum AT kilka osób deklarowało się, że może wykonać np. plakaty czy inne formy przekazu- multimedia itp. Do tego potrzeba grupki zapalenców, którzy poświęcą czas w weekend i pojadą z tymi materiałami na zloty i inne podobne imprezy w swojej okolicy. Powieszą plakaty, pokażą film z wyprawy czy spot nt. bezpieczeństwa i pogadają z tymi, którzy się przy takiej prezentacji zatrzymają. Mnie często przypadkowo spotkani podczas wakacyjnych wyjazdów ludzie zaczepiają i pytają; Co to za motor, gdzie nim byłem itp. Są ciekawi- nieraz zaskoczeni bo dotąd wydawało im się, że motory to tylko te ryczące ścigacze jeżdżące na gumie. Wydaje mi się, że grupka turystycznie "uzbrojonych" transalpów czy afryczek zawsze budzi zainteresowanie i z reguły także życzliwość. Jest nas wielu w całym kraju. Każdy kto mógłby wygenerować trochę czasu i popędzić na zlot w swojej okolicy byłby takim "ambasadorem" promującym nasze pomysły....
Co Wy na to?????
Pozdrawiam serdecznie!
M.
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: Cynciu »

myśl przednia :thumbsup:
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: wojtekk »

Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
prosperus
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 18.08.2010, 22:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: prosperus »

Marcin-BB pisze:...w swojej okolicy byłby takim "ambasadorem" promującym nasze pomysły...
Pomysł bardzo fajny. Popieram a nawet jestem za. :smile:

Sprawa ma chyba szerszy kontekst. Nie każdy ma np. tyle śmiałości żeby prezentować się publicznie. Nie każdy łatwo nawiązuje kontakty. Nie każdy... i tu wpiszcie sobie co serce dyktuje. :wink:

Ale KAŻDY może zrobić coś w tej sprawie w miarę swoich możliwości. Nie wiem, czy byłbym dobrym "ambasadorem", ale:
1. Przy każdej okazji (zarówno na płaszczyźnie prywatnej jak i zawodowej) staram się uzmysłowić moim rozmówcom jak ważne sa kwestie bezpieczeństwa (i to zarówno dla moto jak i puszek). :wink:
2. Udało mi się u kilku osób zmienić nastawienie z "dawcy nerek" na "faktycznie to może być fajne". :smile:
3. Namówiłem kilka osób na moto i... 4 z nich zrobiły już prawko i śmigają. :grin: :crossy:

Czyli małymi krokami też coś można zrobić do czego zachęcam.

Pozdr
Szybko i tanio nie będzie dobrze.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Dobrze i tanio nie będzie szybko.

--------------------
Lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie idioty niż sie odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: Marcin-BB »

Wojtek pochwal się wszystkim co zdziałałeś!!! :smile:
Bo Panowie nie wiedzą, że my siedzimy na dupskach i już pijemy ciepłą herbatkę czekając na zimę a chłopak się męczy i działa cały czas!!!
Powodzenia!
sky
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 734
Rejestracja: 14.06.2008, 08:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: sky »

Tak jest. Po dzisiejszej rozmowie z Wojtkiem z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :thumbsup:
Marcin 'sky' Przybylski
--
Czterdzieści lat na karku, często zachowuję się jak nastolatek, jeżdżę motocyklem... Czy to w końcu kryzys wieku średniego?
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: marek79 »

Bardzo fajny artykuł Dualizm .

Moim pomysłem żeby być widocznym jest Biały Kask i to ......

http://picasaweb.google.pl/jakubdr750/Odblaski#

Wiem że motocykl z tak obklejoną szybą wygląda jak UFO ale najważniejszy jest efekt , bądź widoczny na drodze .

Ostatnio miałem przyjemność spotkać tego młodego człowieka http://www.odblaskowyaniol.pl/ Macieja ze Szczecina .
Przeczytajcie jego historię POLECAM

http://www.odblaskowyaniol.pl/

http://picasaweb.google.pl/105161718983 ... owyaniolPl#
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: marek79 »

Dostałem dziś od kumpla fajny artykuł , zapraszam do zapoznania się z treścią .

http://www.wkole.pl/aktualnosci.48.Kto- ... istow.html
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: Marcin-BB »

marek79 pisze:Dostałem dziś od kumpla fajny artykuł , zapraszam do zapoznania się z treścią .

http://www.wkole.pl/aktualnosci.48.Kto- ... istow.html
Artykuł ciekawy- był już komentowany na forum AT. Moim zdaniem autor skupia się tylko na jednej przyczynie wypadków, pomijając wiele innych.
Co do odblasków Marku- wielu studentów miało pomysły z nimi związane. I to są bardzo dobre pomysły. Tylko, że nawet motocykl oklejony jak ufo nie zapewni nam 100% bezpieczeństwa- to tylko półśrodek. Podstawą tej akcji jest edukacja kierowców- zwłaszcza tych, którzy nie mieli nigdy do czynienia z motocyklem Chcemy by potrafili wczuć się w naszą sytuację, zrozumieli nasze zachowania i nauczyli współistnienia na jednym pasie ruchu- bez chamstwa i niepotrzebnych nerwów!
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: wojtekk »

Na razie sprawy się toczą. Jak coś się wykluje - na pewno dam znać. Trzymajcie kciuki.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: wojtekk »

To mniej więcej w temacie:

http://www.pck.pl/pages,181.html

Karta ICE.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: Cynciu »

wojtekk pisze:To mniej więcej w temacie:

http://www.pck.pl/pages,181.html

Karta ICE.
Już od pewnego czasu mam w telefonie zapisany numer do żony z opisem zaczynającym się skrótem ICE.
Polecam każdemu, prócz karty ICE. Karta jest jak najbardziej świetnym pomysłem, mogła by się tam znaleźć również grupa krwi i adres zamieszkania.
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: falco »

Siema,

jakimś cudem temat mi umknął, ale choć nie wszystko przeczytałem, to starałem się wyłuskać najważniejsze informacje, mówiąc krótko - jestem za a nawet przeciw! ;)
Jeśli w Wawie będą jeszcze wykłady, to choć na krasomówcę się nie nadaję, bardzo chętnie "zapisałbym się", jako słuchacz.

Co do tematu bezpieczeństwa, postrzeganego przez każdego z nas, to z ręką na serduchu proszę się przyznać, kto jeździ w odblaskach (kamizelka, pas, itp.)?
Wiem, że może nie wygląda to gustownie, zwłaszcza gdy zasłania ukochaną skórę czy nową kurtkę, ale lans chyba można odłożyć na boczek, prawda...?

Sam staram się zawsze jeździć w odblaskach (pas w ciągu dnia, kamizelka w nocy) a na trasę dodatkowo okręcam nimi bagaż.
Gdy byliśmy w Borach Tucholskich (w sumie kilkanaście maszyn), jako jedyny jechałem jako "kanarek"... :sad:
Za to słyszałem, że... widać mnie z daleko, także w słońcu!!! :thumbsup:

P.S. Nr ICE mam wpisany w komórce od dawna.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: wojtekk »

Znalazłem na forum At odniesienie do ciekawego artykułu: http://www.polskatimes.pl/komentarze/24 ... ,id,t.html Boję się jednak, że jest tak napisany, że zrobiłby odwrotną robotę...
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: tramp »

wojtekk pisze:Znalazłem na forum At odniesienie do ciekawego artykułu: http://www.polskatimes.pl/komentarze/24 ... ,id,t.html Boję się jednak, że jest tak napisany, że zrobiłby odwrotną robotę...
ROTFL: 'Świat się skończył, kiedy ktoś, kto za młodu, zamiast się uczyć, rzucał kamieniami w szkołę i przypadkiem znalazł zatrudnienie w Komendzie Głównej Policji, rzucił hasło: idzie
wiosna, będą warzywa.'
Co by o Durczoku nie mówić to umie chłop pisać;)
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: Marcin-BB »

Korzystając ze świątecznej przerwy przeczytałem "126 dni na kanapie" Tomasza Gorazdowskiego. To zapis wyprawy "dookoła świata" jaką dwaj dziennikarze radiowej "Trójki" odbyli w 2009 roku na "kanapach" yamahy tenere xt660z. Książka zdecydowanie bardziej podróżnicza niż motocyklowa- ale właśnie dlatego warta polecenia!!!
Ale do rzeczy:
W wielu punktach autor zdaje się nawiązywać do tego co w naszym wątku jest najważniejsze- zmiana wizerunku motocyklisty poprzez ukazanie, że motor to wspaniałe narzędzie do podróżowania- zarówno daleko i blisko. Częste są też opisy sytuacji kiedy to dwa podróżne enduro wzbudzały ogromne zainteresowanie oraz wyrazy sympatii wśród napotkanych ludzi.
Może warto by było Pana Tomasza zainteresować naszą akcją??? Myślę, że nie odmówi pomocy jeśli będzie mógł cokolwiek zrobić?! Z lektury jego książki wynika, że to człowiek o bardzo szerokich horyzontach, zdrowo myślący i pozytywnie nastawiony do takich pomysłów! :smile:
Wojtek- co Ty na to??
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Akcja: BEZPIECZEŃSTWO - TA

Post autor: wojtekk »

Marcin-BB pisze:
Może warto by było Pana Tomasza zainteresować naszą akcją??? Myślę, że nie odmówi pomocy jeśli będzie mógł cokolwiek zrobić?! Z lektury jego książki wynika, że to człowiek o bardzo szerokich horyzontach, zdrowo myślący i pozytywnie nastawiony do takich pomysłów! :smile:
Wojtek- co Ty na to??
Taki mam niecny plan :) Pytanie czy ktoś ma z nim kontakt???
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość