Alternatywny napęd prędkościomierza do PD06

Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 115
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Alternatywny napęd prędkościomierza do PD06

Post autor: PawelD »

Wklejam info z fejsowej grupy trampkowej, autor Michał Wójciga:
Po kolejnym zmieleniu ślimaka zdecydowałem się nie bawić w regenerację wałka wewnątrz obudowy. Obawiałem się, że sytuacja się powtórzy i kolejna sztuka pójdzie na straty. Zamiast tego zacząłem szukać kompletnego nowego napędu za rozsądne pieniądze. Na rynku nie ma oficjalnych zamienników oryginału z Transalpa, więc chciałem dopasować napęd z innego motocykla. Po przeanalizowaniu dostępnych opcji zamówiłem w ciemno napęd dedykowany do Hondy XR za zaledwie 40 zł.
I wiecie co?
Do Transalpa pasuje idealnie! Linka, ośka, osadzenie w kole, wszystko gra. Odczyt prędkości na dobrym poziomie. Przy 120 kmh zaniża prędkość względem GPS o 3-4kmh. Jakość wykonania jest bardzo przyzwoita, myślę, że nie gorsza od oryginału. Co więcej ślimak w tym napędzie jest metalowy, a nie z tworzywa jak ten w Trampku. Zrobiłem już jakieś 2000 km na tym napędzie i zęby ślimaka dalej wyglądają jak nowe.
Biorąc pod uwagę, że cały napęd kosztuje na Ali mniej niż drukowane kopie ślimaków na allegro, uważam, że jest to warta rozważenia alternatywa

https://www.aliexpress.us/item/3256802999742144.html

Obrazek
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Awatar użytkownika
Adam1070
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 16.05.2023, 17:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Alternatywny napęd prędkościomierza do PD06

Post autor: Adam1070 »

Bardzo ciekawa alternatywa. Muszę zająć się tematem bo i ja straciłem pomiar prędkości i przejechanych kilometrów. Muszę sprawdzić jaka linka prędkościomierza będzie pasowała do tego ślimaka i prędkościomierza w Transalpie 600V 99r. W moim motorze linka do strony ślimaka jest przykręcana śrubą od góry, a nie jak w tym ślimaku "przewlekana" śrubą. Mam nadzieję, że od strony samego prędkościomierza końcówki linek się nie różnią.
Spawam, skręcam, lutuję, kleję, remontuje, buduje.
Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Alternatywny napęd prędkościomierza do PD06

Post autor: jumper1 »

Pytanie moje jak obecnie ślimak funkcjonuje?
Wytrzymał próbę czasu? Pytam bo zastanawiam się czy kupować wydruk 3d, czy czy z Ali
Awatar użytkownika
Adam1070
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 16.05.2023, 17:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Alternatywny napęd prędkościomierza do PD06

Post autor: Adam1070 »

Powyższy zestaw do mojego Trampka 99r. nie pasuje. Po pierwsze ośka. W Trampku jest 16mm, a w tym napędzie otwór jest na ośkę 14mm. Całość ma mniejszą średnicę i nie pasują simeringi i podkładka ta z blaszkami do przeniesienia napędu na ślimak. Osadzenie w kole też nie pasuje (głębokość) Oryginał z Trampka jest o 2 mm wyższy. Ogólnie dupa blada. Muszę szukać wydruku 3D.

Edit. Zamówiłem oryginalny ślimak. Zębatka napęd ślimaka prędkościomierza Honda XRV 750 Africa Twin XL 600 650 Transalp [OEM: 44806MV1003] Z MOTOGAR. Możliwe, że tamten napęd licznika pasuje do Trampka PD06 (jak w opisie). Wg. wszelkich znaków na niebie i ziemi mój Trampek to PD10. I pewnie dlatego nie pasował. :(.

Mam na sprzedaż nowiutki napęd prędkościomierza 44800KF0023. Idealny zamiennik dla Honda XR250R/XR250L/XR350R/XR350L/XR500R/XR600R. Wraz z nowiutką linką prędkościomierza do Transalp PD06.
Spawam, skręcam, lutuję, kleję, remontuje, buduje.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości