Libuchora wiosna 2022 - Organizujemy pomoc!

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Libuchora wiosna 2022

Post autor: ostry »

Henry, Witia jest w Libuchorze. Przed chwilą dzwonił. Na razie u nich jest spokojnie w sensie militarnym. Ale chce zrobić zapasy , a wszystkie sklepy pozamykane, brak produktów. W jego głosie był strach i niepewność. Nie wypuści rodziny do nas, bo do przejścia granicznego kolejka ma już 30 km.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Libuchora wiosna 2022

Post autor: henry »

Właśnie ta granica jest teraz problemem, bo myślałem, żeby zorganizować akcję dostawy produktów do Libuchory.
Zobaczymy jak sytuacja będzie się rozwijać, może coś się zmieni i szybko tam pojedziemy.
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

HELP FOR LIBUCHORA

Post autor: henry »

Pomoc ogólna to oczywista sprawa, ja w tym miejscu organizuję pomoc dla naszych przyjaciół w Libuchorze.
Wiemy, że zaopatrzenie z zewnątrz przestało działać.
Oczywiście pewne zapasy mają zgromadzone, poza tym to co zawsze mają w piwnicy ( ziemniaki, słonina w słoikach, cebula , warzywa, jakieś przetwory ) więc jakiś czas przetrwają, ale co dalej ? Nie czekając na najgorsze, spróbuję zorganizować pomoc, którą dostarczymy do Libuchory.
Propozycja jest następująca: jeżeli chcieli byście pomóc, to proszę o wysyłkę ( Kurierem, In Postem, Pocztą ) potrzebnych produktów do mnie do Inowłodza. Kiedy zgromadzimy odpowiednią partię potrzebnych artykułów, zorganizujemy transport i zawieziemy do Libuchory.

Mój adres: Henryk Maciejczyk Ul Plac K. Wielkiego 13 97-215 Inowłódz
Mój tel. 504894578
Paczkomaty In Post w Inowłodzu : INL01M Św. Idziego 1A INL02M Tuwima 9

Jeżeli ktoś będzie chciał i mógł przekazać na ten cel jakąś złotówkę, to podaję nr. konta.

EDIT. 18.03.2022 Usunięcie nr konta, na prośbę autora tematu ze względu na zakończenie zbiórki.


W tytule piszcie proszę tylko LIBUCHORA.

Myślę, że główną potrzebą są artykuły spożywcze takie jak:
Mąka pszenna, żytnia / Mąka ziemniaczana /Cukier / Kasza gryczana, jęczmienna, pęczak / Ryż / Płatki owsiane / Płatki kukurydziane / Makarony / Olej / Margaryna / Zupy w proszku / Budyń / Kisiel / Drożdże suche / Pieczywo chrupkie / Suchary / Kostki drobiowe, wieprzowe, wołowe / Konserwy / Pasztety / Mleko w proszku / Kakao / Herbata / Kawa Inka / Kawa zbożowa / Kawa naturalna / Dżemy / Kremy czekoladowe / Sery żółte / Słodycze dla dzieci /

Potrzebne będą również : zapałki, świece, latarki + baterie.

W mniejszych ilościach : pasta do mycia zębów, szczoteczki, płyn do mycia naczyń, mydło, szampon, papier toaletowy, pampersy, podpaski .

Nie wiem, czy wszystko robię dobrze, sytuacja jest nadzwyczajna a ja robię taką akcję po raz pierwszy. Jeżeli macie jakieś swoje sugestie, uwagi jak to zorganizować to jestem otwarty na propozycje.
Ostatnio zmieniony 02.03.2022, 10:07 przez henry, łącznie zmieniany 1 raz.
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Libuchora wiosna 2022

Post autor: PawelD »

Chyba najlepiej będzie kontaktować się z Tobą żeby nie wyszło, że czegoś jest nadmiar, a innej rzeczy całkiem brak. Przedzwonię w ciągu dnia.
Masz od nich jakieś sugestie co do ilości np. mąki? Nigdy nie byłem w Libuchorze ale chętnie pomogę. Może być też wersja, że przeleję kasę Tobie czy komuś kto hurtem ogarnie zakupy.

Co do latarek - może też takie na korbkę? Na baterie swoją drogą…
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
dario9z
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 100
Rejestracja: 20.02.2019, 20:09
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Libuchora wiosna 2022

Post autor: dario9z »

Heniu, a nie prościej przelać Ci pieniążki i sam zrobisz zakupy w/g potrzeby?
Podaj nr konta, jesteś zaufaną osobą.
Awatar użytkownika
Leopold
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 22.03.2013, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Libuchora wiosna 2022

Post autor: Leopold »

Podaj dane do przelewu. Zrobisz zakupy wg potrzeb ktore mogą się zmieniać z dnia na dzień.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Libuchora wiosna 2022

Post autor: henry »

PawelD pisze: 02.03.2022, 07:13 Chyba najlepiej będzie kontaktować się z Tobą żeby nie wyszło, że czegoś jest nadmiar, a innej rzeczy całkiem brak. Przedzwonię w ciągu dnia.
Masz od nich jakieś sugestie co do ilości np. mąki? Nigdy nie byłem w Libuchorze ale chętnie pomogę. Może być też wersja, że przeleję kasę Tobie czy komuś kto hurtem ogarnie zakupy.

Co do latarek - może też takie na korbkę? Na baterie swoją drogą…
Paweł, do Libuchory jeżdzimy regularnie od 2008 roku przynajmniej dwa razy w roku, zawsze do jednej rodziny śp. Marii Kluinik.
Po tylu latach, oni są jak druga rodzina. Muszę działać.
Wszystkie nasze wyjazdy są opisane we Wspomnieniach.
dario9z pisze: 02.03.2022, 07:34 Heniu, a nie prościej przelać Ci pieniążki i sam zrobisz zakupy w/g potrzeby?
Podaj nr konta, jesteś zaufaną osobą.
Tak, prościej, ale nie chciałem poruszać tematu pieniędzy, nie wszyscy na to dobrze reagują.
W takim razie, podam numer konta, ale mimo wszystko jeżeli ktoś zechce przysłać jakiś produkt to też będzie dobrze.
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: HELP FOR LIBUCHORA

Post autor: mr bulwa »

Wspaniała inicjatywa!
Tak na gorąco co mi przychodzi do głowy, żeby te działania były dobrze skoordynowane - mam dwie propozycje.
1. Dopisujmy w tym wątku, co kto kupuje, żeby się nie powielać.
2. Czy jest możliwość przekazania Tobie kasy, a na miejscu u siebie kupiłbyś w dyskoncie albo hurtowni potrzebne produkty? Zaoszczędzi to czasu i pieniędzy na dość drogich przesyłkach (przy ciężkich paczkach). Jeśli ta propozycja jest ok to poproszę o podanie numeru konta do przelewów.
Co myślicie?
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
dario9z
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 100
Rejestracja: 20.02.2019, 20:09
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Libuchora wiosna 2022

Post autor: dario9z »

Kto będzie chciał i mógł to wesprze. Przez tyle lat wyjazdów tyle ludzi się tam przewinęło, że spokojnie coś się uzbiera.
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: HELP FOR LIBUCHORA

Post autor: PawelD »

Jestem za - o czym wspomniałem już w drugim wątku :)
Poprosimy admina o ogarnięcie tematu w porozumieniu z Henrym bo się pogubimy.

Mogę przelać kasę, mogę pojechać po zakupy w Łodzi i je podrzucić do Inowłodza… Wszystko kwestia dogadania szczegółów aby nie powielać ani nie pominąć czegoś kluczowego.
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Libuchora wiosna 2022

Post autor: PawelD »

henry pisze: 02.03.2022, 08:43 Paweł, do Libuchory jeżdzimy regularnie od 2008 roku przynajmniej dwa razy w roku, zawsze do jednej rodziny śp. Marii Kluinik.
Po tylu latach, oni są jak druga rodzina. Muszę działać.
Wszystkie nasze wyjazdy są opisane we Wspomnieniach.
(…)
Tak, prościej, ale nie chciałem poruszać tematu pieniędzy, nie wszyscy na to dobrze reagują.
W takim razie, podam numer konta, ale mimo wszystko jeżeli ktoś zechce przysłać jakiś produkt to też będzie dobrze.
Wiem, że jeździcie, czytam opisy. Po prostu nie mój typ wyjazdu, dlatego się nie zabierałem ale temat świetnie znam :)

Kasa to zawsze może być drażliwy temat ale to Ty zbierasz, osoba tu i nie tylko tu znana i godna zaufania. Jak np ja bym zaczął zbierać, to słusznie mógłby ktoś zapytać kto to i po co, ale w Twoim przypadku jak ktoś ma wątpliwości, to niech zamówi dostawę na wskazany adres, przywiezie lub w ostateczności skieruje swoją chęć pomocy w kierunku który sam uzna za słuszny. Nikt nie będzie miał pretensji.
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Libuchora wiosna 2022 - Organizujemy pomoc!

Post autor: henry »

Pierwsze pieniądze pojawiły się na koncie.
Pięciu chłopaków przelało swoje środki.
Na razie do dyspozycji mam 800 PLN.

Wielkie Dzięki Panowie :ok:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Grzesiek Klecza
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 15.12.2019, 20:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wadowice

Re: Libuchora wiosna 2022 - Organizujemy pomoc!

Post autor: Grzesiek Klecza »

Heniu,

to już masz więcej środków do pomagania....
dziękuję Tobie za zaangażowanie i pomoc dla naszych Sąsiadów.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Libuchora wiosna 2022 - Organizujemy pomoc!

Post autor: zimny »

Heniu, nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek na forum wątpił w Twoje intencje i transparentność. Kasa nie będzie drażliwym tematem - każda forma aby pomoc zorganizować jest :thumbsup: Poszło i ode mnie, choć nigdy nie byłem na UA i w Libuchorze.

Pozdrawiam
zimny

ps. Paweł, w Ciebie też nikt tu by nie wątplił :smile:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
andriu23
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 197
Rejestracja: 17.05.2012, 14:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Libuchora wiosna 2022 - Organizujemy pomoc!

Post autor: andriu23 »

Ode mnie tez coś poszło. Powodzenia
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Libuchora wiosna 2022 - Organizujemy pomoc!

Post autor: PawelD »

Przelane. Jakby coś szukać w Łodzi, bo koło Ciebie nie będzie, to daj znać.

Luźny pomysł - jak starczy kasy to może też coś zabawowego dla dzieciaków? Dla odstresowania, odwrócenia uwagi? Są tam jakieś dzieciaki na pewno, zależy od wieku ale coś tam powinno się dać wymyślić. Albo ich rodzice podpowiedzą?
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Libuchora wiosna 2022 - Organizujemy pomoc!

Post autor: henry »

Chłopaki, dzięki za zaufanie i wsparcie naszej akcji :thumbsup:
Jeżeli ktoś nie był jeszcze w Libuchorze, to zapraszam, bo mam wielką nadzieję, że wszystko zakończy się pokojem i ludzie w Ukrainie i Libuchorze będą żyć w pokoju, a my dalej będziemy mogli ich odwiedzać.
Paweł dzięki z chęć pomocy, zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.
Prawdopodobnie będę szukał transportu, tzn. jakiegoś busa, którym będzie można zgromadzony towar przewieść.
Swoją pomoc zaoferował Artek, kolega z Forum, ale do dyspozycji będzie po 20 marca.
Jeżeli wszystko uda się zgromadzić wcześniej ( myślę, żeby to była powiedzmy paleta ) transport będzie potrzebny wcześniej.
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Libuchora wiosna 2022 - Organizujemy pomoc!

Post autor: emek »

Heniu, a tam da się wogóle wjechać? Może warto przemyśleć jakiś transfer dóbr na granicy bo nawet jak się uda tam wjechać to z wyjazdem zejdzie parę dni.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Libuchora wiosna 2022 - Organizujemy pomoc!

Post autor: henry »

emek pisze: 03.03.2022, 13:24 Heniu, a tam da się wogóle wjechać? Może warto przemyśleć jakiś transfer dóbr na granicy bo nawet jak się uda tam wjechać to z wyjazdem zejdzie parę dni.
Dzwoniłem na przejście w Krościenku, wyjazd z Polski bez problemu, na powrocie 15 godzin czekania. Można.
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Radek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 20.06.2011, 23:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Garwolin

Re: Libuchora wiosna 2022 - Organizujemy pomoc!

Post autor: Radek »

Heniu, wysłane.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości