Kufry do 650 czy aby te?

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Kufry do 650 czy aby te?

Post autor: KAPRAL »

witam,
chciałbym zapytać brać motocyklową o kufry do 650? po ostatnich oględzinach z codury firmy CROSSO odpadły :mad:...jakieś tam AWINA i inne wynalazki również odradzają więc zastanawiam sie nad GIVI...(jak mikołaj sie wróci jeszcze raz :lol: ) a z tego co się orientowałem to pasowały by tylko te:

http://www.motobagaz.pl/kufry-givi-e41n ... p-609.html

chyba że się mylę :help: ma ktoś takie w 650? co możecie powiedzieć o nich z własnego doswiadczenia?

Dzieki za podpowiedzi :smile:
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
marches
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 27.12.2008, 16:00
Lokalizacja: Barcin

Re: Kufry do 650 czy aby te?

Post autor: marches »

Mam takowe kufry i po przejechaniu z nimi ok 12kkm w tym sezonie muszę przyznać, że są warte tej ceny. Pakowałem w nie namiot+2śpiwory i kupę innych rzeczy tak, że były zawsze dobrze obciążone. Nic się na razie nie urwało, nie odpadło i nie obluzowało. To naprawdę super graty, sam nie wierzyłem ile można w nie włożyć. Nie miałem żadnej gleby wiec nie powiem jak zachowają się podczas upadku. Ich plusem jest uchylany wierzch kufra z szyfrowym zamkiem wygodny i funkcjonalny. Jestem z nich bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
sumik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 16.06.2008, 13:20
Lokalizacja: Szczecin/Wrocław

Re: Kufry do 650 czy aby te?

Post autor: sumik »

Też mam te kufry i nic złego o nich nie mogę powiedzieć. Co do wytrzymałości, to gleby z nimi nie zaliczyłem, ale raz zahaczyłem o ścianę [poprzedni właściciel pocelował kufrem samochód] i nic się z nimi nie stało. No i dużym plusem są te dodatkowe klapy, podczas podróży bardzo przydatny wynalazek. Jedyny minus to jakiś taki "zniewieściały" ich wygląd, ale to już bardzo subiektywna ocena :D.
koko dżambo i naprzód :D !!!
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kufry do 650 czy aby te?

Post autor: KAPRAL »

Kufry zakupione w Motobagaż :ok: i są jak najbardziej ok ...fajny patent z tą dodatkową klapką od góry.Dzisiaj była przymiarka i trochę sie tylko obawiam na szerokość :grin: no ale po lesie sie z kuframi nie śmiga :smile:
Mam jeszcze pytanie do kolegów którzy mają te kufry...czy w czasie jazdy idzie odczuć że są założone? jest duża różnica "z" lub bez? nie przeważa na strony?
Pytanie może :haha: ale... dla kogoś kto jest "świeży" w wyprawach z kuframi warto zapytać :crossy:
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
marches
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 27.12.2008, 16:00
Lokalizacja: Barcin

Re: Kufry do 650 czy aby te?

Post autor: marches »

Oczywiście szerokość motocykla z kuframi wymusza na nas większą ostrożność przy przeciskaniu się między puszkami ale sama ich obecność na moto nie daje jakichkolwiek negatywnych odczuć (trzepotanie, stawanie na koło,przeważanie na strony). Ogólnie rzecz ujmując, jazda z kuframi nie wiele różni się od jazdy bez nich.
Punol
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 23.08.2009, 11:10

Re: Kufry do 650 czy aby te?

Post autor: Punol »

Stoję przed wyborem kufrów givi i mam pytanko do posiadaczy. Lepiej kupić oba takie same, czy lewy kupic wiekszy. Zastanawiam sie nad Givi E36 od strony tłumika i Givi E45 od lewej strony, lub oba E36. Z pierwszych oględzin jeszcze nie zamontowanego stelaża Givi wychodzi mi że jest asymetryczny i stąd to pytanie.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Kufry do 650 czy aby te?

Post autor: Neno »

Ja tak jeszcze dla potomnych, o Givi:
niby mają po 41L ale tak naprawdę to można w nie zapakować niewiele mniej niż w Maxie :) Już tłumaczę...
Pakujemy kufer na maxa, zamykamy pokrywę, otwieramy "małe wieczko" i dopychamy jeszcze drugie tyle :D
To rozwiązanie to kosmos !! Nawet sobie sprawy niektórzy nie zdają ile jeszcze w takim wypchanym kufrze jest miejsca ! Może namiotu i śpiwora tam jeszcze nie wciśniemy ale kupę rzeczy jeszcze można dopchać. Z tym drugim tyle oczywiście przesadzam, ale spokojnie jeszcze 25% pierwotnej objętości bagażu jeszcze wejdzie. A nic tak nie smakuje jak kanapka wyjęta w korku czy łyk napoju. A kobiety jakie zadowolone, że mogą sobie w czasie jazdy pogrzebać w "torebce" :D
Co do wytrzymałości ... 2 gleby parkingowe i walący się na kufer ponad 250kg motocykl z kierowca i bagażami ... cały ciężar przyjmował kufer.
Przebieg : 50.000km , ile z tego z kuframi nie wiem ale myślę, że spokojnie 40.000km.
P.S. Nie odpadają przy 270km/h :D
Awatar użytkownika
Nath
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 131
Rejestracja: 24.09.2009, 17:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Radzionków

Re: Kufry do 650 czy aby te?

Post autor: Nath »

Jestem posiadaczek kufrów Krauser co jak co ale narzekać nie ma na co ... : ) marka znana , specjalizują się w " bagażu"

http://www.moto-akcesoria.pl/kufer-krau ... 47l,p,9465

z drugiej strony...baaaaaaaaardzo pakowne . Reszta to kwestia gustu .
pozdrawiam
N
hiszpan
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 270
Rejestracja: 22.03.2009, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: gostynin

Re: Kufry do 650 czy aby te?

Post autor: hiszpan »

Też mam takie GIVI przejechane 40 tys. km asfalt szutry błoto czyli to wszystko po czym jeździmy oprócz ceny nie mam żadnych uwag dodatkowe okienka - super przydatny patent... :ok:
Punol
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 23.08.2009, 11:10

Re: Kufry do 650 czy aby te?

Post autor: Punol »

A używa ktoś dokładnie takiej kombinacji givi E45(strona lewa) + E36(strona prawa)?
Awatar użytkownika
supertramp
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 128
Rejestracja: 25.11.2008, 22:39

Re: Kufry do 650 czy aby te?

Post autor: supertramp »

A czy w tych givi w których są zamki szyfrowe nie macie z nimi problemów ??

Mnie padły obydwa zamki :thumbsdown:
Dalej w drogę wyruszamy - starczy sił - dzisiaj jest nasz dzień!
Awatar użytkownika
Docent
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 365
Rejestracja: 20.06.2010, 08:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kufry do 650 czy aby te?

Post autor: Docent »

Co to tych kufrów nad którymi sie zastanawiam od pewnego czasu .... napisałem do chłopakow z motobagazu pare słów :
Witam.

Chciałbym zakupić u was zestaw kufrów bocznych wraz ze stelażem umozliwiającym zamontowanie ich.
mam na mysli kufry : Kufry Givi E41NN (czarne, 2x 41 litrów)
oraz stelaż : Stelaż Givi PL131 pod kufry boczne Monokey do Honda XL600V Transalp [94-99]

Zasadnicze pytanie brzmi : Jaką cene mogą Państwo zaproponować dla takiego zestawu ?? Oczywiście mówie tu o nizszej jak katalog ( 950 + 320 ) abym nie musiał dalej szukać w internecie i czego chce uniknąć kupować po różnych sklepach .

pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedz.

Krzysztof Nowak

ODPOWIEDZ Z MOTOBAGAŻ :
Witam,

komplet możemy zaproponować za 1210zł wraz z wysyłką przy przedpłacie na nasze konto.


Podsumowując ...
Trzeba się targować w każdym sklepie ... tu mamy prawie 100 do przodu :)
A gdyby ktoś chciał zamawiać od nich to moze warto sie zgadać i wyciągniemy wiekszy rabacik ... :)
:zabawa:
"MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY" - lektura obowiązkowa przed wyjechaniem na drogę ...
W życiu pewne są tylko śmierć i podatki ...
Transalp '99 600V
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość