POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Temat dla nowych użytkowników forum
OKJP
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 30.09.2022, 16:01
Mój motocykl: XL650V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: OKJP »

Cześć,

Zakupiłem niedawno XL650 na swój pierwszy motocykl. W planach dalsze i bliższe wyprawy Transikiem:)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dareckihdi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 14.03.2021, 18:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: dareckihdi »

Witaj kolego ,super sprzęt :smile:
Darecki
Krokod72
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 17.10.2022, 14:38
Mój motocykl: XL600V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Krokod72 »

Witam!
Posiadam od trzech lat Hondę Transalp XL600 z 1993 roku z przednim zawieszeniem z Afryki.
Pozdrawiam wszystkich.
Marcin.
Chevi
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 11.10.2022, 00:12
Mój motocykl: XL650V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Chevi »

Cześć.Jestem z BydgoszczyPomykam Trampkiem 650..Do zobaczenia na zlotach i w trasie.
Łukasz 1604
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 01.11.2022, 21:33
Mój motocykl: XL650V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Łukasz 1604 »

Cześć,
Cieszę się, że tu trafiłem :)
Dwa tygodnie i jakieś 600 km temu stałem się właścicielem Transalp-a 650 z 2006 roku.
Po równo 20 latach zmieniłem motor z iż-a 49 z 1956 r na właśnie Trampka. Iż-a przez ostatnie 10 lat eksploatowałem bardzo mocno zarówno z kraju jak i za granicą. Były Bieszczady, Kartuzy, Górny i Dolny Śląsk, Mazury, wielokrotnie Czechy i Niemcy. Średnio rocznie 4 tyś km co jak na taki leciwy motor wydaje się niezłym wynikiem. Dwa ostatnie lata myślałem nad zmianą i w grę wchodził tylko Transalp - ponieważ tylko on spełniał moje kryteria.
Jeździć coraz dalej, zwiedzać i nie bać się zjechać z asfaltu. Zależało mi na typowym "koniu roboczym". No i jest i bardzo mi pasuję :)
Ps - jak dodawać fot?
Łukasz 1604
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 01.11.2022, 21:33
Mój motocykl: XL650V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Łukasz 1604 »

Łukasz 1604 pisze: 01.11.2022, 21:50 Cześć,
Cieszę się, że tu trafiłem :)
Dwa tygodnie i jakieś 600 km temu stałem się właścicielem Transalp-a 650 z 2006 roku.
Po równo 20 latach zmieniłem motor z iż-a 49 z 1956 r na właśnie Trampka. Iż-a przez ostatnie 10 lat eksploatowałem bardzo mocno zarówno z kraju jak i za granicą. Były Bieszczady, Kartuzy, Górny i Dolny Śląsk, Mazury, wielokrotnie Czechy i Niemcy. Średnio rocznie 4 tyś km co jak na taki leciwy motor wydaje się niezłym wynikiem. Dwa ostatnie lata myślałem nad zmianą i w grę wchodził tylko Transalp - ponieważ tylko on spełniał moje kryteria.
Jeździć coraz dalej, zwiedzać i nie bać się zjechać z asfaltu. Zależało mi na typowym "koniu roboczym". No i jest i bardzo mi pasuję :) Bo dla mnie najważniejsze w jeżdżeniu motorem jest właśnie - jeżdżenie.
Ps - jak dodawać fot?
MarioxK
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 07.11.2022, 22:41
Mój motocykl: XL600V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: MarioxK »

Cześć, witam wszystkich, tym razem padło na trampka, zaczynam remont po zakupie, prace idą do przodu, liczę na Wasze doświadczenia w temacie, pozdr
Tomuń
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 15.11.2022, 03:43
Mój motocykl: XL600V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Tomuń »

Witam wszystkich!

Moja trampkowa przygoda zaczęła się w czerwcu 1996. Mama poszła wtedy z moim młodszym bratem do lekarza i kupiła mu coś do poczytania by oczekiwanie na wizytę mniej się dłużyło (już wtedy cierpliwość była przydatną cechą każdego pacjenta polskiej służby zdrowia). Tak się złożyło, że był to czerwcowy numer Świata motocykli. Zacząłem go przeglądać po ich powrocie i w pewnym momencie moim oczom ukazał się artykuł na temat Hondy Transalp. Pamiętam, że po jego przeczytaniu kompletnie mi "wywaliło korki pod deklem". Wiedziałem, że ten motocykl będę kiedyś miał, że nie chcę innego, tylko czerwonego Transalpa. Wiedziałem też, że to będzie w odległej przyszłości bo byłem wtedy biednym piętnastolatkiem.
Koledzy ślinili się na widok GSXR-ów, CBR-ek i ZX-ów coraz częściej pojawiających się na ulicach a ja zawsze w głowie miałem widok siebie jadącego polną drogą w stronę zachodzącego słońca;-).
W tamtym momencie jego jedyną wadą była dla mnie pojedyncza tarcza hamulcowa z przodu-tak niesymetrycznie to do bani! Wada ta zniknęła po obejrzeniu modelu PD10 w katalogu Motocykle Świata 1997- Transalp stał się motocyklem idealnym :-)

Lata mijały ale zawsze znajdowałem jakieś wymówki: a to hajsu nie ma, jak jest to są ważniejsze wydatki, a to nie mam gdzie trzymać, jak było gdzie trzymać to przecież nie mam prawa jazdy...
W tym roku skończyłem 41lat. W głowie mam nadal skojarzenie motocykl=Transalp-PD10 oczywiście! Oglądałem sobie używane na różnych portalach ogłoszeniowych, oznaczałem serduszkami co ciekawsze oferty aż w końcu żona znalazła całą listę obserwowanych ogłoszeń. I z tekstem do mnie:
-Chciałbyś taki?
-Od dwudziestu sześciu lat...
-To dlaczego nigdy sobie nie kupiłeś?
-Bo byłem za młody, bo nie było kasy, garażu, prawa jazdy...
-Teraz jesteś stary, też nie śpisz na pieniądzach, nie masz garażu ani prawa jazdy! Chcesz to sobie kup zamiast wzdychać do monitora i starych katalogów!

Cała Anka...;-)))))

22 sierpnia 2022 roku stałem się posiadaczem mojego pierwszego motocykla Hondy Transalp XL600V PD10 w kolorze czerwonym:-)

Wcześniej miałem epizody z polskimi "kopruchami" pokroju WSK, Ogarów 200 ale to wszystko były "produkty zastępcze". Choć trzeba przyznać nauczyły mnie "kręcenia śrubek" i tak na przykład Ogar odpalał z kopniaka z jednego obrotu a o zapłonie CDI wtedy nikt nie wiedział...

Trampek na chwilę obecną to silnik w ramie z tylnym kołem -reszta rozłożona na atomy, odrdzewiana, cynkowana, polerowana, śrutowana, malowana, wymieniana, regenerowana i usprawniana-kolejność przypadkowa;-) Do wiosny na spokojnie wszystko ogarnę.
Zostało zrobić prawo jazdy.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Artek »

Statystycznie miłość mija po 4 latach.


Niech Twoja TRWA!!!



Ps. Pamiętam z tamtych czasow tylko opis silnika trampka (lub afryki) w jednym z czasopism:. ... dwa cylindry, po trzy zawory i dwie świece na cylinder.
Pierwsza moja myśl: to nie ma prawa chodzić:)
Dominator.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: ostry »

Gratuluję żony Tomuń :thumbsup: .

Dobrze że realizujecie marzenia panowie :ok: .
Również od małego śliniłem się na motocykle. Na porodówkę mnie wieźli na Wuesce więc nie widziałem później innej drogi dla siebie jak na 2 kółkach :lol:.

Witamy na forum!
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
janina
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 03.03.2015, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Malbork

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: janina »

Artek pisze: 15.11.2022, 13:53 Statystycznie miłość mija po 4 latach.
[...]
A tu platonicznie 26 lat. Aktualnie trwa gra wstępna a zasadnicze spełnienie i pełna 'konsumpcja' nastąpią wiosną. W końcu napisał kolega że rozebrał. :grin:
Honda XL650V Transalp; CRF300L.
Awatar użytkownika
janina
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 03.03.2015, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Malbork

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: janina »

Tomuń pisze: 15.11.2022, 05:06 Witam wszystkich!

[..]
Spełniłeś marzenie posiadania motocykla teraz zostaje pojechać w ''stronę zachodzącego słońca''. :crossy: Witaj na forum.
Honda XL650V Transalp; CRF300L.
Przemo Diesel
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 01.12.2022, 18:23
Mój motocykl: XL700V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Przemo Diesel »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Trampka 💪 od dziś jestem również użytkownikiem 700. Choć z tym użytkowaniem to kilka miesięcy muszę poczekać . Do zrobienia przed sezonem uszczelnienie lag , i standardowy przegląd. Pozdrawiam
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Sylwek »

Przemo Diesel pisze: 11.12.2022, 19:11 Witam serdecznie wszystkich użytkowników Trampka 💪 od dziś jestem również użytkownikiem 700. Choć z tym użytkowaniem to kilka miesięcy muszę poczekać .

Elegancko.
Doczekasz się jeszcze swoich wymarzonych wyjazdów :thumbsup: .
Awatar użytkownika
BartKos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 16.12.2022, 09:39
Mój motocykl: XL700V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: BartKos »

Cześć!

Od blisko 3 lat solidnie gnoję coraz mocniej zmodyfikowanego Transalpa 700 wypadało więc, żebym w końcu dołączył do szanownej społecznośći i się przywitał ;)

Wcześniej ujeżdżałem Suzuki DR750 i KTM Adventure 620. Życie poukładało mi się tak, że profesjonalnie filmuję rajdy terenowe po świecie, potrzebowałem więc niezawodnego sprzętu, którym zrobię 5k km autostradami i 2k km w terenie. XL700 miał być tylko na chwilę i na kilka zleceń, ale takie dystanse tworzą solidną więź i sentyment każe mi męczyć Trampka dalej.

Przez zimę planuję swap zawieszenia. Na razie robię intensywny research, jak przejdę do działania wrzucę relację.

A jak kogoś interesuje jak wygląda moja robota to prowadzę vloga w tym temacie: https://youtu.be/42LmD4EigA8
Awatar użytkownika
MrWaski
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 16.06.2020, 07:29
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Słocina

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: MrWaski »

Witaj Bartek!
Z przyjemnością i odrobiną adrenaliny oglądnąłem filmik. :resp:
Co to masz za rękawice widoczne w pierwszych minutach filmu? To są motocyklowe czy jakieś taktyczne?
Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
Awatar użytkownika
BartKos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 16.12.2022, 09:39
Mój motocykl: XL700V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: BartKos »

MrWaski pisze: 16.12.2022, 18:32 Witaj Bartek!
Z przyjemnością i odrobiną adrenaliny oglądnąłem filmik. :resp:
Co to masz za rękawice widoczne w pierwszych minutach filmu? To są motocyklowe czy jakieś taktyczne?
Cieszę się, że film Ci podpasował.
Jeżdżę w rękawicach Rev`it Mangrove.
clawfinger
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 06.11.2022, 23:36
Mój motocykl: XL650V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: clawfinger »

Witam serdecznie wszystkich!
Jestem Arek mieszkam w Rybniku i kupiłem Transalpa ktorego kiedyś bardzo szukałem ale po długiej przerwie od własnego motocykla (dzieciaki) w koncu go mam. Miała być afryka jako spełnienie marzenia,, ale po objeżdżeniu śląskiego i 6 trupoafryk w cenie do 16 k wyboru nie żałuję ani troszkę. Trampka mam w stanie perfekcyjnym, rok 2004 z nalotem niecalych 50 tys.
Pozdrawiam Was bardzo, do zobaczenia na trasach!!!
Helios
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 20.12.2022, 18:38
Mój motocykl: XL650V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Helios »

Cześć. Witam wszystkich spod Lublina. Obecnie latam trampkiem 650. Miałem też 600 ale tamta mi nie podeszła. Generalnie 650 to już mój 36 motocykl w karierze i pomimo braków mocy jestem z niego zadowolony. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: grad74 »

Clawfinger i Helios , witajcie w naszym gronie. Kłaniam się Wam naszym tradycyjnym ukłonem powitalnym :grin: : :dupa: :dupa: :dupa:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość