Ślimak ta 600

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
deszczu20
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 09.03.2015, 18:56
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Ślimak ta 600

Post autor: deszczu20 »

Ktoś wie jak rozebrać cały ślimak w 600 model z 2 graczami z przodu ?
Opiszę problem szeroko tylko przepraszam z góry ze w kilku postach niestety coś się dzieje z moim.kontem i nie mogę wysyłać długich wiadomości
Witam wszystkich mam problem w swoim trampkiem wczoraj podczas jazdy odmówił współpracy prędkościomierz myślę sobie pewnie urwała się linka, niestety po powrocie rozebrałem wszystko i okazało się że pękł w ślimaku ten pręcik który napędza linkę, mam do Was pytanie czy da się ślimaka jakoś rozebrać ?
Próbowałem coś wczoraj ale wygląda na to że te gniazdo aluminiowe w które wchodzi linka z oringiem jest albo klejona albo wprasowana i nie idzie tego rozebrać ma ktoś jakiś patent ?
Jeśli nie muszę w szukać nowego co jest nie lada wyczynem ponieważ jest tylko 1 na allegro i M mi sprawdzić koleś czy ma na stanie i jest jeden od 650 zastanawia mnie czy ten od 650 by pasował a może jakiejś innej hondy ?
przeszukałem allegro olx ebay no nie ma nigdzie używek a w serwisie krzyknęli 600 zł i 2 tyg czekania bo muszą go ściągnąć Nie widziałem że to będzie takie trudne będę wdzięczny za pomoc
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Ślimak ta 600

Post autor: ArturS »

Ślimak 44800-MV1-003 pasuje do XL600V (dwie tarcze), XL650V i XRV750 Africa Twin.
http://allegro.pl/honda-xrv-750-rd07-af ... 00050.html

warto przed montażem sprawdzić czy wszystko z nim ok: http://www.rowin.at/Moppeds/AT%20Revisi ... ntrieb.htm
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Ślimak ta 600

Post autor: Marcinnn6 »

licznik przestał u mnie działać. linka, ok. Odkręciłem linkę od ślimaka, poruszałem kołem: nie kręci się blaszka napędzająca linkę. Wyciągnąłem ze ślimaka "plastikową zębatkę napędową ślimaka prędkościomierza". Zęby w plastiku zjechane. Ok, trzeba kupić nowy plastik i będzie ok. Ale, żeby to dobrze zrobić chciałem sie podpytać: bo tej germańskiej instrukcji nie czaje jeżeli chodzi o napisy :smile:
u mnie w trampku już jest ta śruba. Tylko za bardzo nie wiem jak powinna być ustawiona. W jakim położeniu ten bolec który napędza linkę powinien być? Czerwonymi kółkami na zdjęciach zaznaczone - czy muszę wypchnąć tą śrubą bolec? Wiem , że ta metalowa zębatka ma odpowiednio pracować z tą z tworzywa. Niechciałbym zmielić tego plastiku przez błędny montaż, bo ten kawałek plasticzku sporo kosztuje.

ArturS u Ciebie w sklepie ten plastik jest "połączony" z jakiś simeringiem. Bo u mnie jak zdjąłem ślimak z koła, to ta zębatka plastikowa nie była niczym zabezpieczona, było dużo smaru i poza tym plastikiem i smarem nic więcej- coś tam powinno jeszcze być?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości