Gwizdki odstraszające zwierzęta

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 172
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Gwizdki odstraszające zwierzęta

Post autor: Paweł 71 »

W związku z obawą o moto siebie i z czymś co zza krzorów wylezie zakupiłem odstraszacze w postaci gwizdków.Z prezencją i montażem nie ma dramatu więc zamontowałem-pod czachą.Mam jednak dylemat-czy to aby na pewno działa?W opisie stoi iż przy 50/h wydaje jakiś dźwięk ,który odstrasza zwierzęta a nie jest słyszalny dla ludzi.
Czy macie jakieś wiadomości w tym temacie?
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 224
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Gwizdki odstraszające zwierzęta

Post autor: bialy »

Ile osób, tyle opinii.
Ja z doświadczenia powiem, ze zamontowałem kiedyś je pod zderzakiem w prywatnej osobówce. Przez kilka lat nie widziałem zwierzyny przebiegającej przez drogę.
W drugim, służbowym samochodzie ich nie miałem. Przez pewien okres tłukłem jednego ptaka tygodniowo, sarny wyskakiwały mi przed maskę, generalnie działo się dosyć często, na szczęście bez większych szkód, tym bardziej że często jeździłem trasami idącymi przez lasy.
Moim zdaniem gwizdki działają ale nie mogą być schowane za czymś. Muszą mieć pełen przepływ powietrza.
Paweł 17
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 26.06.2021, 01:29
Mój motocykl: XL600V

Re: Gwizdki odstraszające zwierzęta

Post autor: Paweł 17 »

Gwizdki zamontowałem pod czachą na zewnątrz tak aby nie kolidowały(ewentualnie) z błotnikiem przednim.Często kursuję po leśnych zagonach, więc możliwość zaliczenia sarenki ,ptaka i innego odyńca podnosi ryzyko takich przelotów.
W samochodach stosuje się moduły elektroniczne do odstraszania kun ale to chyba działa pod "ich"gusta.Nie namierzyłem informacji w tym zakresie.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Gwizdki odstraszające zwierzęta

Post autor: grad74 »

Ja mam gwizdki na Trampku i Reverce zamontowane właśnie na przednim błotniku po bokach błotnika. Wiem że może toto nie wygląda za bardzo snsacyjnie , ale odpukać od kilku lat nie wylazło mi nic pod koła, a zanim założyłem zdarzało się, a tym bardziej że mieszkałem też w okolicach leśno górzystych. Także wg mnie warto.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Gwizdki odstraszające zwierzęta

Post autor: Janek-2004 »

Paweł 71 pisze: 29.08.2021, 22:08 W związku z obawą o moto siebie i z czymś co zza krzorów wylezie zakupiłem odstraszacze w postaci gwizdków.Z prezencją i montażem nie ma dramatu więc zamontowałem-pod czachą.Mam jednak dylemat-czy to aby na pewno działa?W opisie stoi iż przy 50/h wydaje jakiś dźwięk ,który odstrasza zwierzęta a nie jest słyszalny dla ludzi.
Czy macie jakieś wiadomości w tym temacie?
możesz się pochwalić jak to wygląda i za ile można nabyć? Mnie co prawda jak dotąd nic nie wyleciało znienacka (na szczęście) ale jak to mówią: strzeżonego ...
A że mieszkam w terenie, gdzie sarny i inne lisiory to widok prawie codzienny to chętnie bym poczytał o tym, jakie to generuje częstotliwości, jaki zasięg, itd.
Dziwne jest to, że np taka sarna to na odgłos pierdnięcia już panicznie rzuca się do ucieczki, a co dopiero na odgłos motocykla, tudzież gwizdka. Pytanie czy jak usłyszy gwizdek, to wybierze dobry kierunek ucieczki? :grin:
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Gwizdki odstraszające zwierzęta

Post autor: Huzar »

grad74 pisze: 30.08.2021, 10:50 Ja mam gwizdki na Trampku i Reverce zamontowane właśnie na przednim błotniku po bokach błotnika. Wiem że może toto nie wygląda za bardzo snsacyjnie , ale odpukać od kilku lat nie wylazło mi nic pod koła, a zanim założyłem zdarzało się, a tym bardziej że mieszkałem też w okolicach leśno górzystych. Także wg mnie warto.
Gradu, pamiętasz co za model masz tych "świstaków", za moment rusza rykowisko i chętnie przetestuję czy na zwierzynę płową działa.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Gwizdki odstraszające zwierzęta

Post autor: grad74 »

Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Gwizdki odstraszające zwierzęta

Post autor: Huzar »

grad74 pisze: 30.08.2021, 18:24 ja mam dokładnie takie https://allegro.pl/oferta/ultradzwiekow ... 6630986688
Dzięki :impreza:
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1524
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Gwizdki odstraszające zwierzęta

Post autor: Sylwek »

Gradu, będziesz w Szczercowie?
Obejrzałbym te świstawki.
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 172
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gwizdki odstraszające zwierzęta

Post autor: Paweł 71 »

Ja zakupiłem swoje w oszołomie za podobną cenę .Podkleiłem je pod lampą przednią deczko szerzej niż błotnik.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości