Halogeny do motocykla

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Artur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 17.01.2012, 08:06
Mój motocykl: XL600V

Halogeny do motocykla

Post autor: Artur »

czy miał ktoś do czynienia z tego typu halogenami? Warto?

https://allegro.pl/2x-halogeny-led-cree ... 23556.html

Obrazek
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: Hawk1985 »

Na jakimś forum było o nich, ponoć badziewie.

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: grad74 »

Artur, kup sobie takie: https://allegro.pl/lampa-robocza-led-cr ... 73284.html , lub takie : https://allegro.pl/lampa-robocza-haloge ... 53845.html .
Ja mam te pierwsze kwadratowe bo wtedy jeszcze nie było tych ładnych obłych. Zapewniam Cię że mimo niby 800 Lm świecą bardzo przyzwoicie i są bardzo trwałe. używam ich na moich motocyklach już od kilku lat. Także nie piszę "z sufitu".
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: kdf »

Daj sobie z nimi spokój. Moc 125W (ale nie pobór prądu, tylko moc światła!!!) Podane w ten sposób byś nie mógł reklamować. No i to co powoduje że nie nadają się do niczego , to ich potrójna funkcja: włączasz raz, zapalają się z dużą mocą, włączysz ponownie i masz małą moc, włączysz po raz trzeci i masz stroboskop. Nigdy nie masz nad nimi do końca kontroli.
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: KrzysieG »

Ja mam cuś takiego:

Obrazek

A świeci to tak, że oryginalne światła to znikają:

Obrazek

https://pl.aliexpress.com/item/CNSUNNYL ... 207e7cb0a4
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: kdf »

Ja na gmolach mam zamontowane takie: https://pl.aliexpress.com/item/Offroad- ... 5c0ffF70MG

Rzeczywisty pobór prądu jednej lampy to ok 20W. Geometria świecenia zbliżona do lamp przeciwmgłowych, więc mocno doświetlają pobocza. Po zakupie założyłem spór w związku z niezgodnością mocy podanej w ofercie i mocą rzeczywistą dzięki czemu połowę kasy sprzedawca wrócił mi na konto.
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: marcopolo »

Artur pisze:czy miał ktoś do czynienia z tego typu halogenami? Warto?

https://allegro.pl/2x-halogeny-led-cree ... 23556.html

Obrazek
Zależy do czego to ma służyć. Jeśli chodzi o to żebyś był widoczny to na pewno zostaniesz zauważony na drodze. Oślepiają wszystkich dookoła. Jeśli ma to być dodatkowe oświetlenie to zapomnij. Na drodze widać tylko dwa małe punkciki. Już dawno bym je wymienił na coś co świeci ale o dziwo działają drugi sezon i nie chcą się zepsuć.
...jak nie teraz to kiedy?
Artur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 17.01.2012, 08:06
Mój motocykl: XL600V

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: Artur »

Posiadam trampka z 93 r. telewizor z przodu działa na zasadzie mnie widać a ja nic. Potrzebuję czegoś do doświetlenia drogi, abym to ja widział po czym jadę i dokąd.
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: marcopolo »

Artur pisze:Potrzebuję czegoś do doświetlenia drogi, abym to ja widział po czym jadę i dokąd.
To zapomnij o tych halogenach. Tak jak pisałem nic one nie oświetlają. To tak jakbyś sobie próbował oświetlić drogę latarką punktową.
...jak nie teraz to kiedy?
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: tomekpe »

Artur pisze:Posiadam trampka z 93 r. telewizor z przodu działa na zasadzie mnie widać a ja nic. Potrzebuję czegoś do doświetlenia drogi, abym to ja widział po czym jadę i dokąd.
Poszukaj na naszym forum. Temat nie jest nowy.

Ja kupiłem tu na forum gotowy zestaw. Może drożej niż od chińczyka, ale świeci dobrze i wszystko miałem sprawdzone i przygotowane fest.
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: kdf »

Zamówiłem "żarówkę" H4 LED https://www.aliexpress.com/item/hlxg-2P ... 4c4dyjdggm
Zazwyczaj największą bolączką w nich jest geometria światła. Ponoć jest to jeden z nielicznych modeli z w miarę poprawną geometrią. Sprzedawca zgodził się sprzedać 1 szt więc w razie czego ograniczyłem straty. Zaczekaj chwilkę to jak doleci dam znać czy jest coś warta.
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: KrzysieG »

Też myślę o takiej żarówie, ale ten wentylator nie wróży nic dobrego moim zdaniem.
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: kdf »

W żarówkach tradycyjnych nagrzewanie się nie stanowi większego problemu. W LEDach które są wrażliwe jak każdy półprzewodnik na przekroczenie pewnej granicy termicznej, odprowadzenie ciepła jest bardzo ważne. W brew pozorom tego ciepła jest dość sporo. I mamy do wyboru chłodzenie pasywne z dużymi radiatorami które nie koniecznie mieszczą się w przestrzeni za lampą, albo aktywne z wentylatorem. Co do trwałości wentylatora-kiedy ostatnio padł Ci wentylator w kompie który chodzi wiele lat?
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: tadzik »

kdf pisze:Co do trwałości wentylatora-kiedy ostatnio padł Ci wentylator w kompie który chodzi wiele lat?
Na kompie ganiasz po polach? ;)
Ja mam w dwóch moto pasywne paski i póki co działa:)
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: KrzysieG »

Na kompie ganiasz po polach?
:ok:
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: kdf »

Szczerze mówiąc to po otwarciu kompa zazwyczaj brakuje tam tylko wilka i zająca. Ta ilość kurzu (fakt że nie jest to pył z kwarcu) którą tam można spotkać jest niekiedy powalająca. Jeżeli tylko wentylator w lampie przeżyje choćby setną część tego co w kompie-będę zadowolony.
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
mariusz1970
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 15.10.2017, 08:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: mariusz1970 »

kdf pisze:Ja na gmolach mam zamontowane takie: https://pl.aliexpress.com/item/Offroad- ... 5c0ffF70MG

Rzeczywisty pobór prądu jednej lampy to ok 20W. Geometria świecenia zbliżona do lamp przeciwmgłowych, więc mocno doświetlają pobocza. Po zakupie założyłem spór w związku z niezgodnością mocy podanej w ofercie i mocą rzeczywistą dzięki czemu połowę kasy sprzedawca wrócił mi na konto.
Masz je założone jak czytam.Wrzuć fotkę jak te telewizorki się prezentują. Spore są.
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: kdf »

Jakość zdjęć d...y nie urywa, ale coś widać.

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... JuMmw4X013
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: old1977 »

pytanko z innej beczki na gmolach,prawy dół, masz zamontowana tubę narzędziową?
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Halogeny do motocykla

Post autor: kdf »

Mam wielu przyjaciół na VTX-ach i tak się dziwnie porobiło że bywam na ich zlotach. Punktem kulminacyjnym jest ich kilkudziesięciokilometrowa parada. Jako że Trampek jest dużo zwrotniejszy i ma duuuużo mniejszą bezwładność (VTX 1800 z plecakiem może dochodzić do 500kg) przez co wraz z kilkoma innymi zabezpieczam ich przejazd. Kolumna ok 200 VTX-ów w większości z tłumikami tylko z nazwy robi taki hałas że nie słyszą zbyt wiele. Chcąc dostać się na początek kolumny musisz przy wyprzedzaniu co jakiś czas wbić się pomiędzy nich aby przepuścić auta jadące z naprzeciwka. Niestety nie wszyscy korzystają z lusterek i nie widzą ani tym bardziej nie słyszą, że powinni ci zrobić nieco miejsca. I do tego właśnie służy ta "tuba" pod lewym gmolem. Jest to po prostu.....syrena. W moim przypadku jest to przeciwlotnicza.
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: prezess i 0 gości