Zabezpieczenie przed tankbagiem

Wszystko to, co nie pasuje do pozostałych działów.
Jacektul
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 28.04.2010, 09:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gorlice

Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: Jacektul »

Witam
W najbliższym czasie przymierzam się do kupna tankbaga do mojej TA 650. Na allegro znalazłem takie zabezpieczenia dla przycisku startera oraz klaksonu:

http://allegro.pl/item1063686463_zabezp ... nsalp.html

Zastanawiam się czy ktoś z kolegów ma taki bajer albo spotkał się z tym na żywo?
Czy ma sens montowanie takich dodatków?

Proszę o opinie.

Pozdrawiam

Jacek
Awatar użytkownika
boloboy
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 86
Rejestracja: 11.05.2009, 23:08
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: boloboy »

takie zabezpieczenie jak najbardziej ma sens.
Mój tankbag bardzo często włączą mi długie światła przy mocnym skręcie w lewo. Czasem z tego powodu jadę w trasie na długich kilka godzin :mad:
Czasem (bardzo rzadko) zdarzyło mi się, że tankbag dotykał przycisku startera.

pozdrawia boloboy
Jacektul
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 28.04.2010, 09:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gorlice

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: Jacektul »

Dzięki - o światłach nie pomyślałem - ale z pewnością też je włącza tankbag.

Blaszki wyglądają na profesjonalą robotę stąd zastanawaim się czy tak też się sprawują.
Ostatnio zmieniony 11.06.2010, 07:00 przez Jacektul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lyko
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 25.05.2009, 19:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: lyko »

Pewnie to zależy od taknbaga. Akurat ja często z nim jeżdżę i nigdy nie zauważyłem takiego przypadkowego włączania świateł czy rozrusznika.
LukaTrampek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 214
Rejestracja: 24.07.2009, 10:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: LukaTrampek »

Ja jeżdżę dużo z tankbagiem i przy mocno skręconej kiery włączaja mi się światła awaryjne (xl700), klakson jednakże lub rozrusznik nigdy...moim zdaniem 45 zł wyrzucone w błoto, może za 10 zł bym się zastanowił :smile:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: torak »

Mnie również raczej nie przydarza się włącznie czegokolwiek tankbagiem. Może to zależy od modelu tankbaga? Najpierw sprawdź czy na prawdę jest potrzebny. Inna sprawa to cena. Dwie małe blaszki i śrubka? :ysz:
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Salus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 187
Rejestracja: 28.03.2010, 18:33
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Rumia

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: Salus »

Mój tankbag też nie robi mi takich niespodzianek.
Jeżdżę zawsze z tankbagiem :)
Trampek 650 '03
Jacektul
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 28.04.2010, 09:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gorlice

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: Jacektul »

Dziękuje za odzew. Właśnie zastanawiałem się czy nie lepiej tą sumę dołożyć do lepszego tankbaga.

Teraz już wiem, że lepiej tak zrobić.

Przymierzam się do torby Held ale jeszcze nie wybrałem modelu. Musze dopiero poprzymierzać.

Może któryś z kolegów z własnego doświadczenia podpowie który ładnie leży na baku TA 650?

Dziękuje i pozdrawiam

Jacek
Awatar użytkownika
Salus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 187
Rejestracja: 28.03.2010, 18:33
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Rumia

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: Salus »

http://4adv.pl/product.php?id_product=6599
Ja mam taki. Bardzo pozytywny, ma wszystko czego potrzebuję i dziś sprawdziłem wodoszczelność pokrowca - działa
Jeżdżę 650 i leży moim zdaniem bardzo dobrze.
Ale to rzecz gustu pewnie :)
Powodzenia
Trampek 650 '03
LukaTrampek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 214
Rejestracja: 24.07.2009, 10:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: LukaTrampek »

Jacku, a jakie masz oczekiwania od tankbaga? tzn litraż, sposób montażu, dodatkowe funkcje?

Ja mam SHAD-a GPS-SB10 (patrz wątek: http://www.forum.transalpclub.pl/viewto ... =29&t=4453), jestem z niego bardzo zadowolony, ale to jest tankbag mały (10l), chodziło mi głównie o miejsce na dokumenty klucze, telefony komórkowe i wizjer do nawigacji - bardzo polecam - jeśli chcesz mieć sporo większy i zwisa Ci nawigacja, to fajny tankbag na TA650 ma RobertWWL, napisz do niego, to Ci może podeśle zdjęcie, bo wiem że bardzo jest zadowolony.

Pozdrawiam
Jacektul
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 28.04.2010, 09:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gorlice

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: Jacektul »

LukaTrampek pisze:Jacku, a jakie masz oczekiwania od tankbaga? tzn litraż, sposób montażu, dodatkowe funkcje?

Ja mam SHAD-a GPS-SB10 (patrz wątek: http://www.forum.transalpclub.pl/viewto ... =29&t=4453), jestem z niego bardzo zadowolony, ale to jest tankbag mały (10l), chodziło mi głównie o miejsce na dokumenty klucze, telefony komórkowe i wizjer do nawigacji - bardzo polecam - jeśli chcesz mieć sporo większy i zwisa Ci nawigacja, to fajny tankbag na TA650 ma RobertWWL, napisz do niego, to Ci może podeśle zdjęcie, bo wiem że bardzo jest zadowolony.

Pozdrawiam
Ładnie wygląda ale trochę mały jak na moje potrzeby. Planuje wyjazd w dwie osoby więc każdy schowek się przyda. Mnie podoba się tankbag firmy HELD model carry na magnesach. Ma miejsce na mapę i komórkę(może nawet da się tam wcisną małą nawigację np samsunga omnie), jest całkiem spory i ładnie zrobiony. Przy najbliższej okazji pojadę go przymierzyć. Miejsce na nawigację przydałoby się - w obcym mieście bardziej się przydatna niż mapa tradycyjna. No i oczywiście muszę jeszcze dorobić gniazdo 12V.

Pozdrawiam
Jacektul
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 28.04.2010, 09:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gorlice

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: Jacektul »

Kupłem już tankbag-a firmy Buffalo ( Buffalo Getaway Sports Tank Bag) w okazyjnej cenie - nie jest za duży przez co idealnie leży na baku TA 650. Magnesy wystarczająco mocno trzymają go na miejscu - sprawdzone w drodze. Wtedy też wyszło, że przy nadmiernym skręcie kierownicy (na parkingu) wciska się starter :ohmy: dlatego wzorując się na fotkach z internetu dorobiłem małą blaszkę osłaniającą przycisk. Pracy nie wiele a efekt zadawalający. :thumbsup:
Za materiał posłużyła blaszka z przesyłki Inpostu - ocynkowana (już była) a później pomalowana na czarno (podkład + kolor) akrylem z motipu.
Tak więc idea zabezpieczenia jest jak najbardziej uzasadniona - przynajmniej w moim przypadku. Obładowany motor na parkingu z pasażerką :grin: i w/w tankbagiem może naciskać starter - klakson też ale to pewnie innym razem dorobię.

Pozdrawiam

Jacek
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: kko »

Pod magnesy warto podkładać jakąś podkładkę - ja używam kawałka skóry, żeby zbiornika nie drapał.
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
Gregory
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 22.07.2009, 00:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Grantham UK

Re: Zabezpieczenie przed tankbagiem

Post autor: Gregory »

Wszystko zalezy od wielkosci i umiejscowienia tankbaga na tanku :smile: warto se kiera pomachac po zamocowaniu czy caly majdan dotyka czy nie dotyka przyrzadow :smile: ...ja bym tam takich patentow nie kupowal na alledrogo ...za drogo - mozna sobie zrobic z byle czego taki patent jak juz sie tak bardzo chce...zeby tylko dzialal. A pod magnesy to warto bak przetrzec szmatka bo kazdy pyl bedzie robil rysy.... :ysz:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości