stuki na podnóżku

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
Awatar użytkownika
yoginek
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 20.01.2020, 20:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: czechowice dziedzice

stuki na podnóżku

Post autor: yoginek »

Witam . Zauważyłem dziwne stukanie podczas jazdy . Co dziwne to stukanie nie słychać tylko czuć na lewym podnóżku. Przy spokojnej jeżdzie na niskich obrotach czuć dziwne stukanie . Łańcuch w dobrym naciągu .Zębatki ok mechanik oceniał . Nie wiem czy mam sie bać czy ten typ tak ma " . Możę to normalne. W ogóle nie moge sie przyzwyczaić do wibracji w trampku. Do tej pory jezdziłem czterocylindrową xj-tą . tam był spokój . Proszę o porade i doświadczenia .
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: stuki na podnóżku

Post autor: Artek »

Moja była 650-ka wpadała w lekki rezonans między 3,5-4.5 tyś. obrotów. TenTypTakMa. Mowa o rezonansie odczuwalnym na podnóżkach. Przejedź się inną 650-ką i porównaj.
Dominator.
Awatar użytkownika
yoginek
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 20.01.2020, 20:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: czechowice dziedzice

Re: stuki na podnóżku

Post autor: yoginek »

Artek pisze:Moja była 650-ka wpadała w lekki rezonans między 3,5-4.5 tyś. obrotów. TenTypTakMa. Mowa o rezonansie odczuwalnym na podnóżkach. Przejedź się inną 650-ką i porównaj.
Też o tym myślałem.
dzieki
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: stuki na podnóżku

Post autor: Pawel »

yoginek pisze:Witam . Zauważyłem dziwne stukanie podczas jazdy . Co dziwne to stukanie nie słychać tylko czuć na lewym podnóżku. Przy spokojnej jeżdzie na niskich obrotach czuć dziwne stukanie . Łańcuch w dobrym naciągu .Zębatki ok mechanik oceniał . Nie wiem czy mam sie bać czy ten typ tak ma " . Możę to normalne. W ogóle nie moge sie przyzwyczaić do wibracji w trampku. Do tej pory jezdziłem czterocylindrową xj-tą . tam był spokój . Proszę o porade i doświadczenia .
Prawdziwe wibracje (pozytywne oczywiście :punk: ) to można poczuć w singlu, i to nie tylko na podnóżkach... :wink: .

W TA650 (w innych TA pewnie też) są pewne zakresy obrotów, w których podczas powolnego wzrostu obrotów można wyczuć większe wibracje. Toż to V2 a nie R4 :smile: .
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: stuki na podnóżku

Post autor: meny72 »

Sprawdź ślizg łańcucha czy się nie skończył..
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: stuki na podnóżku

Post autor: mr bulwa »

Jeśli chodzi o nieregularne stuki przy mniejszych obciążeniach, to może być też problem z wałkiem zdawczym. Zębatki mogą być ok ale jeśli wałek jest zajechany to luzy na nim będą powodować nieregularne stukanie (u mnie tak było przed wklejeniem zębatki kkbike). A wibracje pochodzące od silnika moim zdaniem powinny być też w jakiś sposób odczuwalne na prawym podnóżku. Sprawdziłbym stan wałka i luz łańcucha. Ewentualnie sprawdź jeszcze stopkę boczną, może coś w jej mocowaniu się poluzowało – tam jest nakrętka i kontrnakrętka - powinno być wszystko porządnie skręcone.
P Z D R
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: stuki na podnóżku

Post autor: ostry »

Słowo "stukanie" można różnie interpretować. Sprecyzuj czy to stukanie współgra w jakiś sposób z obrotami silnika czy może z obrotami tylnego koła. Chodzi głównie o częstotliwośc i słyszalność.
Jeżeli chodzi o wibracje, to ok. Natomiast jeśli to stukanie nasila się podczas przyspieszania i jest o wiele bardziej intensywne na niższych biegach, gdzie przełożenie jest silniejsze, to szukałbym wady łańcucha lub co jest prawdopodobne w tym konkretnym przypadku, uszkodzenia łożyska w zabieraku, chodzi mi o łożysko w elemencie do którego przykręcona jest tylna zębatka. Daj się komuś przejechać, najlepiej komuś kto jeździ takim modelem.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
yoginek
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 20.01.2020, 20:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: czechowice dziedzice

Re: stuki na podnóżku

Post autor: yoginek »

ostry pisze:Słowo "stukanie" można różnie interpretować. Sprecyzuj czy to stukanie współgra w jakiś sposób z obrotami silnika czy może z obrotami tylnego koła. Chodzi głównie o częstotliwośc i słyszalność.
Jeżeli chodzi o wibracje, to ok. Natomiast jeśli to stukanie nasila się podczas przyspieszania i jest o wiele bardziej intensywne na niższych biegach, gdzie przełożenie jest silniejsze, to szukałbym wady łańcucha lub co jest prawdopodobne w tym konkretnym przypadku, uszkodzenia łożyska w zabieraku, chodzi mi o łożysko w elemencie do którego przykręcona jest tylna zębatka. Daj się komuś przejechać, najlepiej komuś kto jeździ takim modelem.
Stukanie jest raczej rytmiczne .ok 3do 4 na sekunde. Musze sie przejechać innym i to ocenić . łańcóch niby jest ok mechanik sprawdzał . Mechanik polecany i dobry .Nie miał czasu sie przejechać wiec nie mógł tego sprawdzić . Może to tylko moje fanaberie . wałek ma luz osiowo ale to tylko do 1mm . obrotowo żadnego luzu . Jeszcze zwróce uwage na ten ślizg choć nie wiem jak powinien wyglądać prawidłowy .
Awatar użytkownika
yoginek
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 20.01.2020, 20:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: czechowice dziedzice

Re: stuki na podnóżku

Post autor: yoginek »

yoginek pisze:
ostry pisze:Słowo "stukanie" można różnie interpretować. Sprecyzuj czy to stukanie współgra w jakiś sposób z obrotami silnika czy może z obrotami tylnego koła. Chodzi głównie o częstotliwośc i słyszalność.
Jeżeli chodzi o wibracje, to ok. Natomiast jeśli to stukanie nasila się podczas przyspieszania i jest o wiele bardziej intensywne na niższych biegach, gdzie przełożenie jest silniejsze, to szukałbym wady łańcucha lub co jest prawdopodobne w tym konkretnym przypadku, uszkodzenia łożyska w zabieraku, chodzi mi o łożysko w elemencie do którego przykręcona jest tylna zębatka. Daj się komuś przejechać, najlepiej komuś kto jeździ takim modelem.
Stukanie jest raczej rytmiczne .ok 3do 4 na sekunde. Musze sie przejechać innym i to ocenić . łańcóch niby jest ok mechanik sprawdzał . Mechanik polecany i dobry .Nie miał czasu sie przejechać wiec nie mógł tego sprawdzić . Może to tylko moje fanaberie . wałek ma luz osiowo ale to tylko do 1mm . obrotowo żadnego luzu . Jeszcze zwróce uwage na ten ślizg choć nie wiem jak powinien wyglądać prawidłowy .
Bardziej mi to do koła pasuje i jakby łańcuch po czymś udeżał . chociaż luz w każdym miejscu jest ok .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości