Tarcze Hamulcowe Przód

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
peter8700
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 16.03.2011, 19:50
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: peter8700 »

Cześć!
Z tego co widzę, to przyszedł już czas na wymianę przedniej tarczy w moim trampku 600 96r
Jestem biednym studentem, więc w grę wchodzi tylko zmiennik. :smile:
Z tego co wyczytałem, to tarcze firmy EBC są całkiem spoko, ale cena takiej tarczy to aż 349zł http://www.ebc24.pl/motocykle.php?motoprod=MD6044D

Znalazłem też taką tarcze za 290zł firmy 82moto http://owiewki24.pl/pl/p/HONDA-CB-CBR-C ... ZODTYL/496
Co myślicie o tej tarczy? Może ktoś użytkuje tarcze tej firmy i mógłby się podzielić opinią...

Ta firmy 82moto jest już tańsza, ale to nadal dość wysoka cena jak dla mnie. Czy można znaleźć coś jeszcze tańszego?
A może ktoś z Was ma do sprzedania jakąś niepotrzebną tarczę? (może być używana, byłe w ładnym stanie) :roll:
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Tomko »

Witam

Dzwoniłem do Moto-Fun do Krakowa i tam oryginalne od Pana Hondy do XL600 z '98, przednie tarcze hamulcowe 500 zł/szt a klocki 166zł/komplet na tarcze :grin:

Ma ktoś namiar na tańsze?

PS Może się ktoś podzielić opinią o klockach i tarczach hamulcowych z EBC ??

http://www.ebc24.pl/motocykle.php?ccm=600&p=492

Może się komuś link powyższy link przyda :smile:
Zbieram na fajny rower...
Awatar użytkownika
rafi900502
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 14.02.2009, 10:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Długa Goślina

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: rafi900502 »

Witam !

Teorię dotyczącą grubości tarcz znam :smile: 3,5mm i ani grama mniej :) , a problem jest następujący :

Jedna tarcza 3,4mm druga 3,5mm

Pytanie- Oblecę na tym jeszcze Alpy czy nie warto ryzykować ??? co sądzicie ??? - jest jakaś niższa rozsądna granica ? :crossy: na takich, czy wymieniać o to jest pytanie :grin:

Wiem, że wymiana i tak mnie nie ominie, więc pytam przy okazji, tych co ostatnimi czasy mieli zaszczyt wymiany 2 tarcz :) Gdzie dostanę tanie i rozsądnej jakości ????
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Jaro-Ino »

Na takich tarczach da sie jechać, ale grubość tarcz łączy się z ich zdolnością do odbierania i kumulowania ciepła, więc w Alpy, gdzie góry do najniższych nie należą wolałbym jechać na nowych.
crazy.xcbiker
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 16.03.2017, 08:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: crazy.xcbiker »

rafi900502 pisze:Witam !

Teorię dotyczącą grubości tarcz znam :smile: 3,5mm i ani grama mniej :) , a problem jest następujący :

Jedna tarcza 3,4mm druga 3,5mm

Pytanie- Oblecę na tym jeszcze Alpy czy nie warto ryzykować ??? co sądzicie ??? - jest jakaś niższa rozsądna granica ? :crossy: na takich, czy wymieniać o to jest pytanie :grin:

Wiem, że wymiana i tak mnie nie ominie, więc pytam przy okazji, tych co ostatnimi czasy mieli zaszczyt wymiany 2 tarcz :) Gdzie dostanę tanie i rozsądnej jakości ????
Siemanko, dołączę się do konwersacji. Mój Trampiszon 650 2001 ma oba oryginały na przedzie po 4mm. Jeżdżę w 90% po Podlasiu w stosunku 3:2 asfalt teren.
Zmieniać klocki i jeździć do 3,5mm? Tarcze proste i prócz wskazań producenta do zmiany nic im nie dolega..
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: grad74 »

Nie zebym chciał kogoś wystraszyć ale moje jak je mierzyłem z ciekawości pod koniec zeszłego sezonu miały chyba po 2,7 mm i NIC sie nie działo, moto całkiem przyzwoicie hamowało. Nie zmieniałem bo i tak robię zmotę, a wg mnie te 3,5 mm to bardziej strach producenta niż materiału. Na tej grubości to spoko można jeszcze alpy zrobić. Z resztą kto mądry hamuje w górach hamulcami ? :wink: :smile:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
pamarcz
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 08.09.2019, 23:09
Mój motocykl: XL650V

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: pamarcz »

Witam !
Stanąłem przed koniecznością wymiany tarcz oraz klocków w przednim kole- trampek 650 2006r ,
jazda to 50/50 z plecaczkiem i 70/30 asfalt /lekki teren
Czytałem posty, i wstępnie wybór padł na EBC około 400 zł/szt
Pytania
- jakie klocki do tych tarcz , nissin niebieski ?
- czy może jest jakiś sprawdzony komplet tarcze + klocki ? ( tak żeby kołpaczki pasowały bez problemów)
ps: pytałem o tarcze Sunstar - około 800zł/szt a tu trzeba razy dwa ....
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Solidworks »

Polecam te tarcze :
http://www.sklep.riderparts.pl/produkt/ ... wa-ng-1543
Pasują idealnie jak oryginał. Po oryginałach, które montowałem 500 zł za sztukę stwierdziłem, że bez sensu ponownie brać oryginał. Pasują do kołpaków bez krętów i innych rzeźb. :thumbsup:
Nie bierz klocków innych jak nisiny. Moja subiektywna opinia. Brałem wcześniej polskie, ale faktycznie gorzej hamują nawet w hamulcach od R1. EBC nie używałem, więc się nie wypowiem.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Rafał_93
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 19.05.2019, 08:57
Mój motocykl: XL600V

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Rafał_93 »

Między nissinem a ebc jest taka przepaść, że bez lornetki nie zobaczysz drugiego brzegu. Miałem nissiny na wykończeniu, założyłem ebc i na wiosnę kupuje nissiny - spodziewałem się że może być jakaś różnica, ale nie myślałem że będzie taka przepaść
pamarcz
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 08.09.2019, 23:09
Mój motocykl: XL650V

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: pamarcz »

Wielkie dzięki Solidworks , własnie o to mi chodziło żeby kołpaki zostały
jakoś nie mogłem znaleźć w necie a cena oryginałów to przesada.
Będzie więc wyżej wymieniony zestaw.
Jeszcze raz dzięki Solidworks i Rafał_93 za odzew , już traciłem nadzieję :)
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: grad74 »

Rafał_93 pisze:Między nissinem a ebc jest taka przepaść, że bez lornetki nie zobaczysz drugiego brzegu. Miałem nissiny na wykończeniu, założyłem ebc i na wiosnę kupuje nissiny - spodziewałem się że może być jakaś różnica, ale nie myślałem że będzie taka przepaść
A zdążyły Ci się klocki hamulcowe dotrzeć do tarcz?
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Rafał_93
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 19.05.2019, 08:57
Mój motocykl: XL600V

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Rafał_93 »

No raczej zdążyły, 200 km delikatnie, a potem normalnie.

Chyba, że to EBC które kupiłem jest z ryżu. Nie mam pojęcia. W każdym razie nissin hamował lepiej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości