Turcja w sierpniu

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Turcja w sierpniu

Post autor: przemo77390 »

Witam,

Najpierw Covid teraz wojna. Życie krzyżuje plany wakacyjne.
Bałkany częściowo objechane i poraz któryś nie chce się znowu tam jechać.
Pomysł padł na Turcję.
Start: Warszawa i ktoś dołączy z Dąbrowy Górniczej
Termin: start 30.07 - min. do 14.08 (już w domu) - max. 21.08

Drogi - Asfalt musi być chociaż by na tranzycie. Jednak na miejscu w Turcji chciałbym je zróżnicować tak aby były też szuterki - cięższy off odpada.

Wpisujcie gdzie warto i która drogą?

Plan zakłada:Stambuł, Trabzon, Kapadocja, Bodrum, Efez, Troję i może Półwysep Galipoli

Ps. Jak ktoś chce może się dołączyć.
Spanie: Najlepiej tanie kwaterki - nie trzeba będzie ciągnąć namiotów - jeden balast mniej. Jednak temat do ustalenia nie stronie od namiotów. Na pewno z uwagi na upal trzeba będzie się odświeżać.

Przeloty: bez szaleństw - ma być to turystyczny wyjazd bez napinki, wiec te 120 - 140 autostradowe będzie wystarczające.

Motocykle które już się zdeklarowały to: T7 i 2x GS
Dojazd do Turcji rozłożony: Warszawa - Oradea (Rumunia - spanie) - Warna (Bułgaria - spanie. Spory dystans bo prawie 900 km)- Stambuł (Turcja - spanie). Z uwagi na to że nie muszę udowadniać ani sobie ani nikomu że można przejechać dziennie 1000 i ponad km, tylko po co - to dojazd rozkładam w czasie i przestrzeni. Oczywiście do zmodyfikowania bo wieczorkiem można zobaczyć jak smakuje piwko w lokalnym Pubie czy sklepie.

Przeloty dzienne w samej Turcji do 400km


Pozdrawiam,
Przemo
Awatar użytkownika
dareckihdi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 14.03.2021, 18:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Turcja w sierpniu

Post autor: dareckihdi »

Przemo kierunek świetny,interesuje mnie od dłuższego czasu,tylko termin :wacko: ...bedzie tam 40 st :wink:
Darecki
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turcja w sierpniu

Post autor: przemo77390 »

dareckihdi pisze: 23.03.2022, 09:23 Przemo kierunek świetny,interesuje mnie od dłuższego czasu,tylko termin :wacko: ...bedzie tam 40 st :wink:
Wiem że może być gorąco ale pewnie da się przeżyć.
W tamtym roku byliśmy w lipcu na Bałkanach i Meschowe ciuchy trochę rekompensowały trudy związane z upałem.

Nie zawsze da się wziąć urlop w innych terminach. Wolę upal niż np. deszcze
Awatar użytkownika
dareckihdi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 14.03.2021, 18:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Turcja w sierpniu

Post autor: dareckihdi »

przemo77390 pisze: 23.03.2022, 10:04
dareckihdi pisze: 23.03.2022, 09:23 Przemo kierunek świetny,interesuje mnie od dłuższego czasu,tylko termin :wacko: ...bedzie tam 40 st :wink:
Wiem że może być gorąco ale pewnie da się przeżyć.
W tamtym roku byliśmy w lipcu na Bałkanach i Meschowe ciuchy trochę rekompensowały trudy związane z upałem.

Nie zawsze da się wziąć urlop w innych terminach. Wolę upal niż np. deszcze
Niby tak...byliśmy w zeszłym roku w lipcu na Korsyce 35-38 st masakra(odzież super letnia),jako wyspa ideał ale pogoda dała w kość...nigdy wiecej w tym terminie w gorące klimaty motorem ,chyba że autem...wrzesień lub później ok.Ale jak z urlopem tak no to lipa.Serio bym się pisał ale wrzesień lub później. :witch:
Darecki
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turcja w sierpniu

Post autor: przemo77390 »

dareckihdi pisze: 23.03.2022, 20:12
przemo77390 pisze: 23.03.2022, 10:04
dareckihdi pisze: 23.03.2022, 09:23 Przemo kierunek świetny,interesuje mnie od dłuższego czasu,tylko termin :wacko: ...bedzie tam 40 st :wink:
Wiem że może być gorąco ale pewnie da się przeżyć.
W tamtym roku byliśmy w lipcu na Bałkanach i Meschowe ciuchy trochę rekompensowały trudy związane z upałem.

Nie zawsze da się wziąć urlop w innych terminach. Wolę upal niż np. deszcze
Niby tak...byliśmy w zeszłym roku w lipcu na Korsyce 35-38 st masakra(odzież super letnia),jako wyspa ideał ale pogoda dała w kość...nigdy wiecej w tym terminie w gorące klimaty motorem ,chyba że autem...wrzesień lub później ok.Ale jak z urlopem tak no to lipa.Serio bym się pisał ale wrzesień lub później. :witch:
Wypocić się to jak schudnąć wiec dla mnie same plusy dodatnie :smile:

Drugą zaletą jest też to że na powrocie w niektórych krajach nie zaskoczy już chłód

Terminy nie do zmiany bo już dwie inne osoby klepnęły urlopy.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turcja w sierpniu

Post autor: przemo77390 »

Od dziś tj. 19.04.2022 można ponoć do Turcji bez paszportu wjeżdżać (nasze MSZ jeszcze śpi z informacją).
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1525
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Turcja w sierpniu

Post autor: Sylwek »

Podobno; również mi ta wiadomość przemknęła przez internety.
Jeśli się potwierdzi, to jeszcze oficjalnie mogłyby to uczynić kraje bałkańskie oraz Gruzja i można by brykać po najbliższej okolicy bez książki skarg i zażaleń :thumbsup: .
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turcja w sierpniu

Post autor: magneto »

przemo77390 pisze: 24.03.2022, 07:18 (...) Wypocić się to jak schudnąć wiec dla mnie same plusy dodatnie :smile: (...)
Sorki, nie wiem, jakie masz doświadczenie z upałami, ale wydaje mi się, że jest spora różnica między "wypocić się" , a krańcowo się odwodnić, co może zagrażać życiu nawet. Sam ze dwa razy miałem udar cieplny i nikomu nigdy tego nie życzę...
Weź to pod uwagę.
No i powodzenia w podróży.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turcja w sierpniu

Post autor: przemo77390 »

magneto pisze: 19.04.2022, 19:05
przemo77390 pisze: 24.03.2022, 07:18 (...) Wypocić się to jak schudnąć wiec dla mnie same plusy dodatnie :smile: (...)
Sorki, nie wiem, jakie masz doświadczenie z upałami, ale wydaje mi się, że jest spora różnica między "wypocić się" , a krańcowo się odwodnić, co może zagrażać życiu nawet. Sam ze dwa razy miałem udar cieplny i nikomu nigdy tego nie życzę...
Weź to pod uwagę.
No i powodzenia w podróży.
Jakieś tam mam - w Kazachstanie doświadczali już 50 stopni. Nie było różowo ale jakoś się dawało rady.
Awatar użytkownika
dareckihdi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 14.03.2021, 18:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Turcja w sierpniu

Post autor: dareckihdi »

Prawda,Turcja wjazd na dowody :zabawa:
Darecki
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość