Szukam uniwersalnej opony

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Pawel »

Słyszałem opinie, że Mitas robi tylko dobre opony enduro/kostki, a na asfalcie to już jest bardzo słabo (zwłaszcza na mokrym) :niewiem: .
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: tomekpe »

Pawel pisze:Sam myślałem kiedyś nad TKC 70, ale przeglądając google trafilem m.in. na takie zdjęcie jak poniżej (TKC 70, przednie koło w Trampku) i od razu mi przeszła ochota na te opony. Szkoda, bo tylna oponka wygląda baaardzo fajnie i ma dosyć "mądry" ten bieżnik :wink: . Ostatecznie wybrałem komplet Tourance i po przejechaniu 13.500km jestem bardzo zadowolony :thumbsup: (choć nie tak bardzo jak z poprzednich, niedostępnych już Anakee 2). Nie wiem czy następnym razem nie kupić sobie Heidenau K76 lub Mitas E08 (dużo niższa cena), choć ten bieżnik na przednim kole też może się ząbkować, więc bez sensu :niewiem: .

Obrazek
Powiem tak - dla mnie lepsze wyząbkowane TKC70 od zdrowych Tourance. Te dwie opony nawet koło siebie nie stały... A przesiadałem się z Tourance na TKC70 właśnie.

Niestety, ząbkowanie to wada, którą trudno znieść - ale też nie widzę alternatywy. Wbrew pozorom TKC70 jest mocniej terenowa niż ww. Anakee i Tourance.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: KrzysieG »

Ostatecznie wybrałem komplet Tourance
Pawełku, a kto ci każe kupować komplety ? Ja mam z przodu metzelera i też ząbkuje, może nie tak jak ta TKC.
Awatar użytkownika
arturbasiam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 18.01.2014, 16:08
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Brzeg,

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: arturbasiam »

tomekpe pisze:
Pawel pisze:Sam myślałem kiedyś nad TKC 70, ale przeglądając google trafilem m.in. na takie zdjęcie jak poniżej (TKC 70, przednie koło w Trampku) i od razu mi przeszła ochota na te opony. Szkoda, bo tylna oponka wygląda baaardzo fajnie i ma dosyć "mądry" ten bieżnik :wink: . Ostatecznie wybrałem komplet Tourance i po przejechaniu 13.500km jestem bardzo zadowolony :thumbsup: (choć nie tak bardzo jak z poprzednich, niedostępnych już Anakee 2). Nie wiem czy następnym razem nie kupić sobie Heidenau K76 lub Mitas E08 (dużo niższa cena), choć ten bieżnik na przednim kole też może się ząbkować, więc bez sensu :niewiem: .

Obrazek
Powiem tak - dla mnie lepsze wyząbkowane TKC70 od zdrowych Tourance. Te dwie opony nawet koło siebie nie stały... A przesiadałem się z Tourance na TKC70 właśnie.

Niestety, ząbkowanie to wada, którą trudno znieść - ale też nie widzę alternatywy. Wbrew pozorom TKC70 jest mocniej terenowa niż ww. Anakee i Tourance.
Zgadzam się w 100% z przedmówcą, TKC70 jest duuuuuużo lepsza od Tourance
Jawa TS350 >90'--> Suzuki GSX 1100F >95'-->Honda XL600V >98'-->Honda XL650V >03'-->R1150GS >01'--> VT125 >02' + NT1100DCT>22'
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Pawel »

Skoro tak zachwalacie te TKC 70, to może następnym razem się na nie skuszę... :thumbsup: .
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Solidworks »

arturbasiam pisze:
tomekpe pisze:
Pawel pisze:Sam myślałem kiedyś nad TKC 70, ale przeglądając google trafilem m.in. na takie zdjęcie jak poniżej (TKC 70, przednie koło w Trampku) i od razu mi przeszła ochota na te opony. Szkoda, bo tylna oponka wygląda baaardzo fajnie i ma dosyć "mądry" ten bieżnik :wink: . Ostatecznie wybrałem komplet Tourance i po przejechaniu 13.500km jestem bardzo zadowolony :thumbsup: (choć nie tak bardzo jak z poprzednich, niedostępnych już Anakee 2). Nie wiem czy następnym razem nie kupić sobie Heidenau K76 lub Mitas E08 (dużo niższa cena), choć ten bieżnik na przednim kole też może się ząbkować, więc bez sensu :niewiem: .

Obrazek
Powiem tak - dla mnie lepsze wyząbkowane TKC70 od zdrowych Tourance. Te dwie opony nawet koło siebie nie stały... A przesiadałem się z Tourance na TKC70 właśnie.

Niestety, ząbkowanie to wada, którą trudno znieść - ale też nie widzę alternatywy. Wbrew pozorom TKC70 jest mocniej terenowa niż ww. Anakee i Tourance.
Zgadzam się w 100% z przedmówcą, TKC70 jest duuuuuużo lepsza od Tourance
Dziękuję za info, gdyż Siracka mam u końca żywota. Po Rumunii nie wiele bieżnika zostało. Sam z ciekawości spróbuję TKC70.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Adampio »

Jakie poza estetyczną sa wady tego ząbkowania przedniej TKC70? Pytam bo jutro jade do Huberta na wymianę dogorywajacego Anaka Drugiego na TKC70.
prochu
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1049
Rejestracja: 21.06.2011, 22:52
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kaszebe

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: prochu »

Dzisiaj latalem na torze na TKC 70, podnóżki przytarte :ysz: kleja super.
Nie łam się
- Wajdek
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: tomekpe »

Adampio pisze:Jakie poza estetyczną sa wady tego ząbkowania przedniej TKC70? Pytam bo jutro jade do Huberta na wymianę dogorywajacego Anaka Drugiego na TKC70.
Hałas jest, trochę czuć to na kierownicy, poza tym niewiele się zmieniło dla mnie. Zakładam jednak, że to realnie skróci Ci przebieg na tej gumie, przynajmniej na przedniej - bo po tylnej jeszcze zużycia nie widać.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Adampio »

Dzisiaj kupiłem TKC70 na przód u Huberta i zarówno Jego jak i moim zdaniem ma niższe klocki niż wcześniejsze egzemplarze TKC70., Na ząbkowanie na pewno wpłynie to korzystnie ale jak to będzie trzymać na luźnym podłożu? :niewiem: :niewiem: :niewiem:
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: tomekpe »

Adampio pisze:Dzisiaj kupiłem TKC70 na przód u Huberta i zarówno Jego jak i moim zdaniem ma niższe klocki niż wcześniejsze egzemplarze TKC70., Na ząbkowanie na pewno wpłynie to korzystnie ale jak to będzie trzymać na luźnym podłożu? :niewiem: :niewiem: :niewiem:
Sprawdzisz. Może nie będzie źle. Ta opona ma fajną cechę - na luźnym niezbyt nosi na boki. Ale daj znać, jak jest na piaskach - chętnie się dowiem pod kątem zakupu nowej pary.

Aha, uważaj - u mnie pierwszy tysiąc to tył był śliski na mokrym. Chwilkę musiały się ułożyć te oponki.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Solidworks »

Jeździł kto na BT45 trampkiem? Zastanawiam się czy ciężko będzie założyć na felgę bo jest w wersji TL. :smile: Praktycznie jak zjadę to tylko na ubity szuter, więc nie przebieram w dualach.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
raflan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 20.09.2017, 23:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: WML

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: raflan »

W
Awatar użytkownika
raflan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 20.09.2017, 23:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: WML

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: raflan »

Cześć. Proponuję Anakee wild. W porównaniu do k60 scout w terenie dużo pewniej( a może to umiejętności wzrosły? ). Na asfalcie mają tendencję do zacieśniania w zakrętach ale trzymają pewnie nawet na mokrym. Jak z przebiegiem to się okaże, w tej chwili dopiero 2tys. 30/70 asfalt/szutry.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: KrzysieG »

Czy ktoś uzywa opon "Motoz Tractionator Desert " http://www.sklep.riderparts.pl/produkt/ ... -130-80-17
Jak to na czarnym lata ?
Awatar użytkownika
capri
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1129
Rejestracja: 14.04.2016, 06:40
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: capri »

Wg Artura (i logiki) czarne bardzo szybko zjada tego kapcia. Choć sam się zastanawiam czy nie zaryzykować, bo z przodu latam na Adventure Motoza i przydałoby się coś do kompletu.
https://www.youtube.com/@MPK24pl
https://www.facebook.com/MPK24pl

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> XL1000V '03 + DR-Z400E '03 -> VFR1200XD '12 -> NT1100 '22 + SWM RS500R '21
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: emek »

Coreball ma takie u siebie co najmniej od kilku tysi i wcale bym nie powiedział że znikają na czarnym.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Marcinnn6 »

Capri, KrzysieG - jeżeli chcecie latać tylko na asfalcie to chyba lepiej coś innego. Ale jak na szutry, (ew. piachy, bo w piachu też chyba robi robotę) no i dłuższe dojazdy asfaltowe - to jest spoko opona. Też ją rozważam do swojej Huski. Tylko się zastanawiam czy nie będzie właśnie jednak za bardzo dualowa. A na mokrym i tak jest pewnie do dupy jak to na kostkach.

No właśnie Corbi na niej jeździ pewnie mógłby coś o niej więcej powiedzieć. Widziałem tą oponę u niego i wyglądała spoko. Ja skłaniam się bardziej w stronę Metzeler MC360 Mid Hard ale ta opona raczej do wątku o uniwersalnej oponie nie pasuje :) - chyba że uniwersalna do szutru i piachu
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: emek »

Zrobiliśmy teraz kupę kilometrów w deszczu. Uślizgów Michał nie łapał. Ja na E09 się ślizgałam a on szedł jak trzeba.
Awatar użytkownika
capri
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1129
Rejestracja: 14.04.2016, 06:40
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: capri »

Marcinek, ja latam raczej po wszystkim :witch:
Nad piachem to nie ma się co zastanawiać, bo to akurat opona do tego stworzona. Chyba czas uzupełnić komplet ;)
https://www.youtube.com/@MPK24pl
https://www.facebook.com/MPK24pl

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> XL1000V '03 + DR-Z400E '03 -> VFR1200XD '12 -> NT1100 '22 + SWM RS500R '21
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości