Regulacja gaźników (mieszanka)

Moderatorzy: Skorpionka, Baran

Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Regulacja gaźników (mieszanka)

Post autor: Nadol »

Aktualnie szukam kogoś kto posiada ColorTune i może pomóc przy regulacji lub wypożyczyć sprzęt. Inna ewentualność to zakup tego ustrojstwa.
Na "ucho z doświadczeniem" trzymam w odwodzie ewentualną wizytę u Szparaga a raczej Stajnię Motocyklową bo ostatnimi czasy to widziałem tylko "nowego" przy robocie albo Milenę myjącą gaźniki.

Edyta...
Co sądzicie o idei zakupu takiego narzędzia dla klubu? Na pewno wielu klubowiczów by skorzystało. Podobna spawa jak zakup alkomatu do użytku na zlotach.
Taki namacalny plus dla klubowiczów.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Regulacja gaźników (mieszanka)

Post autor: Marcin-BB »

Przyjacielu zapewniam Cię, że Milena wie o gaźnikach więcej niż niejeden "spec" z tego forum!! :grin:
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Regulacja gaźników (mieszanka)

Post autor: Nadol »

To ja wiem, Milena specjalizuje się w gaźnikach, znam to a autopsji. Napisałem w kontekście wypowiedzi Adampio, odnośnie Szparaga jako jedynego polecanego gaźnikowca w okolicy.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Regulacja gaźników (mieszanka)

Post autor: Adampio »

nadol pisze:Aktualnie szukam kogoś kto posiada ColorTune i może pomóc przy regulacji lub wypożyczyć sprzęt. Inna ewentualność to zakup tego ustrojstwa
W świetle doświadczeń kol. Savage racjonalne byłoby wypożyczenie. Ja lubię takie gadżety ale sam się silnika nie tykam :)
Raviking
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 05.12.2011, 20:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kamieniec Wrocławski

Re: Regulacja gaźników (mieszanka)

Post autor: Raviking »

Czy we Wrocku albo okolicy jest Ktoś kto by użyczył "szklanej świecy" ? Do ustawienia składów
Majcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 28.11.2020, 19:36
Mój motocykl: XL650V

Re: Regulacja gaźników (mieszanka)

Post autor: Majcin »

Hej,
Sam chciałem zakupić colortune ale chyba to już zniknęło z rynku. Jak się poczytaj więcej to okazuje się, że ta świecą nie jest wieczna, szybko dość się psuje.

Ja swoje gaźniki ustawiłem metoda jak z manuala plus własne odczucia, pozostaje chyba tak jak koledzy pisali sprawdzić jak z mieszanką na podstawie wyglądu świec i spalania.

Myśle nad innym rozwiązaniem a inspiracja był ten filmik:
https://youtu.be/SH_NoIqpkqo

Niestety stag-afr też już nie jest dostępny. Wydaje mi się to najlepsza metoda na ustawienie składu za pomocą sondy lambda. Szukam podobnych rozwiązań (analizatorów spalin) w jakichś rozsądnych pieniądzach.

Pozdrawiam,
Marcin

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
pawel250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 07.01.2022, 15:39
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Regulacja gaźników (mieszanka)

Post autor: pawel250 »

Ja swoje gaźniki ustawiałem za pomocą oscyloskopu wpiętego pod cewkę zapłonową z odpowiednim uśrednianiem i przeliczaniem częstotliwości na obroty. Dzięki temu byłem w stanie wychwycić zmiany obrotów -50rpm, tak jak zaleca serwisówka.

Oscyloskop własnej konstrukcji: https://www.youtube.com/watch?v=MinH8-6VFH0

Po regulacji i synchronizacji całkiem, inny motór. Brak strzelania z tłumika i równe niskie obroty. Tłumik mam przelotowy więc na bazowych ustawieniach które miałem po zakupie mocno walił w wydech.

Synchronizacja na wężyku z olejem. Polecam.

P.S. jak się edytuje dane w profilu? Motocykl i miasto. Szukam, szukam i nie mogę znaleźć opcji edycji.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości