Kaski

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
beeres
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22.07.2021, 18:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Kaski

Post autor: beeres »

Ja używam aktualnie HJC FG-ST . Kask co prawda z blendą i pinlockiem w zestawie, ale z włókna szklanego. Może nie jest najcichszy ani nawet najświeższy ale ma dobre oceny w testach https://sharp.dft.gov.uk/helmets/hjc-fg-st/

Można go jeszcze upolować w sklepach. Cena w okolicach tysiaka
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Kaski

Post autor: girgi »

Byłem przypadkowo w salonie akcesoriów motocyklowych i poprzymierzałem parę garnków.

Tak mi się spodobał hjc f71 że sobie taki wziąłem :grin: :grin: będzie prezent pod choinkę bo raczej już w tym roku nie pojeżdżę.

Włókno szklane, blenda, pinlock, zapięcie DD… no i na moją głowicę super wygodny :thumbsup:

Ino cena wyższa od zakładanej :lol:
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kaski

Post autor: Paweł 71 »

Przymierzam się do zakupu nowego kasku.Po wertowaniu ofert,cen i opinii skłaniam się ku LS2 Explorer Carbon.
Czy może ma ktoś taki? Proszę o opinię.
https://www.google.com/search?q=LS2+Exp ... 2403067571
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kaski

Post autor: Paweł 71 »

W ofertach wystawionych w wyszukiwarce ww LS2 701 jest spory bałagan.W okienkach jest dostęp a po wejściu na stronę okazuje się ,że mają kilka sztuk rozstrzelonych w kolorystyce i rozmiarze.Średnio L,XL zazwyczaj nie ma (58 do 62 obwodu czaszki) są "wyprzedane"-a gdzie odpowiedź na zapotrzebowanie?-no jest 3xXL.
Nic to da poszukującego ,bo znalazłem w ich żródełku ,czyli sklepie LS pożądany rozmiar,kolor a przede wszystkim cenę.-resztę znam z anglojęzycznych filmików na YT zwłaszcza ,że ja no spik tu inglisz ale się dużo i "fachowo "nagadały zjadacze puddingu,zjadacze żab i ślimaków,mokaronu,byczych jąder i coś szwargocący po byleczemu.
Jeśli uw helmut zakupie to wstawię notki aby szczęśliwi posiadacze nie chełpili się wyjątkowością posiadanej wiedzy i doświadczenia.Baa... odpowiem na pytania-ot tak dla potomnych -bo lubię.
https://ls2.sklep.pl/pl/p/KASK-MOTOCYKL ... RBON-/1296
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Kaski

Post autor: zaczekaj »

Oglądałam go ostatnio. Bardzo wygodny w środku, gruba wyściółka i niezbyt ciężki. Wentylacją wygląda na dość dobrą. Cały kask wygląda na deko większy od innych podobnych na półce w tym samym rozmiarze. Dość masywna- wysoka szczęka. Całkiem w porządku jakościowo, np w porównaniu do ls2 Pioneer którego miałam wcześniej i był taki sobie. Ja się nie zdecydowałam, wybrałam lżejszego nexxa x.wrl.

Nie wiem czy nie mają zawyżonej rozmiarówki.
Bo z tego kasku musiałam mierzyć rozmiar większy niż zwykle mimo, że wymiary obwodu głowy się zgadzały.
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kaski

Post autor: Paweł 71 »

Kask Nex-a X WRL -również jest w polu ,moich poszukiwawczych rozważań.Na razie z pozycji kanapowej przedzieram się przez gąszcz informacji ,fotek i filmów na ww temat.W końcu trzeba będzie coś wybrać ale nie mam ciśnienia na już.
Dzięki za szybką odpowiedź.
Dodam jeszcze,że w Nexie nie ma blendy a to nie dobra być .Za to waga 1250 gramów dla rozmiaru M jest jego wielkim atutem.Poza tym wentylacja na bardzo dobrym poziomie-w przeciwieństwie do Commandera1 a w nowa wersja 2 ma jeszcze mniej otworów wentylacyjnych.
Ostatnio zmieniony 13.02.2024, 16:02 przez Paweł 71, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Kaski

Post autor: zaczekaj »

Nexx x.wrl nie jest już produkowany. Weszła nowa norma. W sklepach zostały resztki. Ja się naszukałam i znalazłam swój rozmiar w Austrii , także jak kogoś interesuje ta skorupa to nie ma co długo czekać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kaski

Post autor: Paweł 71 »

Tak dla poprawności sprawozdawczej to:telefon kontaktowy ,na stronie Ls jest zajęty 24/h Wysłałem e-maila z pytaniami ale nic zwrotnie nie doszło a adresu firmy nie uświadczysz.
Konkretnie to zapytałem o rozmiarówkę i opcję zapięcia mikrometrycznego.Mam jeden z oferowanych,przez nich kasków więc zakładam,że znają przełożenie rozmiarówki.Pytanie 2 - widziałem filmiki z zapięciem mikrometrycznym i właśnie taką opcję preferuję.
ECHO...ECHO...a echo nie odpowiada choć mu z to płacą.
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kaski

Post autor: Paweł 71 »

Z lekkim poślizgiem firma odpisała mn:

Tylko zapięcie DD, klienci sami przerabiają na mikrometryczne
zapięcie można dokupić pod poniższym linkiem
https://ls2.sklep.pl/pl/p/ZAPIECIE-KASKU-LS2/119

Aktualnie za wersję karbon -czyli ten ,który mnie interesuje, wołają 1 183,70 zł
Kask jest w takiej promocji do szesnastego lutego.
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kaski

Post autor: Paweł 71 »

Znalazłem ciekawe opracowanie parametrów siedmiu kasków.
https://www.youtube.com/watch?v=ldiQddb71uw&t=4s
Podstawą jest Ls 701 .Jednak pokazane są warunki testów i co ważne jest tłumaczenie na pl.
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kaski

Post autor: Paweł 71 »

Zakupiłem ww kask LS 701C.Dla zainteresowanych : Rozmiary kasków są zaniżone. Musiałem odesłać firmie dla wymiany na większy .Na stronie jest podany sposób pomiaru, przed doborem ale i tak z rozmiaru L musiałem przeskoczyć na XL. Waga kasku w tym rozmiarze to 1577 gr. Kask będzie pasował osobą z raczej pociągłą twarzą ze względu na grube wkładki policzkowe .Dla mnie minusem jest brak możliwości zamówienia z opcją zamka mikro metrycznego . W tym modelu zapięcie 2D jest wysoko z boku szczeny co utrudnia przełożenie pasków .Ogólnie wszystko jest OK jak w opisie i filmikach na jego temat .Na razie łażę w nim po domu by sprawdzić czy pasuje-przed zerwaniem naklejek i metek. Testy z jazdy zamieszczę za jakiś czas.
Czas nastał:
1,5 godz. jazdy w nowym LS 701.Jazda głównie po szutrach ,lasach i błotnistych ugorach no i 3 km trasą-ok 100km/h.
Kask nie należy do cichych ale nie ma w nim świszczenia ,sykliwego szumu wiatru a raczej buczenie wytłumienia Przy małych prędkościach w temperaturze 12 %C(wilgotność widziana jako mgiełka)szyba paruje, nawet bez domykania ale po wyjechaniu z grząskiego terenu -jest szybciej i para znika. Pinloka nie wkleiłem. Zasięg widzenia kontowego +góra -dół oceniam na bardzo dobry, Trochę przeszkadza gumowa podbitka szczeny ale idzie się do niego przyzwyczaić. Blenda działa mechanicznie -OK. Jest miesiąc luty więc nie było okazji przetestować .Wentylację pozamykałem bo zimno jest o tej porze a i tak zawiewało od podbródka. Po ok 1/2 h z ulgą zdjąłem kask -chodząc w nim po domu odczucia były w miarę komfortowe. Teraz odczuwałem lekki ból głowy i tak za każdym razem przez 1,5h.Zapięcie 2D jest podciągnięte wysoko pod lewy bok kasku- przekładanie pasków nie należy do łatwych i to bez rękawic. Jest jednak dobrze usytuowane bo nie dociska gardła po zaciśnięciu zapięcia. Na start zdemontowałem daszek, bo mnie wkurzał, że jest a ja nie zwyczajny.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości