Wymiana wału korbowego

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
wichur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 265
Rejestracja: 13.04.2009, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: śrem

Wymiana wału korbowego

Post autor: wichur »

Witam przyszedł czas na próbę naprawy drugiego trampka którego mam na stanie , nieprawdopodobnie uszkodzony wal , możecie pomóc potrzebuje kogoś kto rozpoławiał silnik , sprzęgło zdemontowane pokrywa od prądnicy zdjęta , nie wiem jaki gwinty na wale jak odkręcać śruby, od strony sprzęgła chyba prawy od kola magnesowego nie wiem , jak ktoś ma za sobą rozpoławianie silnika to proszę o wskazówki .
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2515
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Wymiana wału korbowego

Post autor: Artek »

Śruba koła magnesowego lewy gwint.
Ściągacz to szpilka koła z Ursusa w żelaznym. ( tak było w xrv i NTV).
Dominator.
wichur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 265
Rejestracja: 13.04.2009, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: śrem

Re: Wymiana wału korbowego

Post autor: wichur »

Dzieki mogę brać się za dalsza robotę , kolo cze ba przy odkręcaniu blokować czymś czy sama uda rowka wystarczy .
Awatar użytkownika
Fihu
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 329
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Wymiana wału korbowego

Post autor: Fihu »

Udar w zupełności wystarczy :wink:
Jeśli będziesz demontował korbowody, pamiętaj że jest ich parę typów, różnią się masą (mają oznaczenia).
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
wichur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 265
Rejestracja: 13.04.2009, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: śrem

Re: Wymiana wału korbowego

Post autor: wichur »

Pomału będę rozbierał będę pilnował by nie pomylić części , sam uszkodziłem silnik działał dobrze wymieniałem impulsatory nowy typ na stary zmieniałem czujnik , przy dokręcaniu zblokowałem wal wkładając śrubokręt w tryby wal sprzęgło ,i po tej operacji zaczęło stukać w silniku , raczej nic już nie będzie z tego silnika ale dam wal do sprawdzenia .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości