Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: przemo77390 »

Już teraz pomału rozglądam się za formowaniem składu aby oszacować ilu by był chętnych na jaki kierunek.

Termin w obu przypadkach na lipiec około 3 tygodnie. Czasem warto stopniowo wydawać koszty - taki rozkład nie obciąża budżetu naraz.

Rosja: Kierunek Ural - ta wycieczka na kołach z Warszawy - Ural - Warszawa

Malezja: Samolot do Kuala Lampur, wynajem motocykli i podróż po Malezji. Wstępne koszty biletowe poniżej


Obrazek

W przypadku Malezji trochę trzeba będzie się napocić aby znaleźć dobry wynajem tak do 100,00 pln za dzień i nie wiem czy to będzie wykonalne. Może tak się zdarzyć że podróż będzie skuterem - ale wg. mojej zasady nie ważne czym aby na 2oo. Dlatego jak ktoś potrzebuje mieć dużego konia między nogami to to może nie być podróż dla niego w przypadku braku znalezienia sensownych cen.
Zaznaczam że ma to być jak zwykle podróż w miarę nisko budżetowa.

Obrazek
Obrazek

https://www.facebook.com/KualaLumpurMotorcycleRental/
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: marcopolo »

A jaką mniej więcej trasę przewidujesz jeśli chodzi o Malezje?
...jak nie teraz to kiedy?
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: przemo77390 »

marcopolo pisze:A jaką mniej więcej trasę przewidujesz jeśli chodzi o Malezje?
Nad trasa jeszcze nie myślałem - wolałbym to wspólnie po ustalać. Na razie szukam chętnych którzy biorą pod uwagę jazdę skuterową.
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: marcopolo »

przemo77390 pisze:
marcopolo pisze:A jaką mniej więcej trasę przewidujesz jeśli chodzi o Malezje?
Nad trasa jeszcze nie myślałem - wolałbym to wspólnie po ustalać. Na razie szukam chętnych którzy biorą pod uwagę jazdę skuterową.
Nas jest dwoje. Wielokrotnie jezdzilismy skuterem w Azji ale nigdy z bagazem. Musze to przemyslec. Kierunek Cameron Highlands i Langkawi odpada w moim przypadku. Rosja tez mi pasuje.
...jak nie teraz to kiedy?
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: przemo77390 »

marcopolo pisze:
przemo77390 pisze:
marcopolo pisze:A jaką mniej więcej trasę przewidujesz jeśli chodzi o Malezje?
Nad trasa jeszcze nie myślałem - wolałbym to wspólnie po ustalać. Na razie szukam chętnych którzy biorą pod uwagę jazdę skuterową.
Nas jest dwoje. Wielokrotnie jezdzilismy skuterem w Azji ale nigdy z bagazem. Musze to przemyslec. Kierunek Cameron Highlands i Langkawi odpada w moim przypadku. Rosja tez mi pasuje.
Dlaczego Highlands odpada?

W Malezji są 2 pory roku: sucha i deszczowa (monsun).

Pora deszczowa: Październik – Marzec
Pora sucha: Kwiecień – Wrzesień

Zastanawiam się jeszcze nad jedną opcją obniżającą koszty - Dolot do Tajlandii przesiadka na kolejny samolot jak jest (nie sprawdzałem jeszcze tego) a jak nie to pociąg i jazda do Penang Basar do najbliżej położonej miejscowości graniczącej z Tajlandią wynajęcie tu motocykla i jazda na Malezję (tylko nie wiem czy przepuszcza przez granicę na wynajętym sprzęcie). Powrót tak samo. Musze sprawdzić jak w Tajlandii z wynajęciem motocykla.

Np. tu za CRF250 za 3 tygodnie liczą 15000 batów - na razie bez targowania. http://www.bangkokscooterrental.com/touring-bikes d tego w opisie jest Luggage rack and side cases included
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: emek »

Z Bangkoku do Kuala Lumpur lotów na dzień to masz kilkadziesiąt. Najwięcej lata chyba Air Asia (polecam ich Apkę na fona, przydatna rzecz).To bardzo popularna trasa stąd trzeba bookować bilety z wyprzedzeniem i nie czekać na ostatni gwizdek bo ceny biletów rosną nawet o 100% (koszt normalny to ok 250-300 pln w obie strony). W Tajlandii motocykl wynajmiesz bez problemu. Takie CRF250L to ok 80-100 pln za dzień. Niektóre motocykle trzeba rezerwować wcześniej bo mimo że są w ofercie to fizycznie może być problem ale tych wypożyczalni jest bardzo dużo.
Oferta pierwsza z brzegu z Ko Lanty. Na kontynencie jest taniej. BTW, nie zostawiać im żadnych paszportów przy wypożyczeniu. Jak chce to niech sobie skseruje ale nie zostawiać.
Obrazek
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: przemo77390 »

emek pisze:Z Bangkoku do Kuala Lumpur lotów na dzień to masz kilkadziesiąt. Najwięcej lata chyba Air Asia (polecam ich Apkę na fona, przydatna rzecz).To bardzo popularna trasa stąd trzeba bookować bilety z wyprzedzeniem i nie czekać na ostatni gwizdek bo ceny biletów rosną nawet o 100% (koszt normalny to ok 250-300 pln w obie strony). W Tajlandii motocykl wynajmiesz bez problemu. Takie CRF250L to ok 80-100 pln za dzień. Niektóre motocykle trzeba rezerwować wcześniej bo mimo że są w ofercie to fizycznie może być problem ale tych wypożyczalni jest bardzo dużo.
Oferta pierwsza z brzegu z Ko Lanty. Na kontynencie jest taniej. BTW, nie zostawiać im żadnych paszportów przy wypożyczeniu. Jak chce to niech sobie skseruje ale nie zostawiać.
Obrazek
Emku a masz link do tej Ko Lanty.
Pisałem z kilkoma wypożyczalniami i może być problem - bo te co do nich pisałem odpisały że nie ma możliwości opuszczenia Tajlandii na wypożyczonym moto a tym samym potem powrotu.
Paszportu w tym przypadku nie zostawię bo opuszcza się dany kraj :)
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: emek »

Wypożyczalnia to dużo powiedziane. Mieszkaliśmy kilka dni w Hatzanda Lanta Resort i tam w recepcji wypożyczałem. To chyba jedynie pośrednik jak większość u nich. Nasze motki były stąd.
https://www.facebook.com/Lanta-sky-car- ... 986867226/
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: marcopolo »

przemo77390 pisze:
Dlaczego Highlands odpada?
...bo już byłem, ale spoko jakby przyszło co do czego to chyba mogę być jeszcze raz. Dla mnie istotne jest czy będą jeszcze jakieś kobitki w grupie, bo układ sami faceci + jedno małżeństwo nie sprawdza się moim zdaniem. Następna przeszkoda to urlop, przed koniec roku na pewno nikt mi nie zagwarantuje w firmie, że go dostanę.
przemo77390 pisze: Zastanawiam się jeszcze nad jedną opcją obniżającą koszty - Dolot do Tajlandii przesiadka na kolejny samolot jak jest (nie sprawdzałem jeszcze tego) a jak nie to pociąg
Kuala Lumpur jest dobrze skomunikowane z Bangkokiem zarówno jeśli chodzi o pociąg jak i samolot - nie ma z tym problemu. Można jeszcze próbować złapać jakąś promocję do Singapuru i stamtąd pociągiem. Sprawdziłem obie opcje ale dawno temu i nie wiem czy na dzisiaj jest to wciąż opłacalne w porównaniu do bezpośredniego lotu z Europy.
...jak nie teraz to kiedy?
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: przemo77390 »

marcopolo ja bede z kobitka.

Teraz tylko kwestia gdzie tanie motki i czy tymi wypozyczonymi np. z Tajlndi mozna do Malezji. Sprawdzam to.
Loty fakty znke taniej hyba wychodza z przesiadka no chyba ze jakas mega okazja sie zdazy.
Plan na lipiec i zgrywamy trzy tygodniowy urlop.
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: marcopolo »

przemo77390 pisze:marcopolo ja bede z kobitka.
Ok. Rozeznaję temat. Myślę, że na początku przyszłego roku będę wiedział co z naszymi urlopami. Tymczasem badam temat.
...jak nie teraz to kiedy?
aXon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 25.01.2013, 04:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Białystok

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: aXon »

Jeszcze obadajcie kwestie szczepień bo chyba w tamte rejony by się przydały.
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: marcopolo »

aXon pisze:Jeszcze obadajcie kwestie szczepień bo chyba w tamte rejony by się przydały.
Nie ma wymogu obowiązkowych szczepień, a te zalecane to niestety koszt rzędu 800 pln, zbyt wysoki w stosunku do ryzyka zachorowania. Na pewno warto mieć szczepienie przeciwko WZW ale to akurat warto mieć nie wyjeżdżając z kraju, powiedziałbym nawet szczególnie w Polsce. Malezja to cywilizowany kraj, pod niektórymi względami nawet bardziej cywilizowany niż Polska.
...jak nie teraz to kiedy?
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plany wyjazdowe na 2019 rok: Rosja lub Malezja

Post autor: przemo77390 »

Z uwagi na bark możliwości znalezienia sensownej wypożyczalni motocykl w Malezji Plany uległy zmianie i rezygnujemy z tego kierunku. Obieramy kierunek Kazachstan.
Temat w innym wątku
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości