Jakie opony polecacie z tych ...

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
czar132
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 137
Rejestracja: 26.11.2009, 22:56
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie opony polecacie z tych ...

Post autor: czar132 »

Czyli wychodzi na to że albo Anaki albo tkc na przód i tył. Dzisiaj trochę pojeździłem po lesie i niestety na błocie dupa latała na wszystkie strony. Wolałbym coś zdecydowanie trzymającego dupę :smile:
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Jakie opony polecacie z tych ...

Post autor: Next22 »

Dziś zdjołem metzelery enduro4 (zaliczyłem glebe na mokrej łące ) założyłem na tył mitasa C2 ,przód jakąś urzywaną pirelli kostke i jestem :smile: :smile: :smile:
Pierwsz próba po lesie i naprawde super sprawa , generalnie omijam asfaalty jesli tylko mogę .
Mam pytanie, sami zmieniacie opony czy w serwisie ? Wymiane robiłem delikatnie jak to tylko możliwe ale i tak zostały ślady na feldze delikatne to złote malowanie .
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony polecacie z tych ...

Post autor: ateneus »

A jedzil ktos moze: przod TKC 80, a tyl Sirac? Czy to moze byc dobra kombinacja dla dominujacego asfaltu (niestety) i smigania w lekkim terenie od czasu do czasu? Mam na przodzie dobra TKC, tyl lysy. I zastanawiam sie czy inwestowac w komplet Sirac'a, czy tylko tyl zmienic...
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Jakie opony polecacie z tych ...

Post autor: Driverd2 »

Ja u siebie miałem przy kupnie jakiegoś metzelera ale łysego już po środku i założyłem na tył Metzelera Karoo i jestem zadowolony z tej oponki nadaje się w teren oczywiście nie za ostry choć w takim go nie testowałem a teraz obecnie szukam jakiejś dobrej używki na przód z tego samego modelu, oponka dobrze się tryma na asfalcie i nie odczuwam że to kostka bo to nie jest typowa crosówka.
Awatar użytkownika
Filip
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 57
Rejestracja: 20.04.2009, 14:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony polecacie z tych ...

Post autor: Filip »

ateneus pisze: No i jak z pespektywy kilku miesiecy oceniasz oba komplety (TKC 80, Sirac)?
...
Na sirac nauczylem sie jezdzic. Zrobilem na nich prawie 20tys. Czesto bardzo przeladowany i z nadmierną prędkością ale zawsze czułem sie na nich pewnie na asfalcie. Na mokrym tez. Ponoc na anakinach jest jeszcze fajniej.
Balem sie jedynie wjezdzac na trawe i błoto.
Skonczył sie okres wakacyjny i opony, została mi tylko codzienna jazda do pracy, więc powinienem był kupić opony na asfalt ale ja oprócz dojazdów potrzebowałem jeszcze się wyszaleć, a to najlepiej robić w terenie, tym bardziej, że dotychczas nie posiadałem żadnych umiejętności w tym kierunku.
Dlatego kupiłem TKC. W terenie jest super ale na asfalcie nie mam juz do nich takiego zaufania jak do sirac. Po prostu 10km wolniej. Tak naprawdę nie powinienem się jeszcze wypowiadać na ich temat. Są na forum zawodnicy, którzy już zjezdzili kilka kompletów pewnie.
Teraz mam inny plan. W teren małe enduro by się czegoś nauczyć:). Na dłuższe przeładowane wyjazdy z myszykiszką michelin anake bo i tak przeładowany nie zjeżdżam z asfaltu. Na samotne wyjazdy południowy-wschód TKC-80!
Byle do wiosny!
F.
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony polecacie z tych ...

Post autor: ateneus »

Dzieki za info. Chyba jednak wbije sie w Siuraki :smile: , bo znajac zycie, to w terenik na zabawe Tampkiem pojade 4 razy w sezonie... A odbierac sobie komfort jazdy po czarnym tylko dlatego, ze by sie chcialo z niego jak najczesciej zjechac... no to bez sensu.

A jak sie weekenduje na wsi u Tesciow w okolicach Bzury, to mam tam... Jawe 350 z opona kostka... Ale zabawa jest niesamowita... I nie szkoda sie wywalic. Tylko rury gorace... z dwoch stron. No i trudniej w terenie ze spychu odpalic.... :grin:
Awatar użytkownika
elaiden
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 05.04.2011, 00:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Jakie opony polecacie z tych ...

Post autor: elaiden »

Wiem ze odkopuje ale mam pytanie jak znalazł pasujące do tego tematu. Mianowicie które opony z tytułowego tematu ( sirac / escape ) bardziej nadaje sie w teren. Wiem ze żadna terenowa ale jak juz pojadę to lepiej w których ??
Awatar użytkownika
elaiden
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 05.04.2011, 00:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Jakie opony polecacie z tych ...

Post autor: elaiden »

Poradzi ktos cos :wacko: ?
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Jakie opony polecacie z tych ...

Post autor: Pingwin »

Na sirakach nie latałem to się nie wypowiem, ale escape mam założone w tej chwili i obleciałem na nich Krym w zeszłym roku a wtym pojadą do Albani. W ciężki terenienie jeżdziłem,ale asfalty ,szutry i w piachu na Arbackiej Striełce radziły sobie całkiem dobrze. Następny komplet zakupiłem TKC ze względu na wyjazd na Islandię ale chętnie jeszcze wrócę do escape( chyba ,że po TKC zmienię zdanie) ale ja w cięzki teren to się świadomie nie pcham :smile:
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie opony polecacie z tych ...

Post autor: Wolo »

:) No, ja z kolei uzywałem Siraców, bardzo przyjemna opona, trwała, przyczepna...cóż w terenie nawet nieźle sobie radzi, pod warunkiem, że nie ma błota, mokrej trawy itp- nie ma cudów, wówczas się zapcha. Szutry piachy itp radzi sobie całkiem dobrze.

Zmieniłem na kostki, a Siraki leżały w piwnicy...

Pozdrawiam,


Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości