Gumy rizerów kierownicy

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Gumy rizerów kierownicy

Post autor: Dalti »

Hi
Jak w temacie mam już trochę wyrobione gumy rizerów/uchwytów kierownicy i potrzebuje je wymienić .Problem w tym ze ich na fiszce ASO nie ma jak i w manualu ,wiec w serwisie nie mogłem tego zamówić . Podana jest natomiast tylko pozycja 9(podkładka) i nakrętka .
Wiecie gidze to kupić? ewentualnie podajcie wymiary ,nie chce tego dwa razy skręcać żeby brać wymiary ,trampek w ciągłym użytku do pracy.
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Gumy rizerów kierownicy

Post autor: Adampio »

Przyłączam się, bo u mnie są na tych gumach pewne luzy ale dotychczas byłem przekonany, że ten typ tak ma aż jeden Forumowicz zwrócił na to uwagę :smile:
Awatar użytkownika
mallory
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 133
Rejestracja: 27.09.2013, 09:05
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Gumy rizerów kierownicy

Post autor: mallory »

Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Gumy rizerów kierownicy

Post autor: Dalti »

Koledzy, nie zrozummy się źle .Nie rozchodzi o przerabianie tego na sztywno czy kombinowaniem z odbojnikami z drzwi ,tylko jak nie można tego dostać osobno(część górnej pułki ), to gdzie ewentualnie kupić zamienniki lub wymiary tych gum)
Chyba będę musiał to dzisiaj rozkręcić to wam sam podam te wymiary sinelbloków.
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Gumy rizerów kierownicy

Post autor: Adampio »

Ja z wątków zalinkowanych przez @mallory'ego wywnioskowałem, że sprawa generalnie beznadziejna bo zamienników "niet", a gum wyjąć nieniszcząco "niedasię"
Awatar użytkownika
mallory
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 133
Rejestracja: 27.09.2013, 09:05
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Gumy rizerów kierownicy

Post autor: mallory »

Dalti - z całym szacunkiem... proponuję przeczytać te wątki dokładnie a nie krytykować.
Jest wszystko opisane także to, że to część niewymienna, występuje z całą półką - wyciągnąć problem bo nie jest to pojedyncza gumowa tuleja, ale są dwie a w środku półki jest kryza-gzyms-pierścień-próg, który nie pozwala na łatwe wyciśnięcie i wyciągnięcie gum z półki.
Po wydłubaniu można by wprasować łatwo nowe gumy, ale trzeba je dostać od czegoś innego bo ASO nie przewiduje wymiany - do tego kto wie jakie parametry twardościowe ma mieć taka guma...
Moim osobistym doświadczeniem jest ściśnięcie gumy i dolnej i górnej przez dołożenie bardzo szerokiej podkładki pod element 16 ze schematu
https://www.cmsnl.com/honda-xl600v-tran ... 3MGbugzabg
oraz pod odpowiedni temu element w dolnej półce. Podkładka ma być gruba oraz minimalnie mniejszej średnicy niż otwór metalowy w półce tak aby ściskała gumę. W dolnej to samo. Później trzeba to odpowiednim momentem skręcić - raz przeciągnąłem i pękł gwint na elemencie 15.
Po takiej operacji trzymanie i wrażenia są jak w nowych niezużytych (mam do porównania afrykę ze sztywnymi niewyrobionymi gumami) ... sprawdzone osobiście na dwóch moich afrykach oraz na jednej kolegi.
Nic nie trzęsie nic ni drga... poleciałem na takich raz 14 tyś na wyprawę a raz na 8 tyś... później po sprzedaży jednej afryki poleciała z PL do Dakaru i nazad... żadnych prblemów... Koszt 5 PLN.
Ale rób jak chcesz.
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Gumy rizerów kierownicy

Post autor: Dalti »

mallory spokojnie :smile: ,nie krytykuje chciałem znać wymiary bo na pewno tych gum nie robili tylko do TA.Pomysł z podkładkami wydaje się być dobry i pewnie tak zrobię biorąc pod uwagę ze mam zwyżki 35mm i szybko wykończa nowe sinelbloki .Dzięki za info. :thumbsup:
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości