Uchwyt na telefon

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
Luk4s7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 31.07.2023, 22:38
Mój motocykl: XL750

Re: Uchwyt na telefon

Post autor: Luk4s7 »

Cenna uwaga. Nie myślałem o tym. Zawsze bezpieczniej jest nie jechać samemu. Jak już sam jesteś w takich miejscach może nie być zasięgu. Dlatego chyba taki Garmin InReach przypięty gdzieś z przodu do kurtki czy plecaka to najpewniejsze rozwiązanie awaryjne.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5554
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Uchwyt na telefon

Post autor: wojtekk »

Szanuje przygotowania, ale czy nie strzelacie za mocno?

Jeździmy w Polsce. Cywilizacja jest blisko. Znam jeden przypadek wypadku, gdzie człowiek był sam. Czy ja bym się zbroił na ten jeden? I tak i nie. Nie: nie myślałem o tym szykując się (kask plus komunikacja), telefon na sobie a nie w.uchwycie (ale to przypadek, bo nie podobają mi się uchwyty). Tak: jestem gotowy na wypadek. Ale czy coś więcej? Nie
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Luk4s7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 31.07.2023, 22:38
Mój motocykl: XL750

Re: Uchwyt na telefon

Post autor: Luk4s7 »

wojtekk pisze:Szanuje przygotowania, ale czy nie strzelacie za mocno?
Nie wiem. Może tak, może nie. Każdy musi rozważyć we własnym sumieniu Obrazek

Póki co używam QuadLocka z damperem i jestem zadowolony. Zastanawiam się jak będzie w pełnym słońcu latem gdyż mam ładowarkę indukcyjną która generuje ciepło, telefon wysoko nad zegarami oraz czarne etui. W trakcie nawigacji może się to grzać a wiadomo że baterie nie lubią takiego traktowania. Miałem już pewien przedsmak sytuacji podczas nagłego ataku lata parę tygodni temu. Myślę więc nad alternatywnym miejscu mocowania z lepszym chłodzeniem i/lub odłączaniem ładowarki indukcyjnej i podłączenie po prostu kablem do USB.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 843
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Uchwyt na telefon

Post autor: Hawk1985 »


Luk4s7 pisze:A może QuadLock? Xgrip nie ma amortyzacji wstrząsów co powoduje uszkodzenie stabilizacji aparatu w nowszych smartfonach.
O amortyzacji w QuadLock słyszałem, i o uszkadzaniu stabilizacji też, ale wydawało mi się nie do pomyślenia żeby czołowy producent uchwytów jakim jest RAM nie zrobił amortyzacji - kiedy konkurencja je na.

Ram oczywiście ma amortyzatory w ofercie, dodatkowo płatne, ale tak samo jest w przypadku QuadLocka

Właśnie wertuję internet pod tym kątem, majfrendzi mają coś takiego
https://pl.aliexpress.com/item/1005005810456559.html

Wytapatalkowano


Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości