Ustawienie przedniego koła xl650v

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Majcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 28.11.2020, 19:36
Mój motocykl: XL650V

Ustawienie przedniego koła xl650v

Post autor: Majcin »

Cześć,
Koledzy może coś poradzicie, pomysły mi się kończą a internet milczy.

Robiłem serwis przedniego zawieszenia (wymiana oleju w lagach) co wiązało się ze zdjęciem koła i lag. Problem nastąpił jak założyłem przednie koło. Śruby mocujące prawa tarczę trą o mocowanie zacisku hamulcowego (caliper). Nie pominąłem żadnych części, wszystko złożone zgodnie z instrukcją a jednak coś nie gra. Na zdjęciach widać, że koło nie jest w osi.

Macie jakieś pomysły co może być nie tak?
Czy ośka od strony ślimaka powinna tyle wystawać? Skręcone kluczem dynamometrycznym, ale zwykłym i tak więcej nie pójdzie. Krzywe lagi?

Dzieki z góry.ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Ustawienie przedniego koła xl650v

Post autor: bartekk »

1. Sprawdź czy lagi są proste i prosto osadzone, może wystarczy odchylić lagę i zacisnąć jarzmo z 4 nakrętkami robiąc dystans. Miałeś coś takiego wcześniej?
2. Pismo obrazkowe czasem zastąpi 1000 słów
https://www.bike-parts-honda.com/honda- ... 00/2/12331
https://www.bike-parts-honda.com/honda- ... 00/2/12331
https://www.bike-parts-honda.com/honda- ... 00/2/12331
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Majcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 28.11.2020, 19:36
Mój motocykl: XL650V

Re: Ustawienie przedniego koła xl650v

Post autor: Majcin »

Cześć,
Ad1.
Myślę, że nie miałem wcześniej bo czułbym to. Wczoraj spuściłem Moto z centralej stopki i przepchalem że dwa metry, na śrubach od tarczy widać, że ścina śruby. Może lagi są krzywe, wezmę je dzisiaj obrócę, może to co da.jak widać na jednym zdjęciu, ośka nie chowa się cała w gnieździe. Właśnie tyle brakuje aby był ten sam odstęp z każdej strony.

Ad2.
Nie rozbierałem zacisków. Odkrecilem je tylko od lag.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 730
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Ustawienie przedniego koła xl650v

Post autor: old1977 »

Łożyska wymieniałeś w przednim kole?
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Majcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 28.11.2020, 19:36
Mój motocykl: XL650V

Re: Ustawienie przedniego koła xl650v

Post autor: Majcin »

Cześć,
Łożysk nie wymieniałem.

Znalazłem przyczynę- krzywa laga, obróciłem trochę i teraz koło jest w osi co nie zmienia faktu, że laga dalej pozostaje krzywa. Czas chyba ha zbierać na nową (~500zl) bo używka może być podobna.

Taki urok 22 letniego trampka.

Dzięki za pomoc,
Marcin



Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Ustawienie przedniego koła xl650v

Post autor: jumper1 »

Właśnie się zbieram do wymiany oleju w latach. Choć teraz zaczynam się zastanawiać, czy robić to samemu.
Majcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 28.11.2020, 19:36
Mój motocykl: XL650V

Re: Ustawienie przedniego koła xl650v

Post autor: Majcin »

Hej,
Sama wymiana nie jest jakoś skomplikowana poza tym, że trzeba wciagnac lagi aby wylać olej. Trochę to kłopotliwe bo wiąże się z rozmontowaniem całego przodu. Może lepiej odpompować go i wlać nowy choć to nie idealne rozwiązanie bo syf zostanie na dole.

Ja rozmontowalem też całe lagi, wymieniłem przy okazji uszczelniacze olejowe i kurzowe, a całość dobrze wymylem.

Marcin

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Ustawienie przedniego koła xl650v

Post autor: jumper1 »

U mnie są korki na dole amorów, więc poprostu spuściłem olej. Teraz będę demontował, może się uda bez demontażu czaszy. Chcę jeszcze wymienić osłony bo mam obie popękane. Robota się przedłuży bo szpilke ukręciłem.

Czy na gwinty tych korków, trzba dać Klej do gwintów, bo po demontażu stwierdzam , że tam było nasmarowane wcześniej.
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ustawienie przedniego koła xl650v

Post autor: Paweł 71 »

Trochę odświeżę temat.Przypadkowo natknąłem się na wskazówkę,o której czytałem coś na forum ale niewiele zrozumiałem -a tu jest jaśniej i dosadniej:
https://youtu.be/BMKrMkFXP8c?t=232
Może się komuś przydać bo różnie bywa...z samodzielnymi naprawami i regulacją po nich.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości