Plastikowe dekileki w piastach przedniego koła.

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
drwalu4
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 14.10.2015, 16:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pawęzów/Tarnów

Plastikowe dekileki w piastach przedniego koła.

Post autor: drwalu4 »

Witam

Mam taką wątpliwość i pytanie: Zmieniałem moje stare tarcze hamulcowe z przodu w Trampku PD 10 99r. Oryginalne były już wysłużone więc zmieniłem je na tarcze firmy NG. I teraz pojawia się mały problem: Plastikowe dekielki montowane w piastę z obu stron koła są przytrzymywane przez oryginalną tarcze hamulcową która ma okrągły kształt wewnątrz. Natomiast tarcze NG nie są okrągłe wewnątrz i nie trzymają tych dekielków. Zmuszony byłem ich nie zakładać , ponieważ i tak zaraz pewnie by odleciały.

Czy te dekielki pełnia jakąś istotną funkcję , czy są tylko dodatkiem estetycznym ?? Czy miał ktoś kiedyś podobny problem ?

Z góry dziękuję za pomoc
Drwalu
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2515
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Plastikowe dekileki w piastach przedniego koła.

Post autor: Artek »

Estetyka.
Były posty o tym.
Wyrzucasz lub przyklejasz np. na " gorący klej".
Dominator.
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Plastikowe dekileki w piastach przedniego koła.

Post autor: sq8crx »

Wymieniłem u siebie zawieszenie przednie na afrykańskie i też nie zakładałem tych dekielków. Zbiera się tam trochę więcej błota ale podczas 8kkm nic złego nie zaobserwowalem. Z tego co wiem to w starszych modelach xrv też nie było. Nie wiem jak w afrykach.
Awatar użytkownika
drwalu4
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 14.10.2015, 16:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pawęzów/Tarnów

Re: Plastikowe dekileki w piastach przedniego koła.

Post autor: drwalu4 »

Założyłem koło póki co bez dekielków. Na chłopski rozum, wydaje mi się , że nie powinno to na nic wpływać. Jednak wolałem zapytać bo temat zgoła dziwny :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości