Zabezpieczenie przeciwpyłowe pomieszczenia do szlifowania/malowania

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Zabezpieczenie przeciwpyłowe pomieszczenia do szlifowania/malowania

Post autor: Hawk1985 »

Czołem

W garażu chciałem wydzielić sobie miejsce do prac brudzących otoczenie tj. malowanie pistoletem, szlifowanie etc
Doprowadzę tam wentylator wyciągowy, i myślę jak je sensownie oddzielić.
Fajne są takie pasy przeźroczyste jak w masarniach etc, ale podobno jest to horrendalnie drogie
Obrazek

Ma ktoś jakieś pomysły?
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
grzesiek_ts
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 18.12.2008, 00:51
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zabezpieczenie przeciwpyłowe pomieszczenia do szlifowania/malowania

Post autor: grzesiek_ts »

Mam - zajmuję się tym zawodowo :cool:

Po pierwsze załóż przed wentylatorem filtr klasy G4 np. FL220 - chociaż 1 m kwadratowy. Syf z malowania czy szlifowania nie może tak po prostu pójść w powietrze, którym wszyscy oddychamy.
Po drugie pomyśl o dojściu świeżego powietrza. Jeśli będzie wyciąg, to zrobi się podciśnienie w pomieszczeniu.
Po trzecie na ściany natryśnij płyn do kabin np. PK 900, przyklej folię lakierniczą i znów połóż płyn. Będzie absorbował odkurz.

A pomieszczenie podziel (jeśli ma być szybko, tanio i skutecznie) folią lakierniczą grubszą min. 10 mikronów (będzie szczelnie, użyj dobrej taśmy)

Powodzenia :thumbsup:
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zabezpieczenie przeciwpyłowe pomieszczenia do szlifowania/malowania

Post autor: Piter!!! »

Malowanie to ciężki chleb. Na podzielenie jest sporo rozwiązań. Samą folią, to do malowania amatorskiego jest prawie wystarczające. Najlepiej ścianka z płyt i drzwi przesuwne. Ze względów bezpieczeństwa wentylatory z silnikami bezszczotkowymi, koniecznie zabezpiecz wylot chociaż filtrem kartonowym. Wyciąg zabiera z pomieszczenia ogromne ilości powietrza, także zimombjest spore zapotrzebowanie na temperature, z czasem stwierdzisz że z pomieszczenia wpada za dużo pyłu, wtedy montujesz filtr w ścianie i przez niego wpada powietrze, a najlepiej jak przed nim jest wentylator i pcha powietrze do pomieszczenia i tworzy nadciśnienie. Ja tak zaczynałem z lakierowaniem frontów meblowych, ale nie da się tak ujechać. Zainwestowałem w kabinę i mam spokój z wszystkimi problemami.
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Zabezpieczenie przeciwpyłowe pomieszczenia do szlifowania/malowania

Post autor: Huzar »

Zaden nadmuch do małego pomieszczenia! Wyciąg umieść nisko(zwykły wentylator przemysłowy ,dobry jest co używają na fermach drobiu do cyrkulacji powietrza) a wysoko zrobić trzeba otwory lub jeden większy do dopływu powietrza.
Do oddzielenia ,plandeka taka jak na przyczepach ciężarówek,na alegiero kupisz odrazu z oczkami przez które przeciągniesz linkę. I tyle. Jeśli ściany chcesz czyste to folia tak jak wyzej chłopaki pisali.
Jeśli szlifierką bedziesz pracował to polecam Karcher WD3 tylko worki dodatkowo zastosować trzeba. Tani odkurzacz co kupisz w każdym markecie typu castorama. U mnie chodzi ponad dwa lata a łatwo nie ma
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Zabezpieczenie przeciwpyłowe pomieszczenia do szlifowania/malowania

Post autor: Huzar »

Ja czasem takie "drony" maluje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość