Sprawdzanie oleju

Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.
PORAN
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 19.01.2009, 08:43
Lokalizacja: Sieraków Wlkp.

Re: Sprawdzanie oleju

Post autor: PORAN »

A ja tak się zastanawiam, czy wszystkie sprzedawane Trampki, były FABRYCZNIE wyposażone w centralki?? Zauważyłem, że sporo, żeby nie powiedzieć bardzo dużo, trampków nie ma centralek, łącznie z moim. Więc jeśli fabrycznie NIE były wyposażane w te cenyralki, to jaki sens ma pisanie w instrukcji, żeby olej sprawdzać na centralce, skora jej BRAK???? Ale mogę się mylić. Ja osobiście sprawdzam siedząc na Trampku, w pozycji pionowej. Dodam że mój rocznik 93, na 1300 km spalił oleum od kreski max do kreski min. Pozdr.
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sprawdzanie oleju

Post autor: dandan »

Zamiast dokonywać szczegółowych pomiarów wpływu ugięcia zawieszenia na odczyt stanu oleju proponuję instrukcję papierową podrzeć, wymiętolić i wykorzystywać sukcesywnie w czasie spacerów w plenerze. Równolegle zakupić niezbędną do życia stopkę centralną, postawić na niej motocykl i się na niego patrzeć, patrzeć i wzdychać, sprawdzać olej i znów patrzeć. Później przyjdzie czas na zastanowienie, czy może by jednak pojeździć. Ale jak tu pojeździć jak może olej zniknął w czeluściach. Jak sprawdzić stan oleju, skoro powinno się to robić na ciepłym silniku, jak zagrzać silnik skoro może nie ma w nim oleju i doprowadzi to do zatarcia serca naszego rumaka. Może spuścić olej i napełnić go świeżym zgodnie z ilością podaną w instrukcji. Skąd teraz pożyczyć instrukcję, przecież własna zaczyna się już od kolejnych czynności serwisowych ...
Transafricalp beta
T7
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Sprawdzanie oleju

Post autor: Bolek »

Też mi chodziło po głowie żeby napisać o wykorzystaniu instrukcji obsługi,bo po coś ją do tego motonga doczepiają,ale dyskusja się tak malowniczo rozwijała,że mówie sobie nie będę przerywał :grin:
A poza tym w kwiecistości wypowiedzi Dandanowi nie dorównam :ok: :haha:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Sprawdzanie oleju

Post autor: pat13 »

mazi pisze:Pat, Ty tez nie czytasz serwisowki i nie rozumiesz co mowie?! Ma lezec na stronie, po ktorej nie ma lancucha, czyli lancuch jest od strony nieba a nie piachu ! Z powrotem do szkoly, MARSZ !!!
Mazi, wybacz, instrukcja do mojego trampka jest w językach obcych. :sad: Korzystam tylko ze zdjęć, a te są czarno białe i niewyraźne :lol: Gdyby nie mądrość zgromadzona w tym forum (także dzięki Tobie :tongue: ), mój trampek już dawno gniłby w krzakach a ja pewnie razem z nim :grin:
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Sprawdzanie oleju

Post autor: gerard »

:sad: Korzystam tylko ze zdjęć, a te są czarno białe i niewyraźne :lol:

. . .bo też w języku obcym . . . :wacko:
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Sprawdzanie oleju

Post autor: pat13 »

Nooo, Gerard, nie bądź taki skromny, korzystasz też z kałuż ... :lol:
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Sprawdzanie oleju

Post autor: gerard »

prawda prawda, myślę że będzie nas coraz więcej, PIES też zainteresowany, - zabić kałuże . . .
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Sprawdzanie oleju

Post autor: grad74 »

No i złota łopata za mega odkop jest tym razem na pewno moja :lol: . Nie wiem jak to się stało ale przy zmianie oleju wlałem do mojego Trampiszona o około 1 litr oleju za dużo , przejechałem tak około 700 km :omg: . No i teraz mam zapytasa, czy coś sie mogło w silniku zepsuć - uszkodzić? Czym grozi przelanie oleju?
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
BeX
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 181
Rejestracja: 13.03.2017, 08:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warka

Re: Sprawdzanie oleju

Post autor: BeX »

Upuść nadmiar i ciesz się jazdą :smile: zbyt dużą ilość powinien wyrzucić silnik przez odmę.
Teoretycznie mogłeś uszkodzić uszczelniacze zaworowe itd. itp., ale to byś musiał mieć mega pecha i na pewno byś to zauważył.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Sprawdzanie oleju

Post autor: grad74 »

Już upuściłem. Stąd wiem że literek za dużo było. lo matko, jak to się stało? :niewiem: Jedno jest pewne , piłeś? - Nie zmieniaj oleju :wink: :lol: . Dzięki.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
BeX
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 181
Rejestracja: 13.03.2017, 08:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warka

Re: Sprawdzanie oleju

Post autor: BeX »

Po prostu pomyliłeś proporcje dawkowania swoje z Trampkowymi :grin:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości