Projekt Triglav

Relacje i zdjęcia z zagranicznych wypraw.
ciaho82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 05.03.2019, 15:30
Mój motocykl: XL600V

Projekt Triglav

Post autor: ciaho82 »

Tym razem trochę inaczej. Obrazek
Po zeszłorocznym targaniu Transplanta bo Bałkańskich bezdrożach, chciałem trasę bardziej ubitą za to z pięknymi widokami. Zamarzyły mi się Alpy i Słowenia. Góry siedziały we mnie tak mocno, że chciałem przystopować na chwilę i wejść na najwyższy szczyt Słowenii czyli na Triglav. Była też droga Grossglockner w Austrii i parę pięknych chwil we Włoszech. Ogólnie jednak cały wyjazd był nastawiony na bliższe poznanie Słowenii - 9 Dni, jakieś 3200km i pierdyliard pięknych widoków.
Zapraszam na krótki film a dla chętnych relacja do poczytania na blogu:) Jak zwykle nauzewnętrzniałem się aż do przesady. http://ciaho.blogspot.com/2023/07/projekt-triglav.html


Awatar użytkownika
Luk4s7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 31.07.2023, 22:38
Mój motocykl: XL750

Re: Projekt Triglav

Post autor: Luk4s7 »

Czytałem zanim wrzuciłeś tutaj. Fajna wycieczka, przyjemnie opisana. Bardzo mi się podoba połączenie dwóch pasji - motocyklowej i górskiej. Bo niby droga jest celem ale jakoś lepiej czuję kiedy cel jest bardziej konkretny.
Drugi nie całkiem oczywisty aspekt to podróż solo. Mniej rozpraszaczy, okazja do wsłuchania się w maszynę i zgrania z nią ale przede wszystkim w siebie. Wbrew pozorom poznajemy sami siebie całe życie ale czuję że dopiero samotne wyzwania pokazują kim jesteśmy. Wiadomo że ludzie są najważniejsi i ekipa to cenna sprawa ale to praktycznie każdy ma na codzień. Niewiele osób jednak ma tylko siebie na wyłączność choć co jakiś czas.

Parafrazując: jedźcie i piszcie o tym wszystkim
ciaho82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 05.03.2019, 15:30
Mój motocykl: XL600V

Re: Projekt Triglav

Post autor: ciaho82 »

Dzięki serdeczne. Podróżowanie solo ma nieco inną głębię, i chcąc nie chcąc masz tylko siebie do rozmowy😅 nie mówię że jest lepiej czy gorzej niż jadąc z kimś... to poprostu inne doświadczenie i warto pobyć samym ze sobą od czasu do czasu. Ja miałem za tym dużą tęsknotę. W zasadzie to dla mnie pewien luksus i bardzo go sobie cenię😉
A łączenie motocykla z górami pasuje idealnie😉
ciaho82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 05.03.2019, 15:30
Mój motocykl: XL600V

Re: Projekt Triglav

Post autor: ciaho82 »

Po dłuższym czasie skleiłem pełnoprawną relację, materiału było sporo to i film wyszedł nie najkrótszy. Ale wieczory teraz długie a głód drogi narasta... więc może zniesiecie moje pseudo mądrości rodzące się pod kaskiem.
W razie czego coraz więcej czasu poświęcam na montaż, polecam się więc w tym zakresie jeżeli macie trochę zalegającego na dysku materiału z poprzednich wypadów.
Awatar użytkownika
maras67
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 937
Rejestracja: 24.03.2010, 12:55
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt Triglav

Post autor: maras67 »

Zajebisty filmik i traska. Brawo Ty!
Woziłeś ze sobą drona? Jaki model?
Jazda motocyklem to najprzyjemniejsza rzecz jaką się robi w ubraniu... :)
http://forum.transalpclub.pl/gallery/im ... ge_id=2026
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Projekt Triglav

Post autor: whiter »

Super!
ciaho82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 05.03.2019, 15:30
Mój motocykl: XL600V

Re: Projekt Triglav

Post autor: ciaho82 »

maras67 pisze: 12.12.2023, 15:45 Zajebisty filmik i traska. Brawo Ty!
Woziłeś ze sobą drona? Jaki model?
Dzięki, cieszę się że weszło:)
Trzeci sezon jeżdżę z dronem, zupełnie inna perspektywa dla zdjęć czy filmów. Dużo frajdy w tym mam. Kupiłem na próbę używkę DJI MAVICMINI - jedynka, mając przekonanie, że zapewne rozwalę go na pierwszym napotkanym drzewie- nie chciałem za dużo inwestować. Ale dron jest mega intuicyjny i przy tych lotach turystycznych nie udało mi się zrobić mu żadnej krzywdy. Bardzo polecam, zwłaszcza że każda nowa wersja jest dużo lepsza.

Rok wcześniej 3 tygodnie targaliśmy się po Bałkańskich offroadach - i trasa była epicka, ale w tym roku zapragnąłem przejechać się trochę po winklach i asfaltach bez ciągłej walki w błocie i piachu, dlatego padło na Alpy w Austrii Słowenii i Włoszech... no i jakby nie patrzeć rozczarowania nie było:)
ciaho82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 05.03.2019, 15:30
Mój motocykl: XL600V

Re: Projekt Triglav

Post autor: ciaho82 »

whiter pisze: 12.12.2023, 17:04Super!
:grin: :grin: :grin: :grin:
Dzięki
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Projekt Triglav

Post autor: Paweł 71 »

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości