denerwujący i głośny gwizd?

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
cj.slaw
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.05.2017, 11:38
Mój motocykl: XL600V

denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: cj.slaw »

Od pewnego czasu i tylko w czasie jazdy, ostrego przyspieszania i gdzieś w okolicach 80km/h. Tak jak by coś się załączało momentalnie i słychać bardzo głośny jakby gwizd. odpuszczenie gazu nic nie daje. Trzeba prawie zatrzymać się żeby ten dzwięk odpuścił. W miejskiej normalnej jezdzie jest wszystko ok. Nic nie jest luzne, nie przerywa, mocy nie traci. Pali czy zimny czy ciepły. Teraz przy takich temp. dzieje się to bardzo często. Już nie wiem co robić. Dodam że wczesniej tego nie było. Zaczeło się od jakichś 2 miesięcy. Trampek xl600 pd06.
Awatar użytkownika
capri
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1129
Rejestracja: 14.04.2016, 06:40
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: capri »

cj.slaw pisze:Od pewnego czasu i tylko w czasie jazdy, ostrego przyspieszania i gdzieś w okolicach 80km/h. Tak jak by coś się załączało momentalnie i słychać bardzo głośny jakby gwizd. odpuszczenie gazu nic nie daje. Trzeba prawie zatrzymać się żeby ten dzwięk odpuścił. W miejskiej normalnej jezdzie jest wszystko ok. Nic nie jest luzne, nie przerywa, mocy nie traci. Pali czy zimny czy ciepły. Teraz przy takich temp. dzieje się to bardzo często. Już nie wiem co robić. Dodam że wczesniej tego nie było. Zaczeło się od jakichś 2 miesięcy. Trampek xl600 pd06.
Może ktoś Ci turbinę sprezentował? ;)

Tak na poważnie to przyjżałbym się łożysku wałka zdawczego.

Life is brutal and full of zasadzkas...
https://www.youtube.com/@MPK24pl
https://www.facebook.com/MPK24pl

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> XL1000V '03 + DR-Z400E '03 -> VFR1200XD '12 -> NT1100 '22 + SWM RS500R '21
cj.slaw
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.05.2017, 11:38
Mój motocykl: XL600V

Re: denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: cj.slaw »

No właśnie. Wycie jak z turbiny jakby pęd powietrza gdzieś się przeciskał.
Ciekawa sugestia z tym łożyskiem, ale raczej nie to. Wiem jak wyje i swiszczą rozwalone łożyska. żadnych wibracji nie ma.Biegi wchodzą normalnie. Redukcja czy zmiana na wyższy bieg w czasie wycia nic nie daje. Dzwięk ten to jakby bardziej gdzieś z przodu się wydobywał.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: Nadol »

Łożyska w przednim kole?
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
cj.slaw
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.05.2017, 11:38
Mój motocykl: XL600V

Re: denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: cj.slaw »

Sprawdzałem przy wymianie dętki. Jedynie co przychodzi mi do głowy to że może od pędu wiatru przez chłodnice zaczynać obracać sie wentylator. Ale czy to możliwe? I aż był by to tak głośny gwizd(wycie)?
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: Solidworks »

cj.slaw pisze:Sprawdzałem przy wymianie dętki. Jedynie co przychodzi mi do głowy to że może od pędu wiatru przez chłodnice zaczynać obracać sie wentylator. Ale czy to możliwe? I aż był by to tak głośny gwizd(wycie)?
Nie, nie możliwe. Obstawiam łożyska. Kwestia tylko które. :smile:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
cj.slaw
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.05.2017, 11:38
Mój motocykl: XL600V

Re: denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: cj.slaw »

Tylko jak to sprawdzić które. Jak to w czasie jazdy i powyzej tej prędkosci. No i nie za kazdym razem.
koniu1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 31.01.2018, 09:53
Mój motocykl: XL650V

Re: denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: koniu1 »

W poprzednim moto tj. w Kawasaki zx9r też miałem podobny problem. Co jakiś czas dochodziły do mnie dziwne dzwięki, jakby ocieranie, czasami wycie. Przeważnie gdy moto się już dobrze rozgrzało i ustawało jak się zatrzymałem i przy ponownym ruszaniu cisza. Nie mogłem tego zlokalizować, praktycznie cały sezon jeździłem i pod koniec okazało się, że to łożyska przedniego koła.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: Nadol »

Łożyska z uszczelniaczami to koszt ok 50pln. Więc dla świętego spokoju można wymienić. Do kupienia tu: http://www.transalp.riderparts.pl/kateg ... ozyska-kol
Wymienisz sam - wystarczy łożyska przetrzymać w zamrażalniku lub/i delikatnie podgrzać gniazda. Trochę więcej czasu zajmuje wyjęcie starych aby nie uszkodzić gniazd.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
leman57
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 10.04.2016, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: leman57 »

Padła uszczelka w kasku :lol:
cj.slaw
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.05.2017, 11:38
Mój motocykl: XL600V

Re: denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: cj.slaw »

Dzięki za rady. Łożyska kupione i przy okazji parę innych gratów. Uszczelniacze lag i łożyska główki. Pozakładam i testy do puki jeszcze mrozi. Bo czym zimniej było tym gorzej.
mielcar631
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 25.05.2017, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wieruszów

Re: denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: mielcar631 »

Przepraszam odkopię temat.

Mam coś podobnego. Słychać jakby trampek w czasie jazdy coś ocierał ... tylko co ? bieg luz obojętnie słychać tarcie.. obstawiam łożyska kół . w weekend diagnoza,
Zapytać muszę, jaki ewentualny koszt łożyska wałka ?
Redrekin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 24.01.2020, 08:30
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: denerwujący i głośny gwizd?

Post autor: Redrekin »

Temat stary , ale aktualny obecnie u mnie. Panowie, co to było? Co powodowało te dzwięki?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości