Przednie koło podskakuje

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
Sharik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 103
Rejestracja: 10.07.2014, 01:47
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Przednie koło podskakuje

Post autor: Sharik »

Hej.

Co to się dzieje, jade sobie po nowiutkim asfalcie, a przodem Trampka tak telepie góra-dół, że mi głowa podskakuje :tongue:

Może nie aż tak bardzo, ale czuje wyraźnie w ramionach takie nieregularne podskakiwanie. Więc opona raczej nie (chociaż widzę, że się nie wyciera równomiernie, ale to minimalne). Może łożysko główki ramy? Łożysko koła?
TA 600 > R1100GS > DR650SE > XR650R
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Przednie koło podskakuje

Post autor: piotreklodz »

Koło do wycentrowania i wyważenia.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
walpio01
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 24.10.2014, 18:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Opole Lubelskie

Re: Przednie koło podskakuje

Post autor: walpio01 »

Ja miałem taki przypał po wymianie opony, założyłem sirac, źle się ułożyła i koło wyglądało jak jajko. Pomogło dużo smaru i 5 atm żeby wyskoczyła na właściwe miejsce. Przyjrzyj się dobrze na początek właśnie jej.
Awatar użytkownika
Ifko
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 20.06.2015, 23:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gliwice

Re: Przednie koło podskakuje

Post autor: Ifko »

U mnie opona była przyczynom podskakiwania kierownicy przy prędkościach +/-70km. Wyważenie nic nie dało więc wymieniłem oponę i od razu lepiej.
pszczolkov
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 119
Rejestracja: 12.12.2014, 09:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Przednie koło podskakuje

Post autor: pszczolkov »

U mnie problemem była felga i opona, felga była tak skorodowana, że nie dało się centrować a opona jak pisał walpio miała kształt delikatnego jajka :) wymieniłem felgę i jest lepiej a opona się sama jakoś naciągnęła :smile:
Pozdrawiam, Jakub

TA XL600V PD06 1988 -> TA XL600V PD06 1993
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Przednie koło podskakuje

Post autor: KrzysieG »

Temat na czasie, właśnie mam ten sam problem. Postanowiłem z przodu wymienić dętkę bo jak zmieniałem opony ostatnio, to gość powiedział, że ma pare łatek. Pojechałem w tym roku do tego samego gościa na wymianę dętki na nową zakupioną w Rapide, nie jakaś wzmacniana, normalna. Dętkę wymienił, ale na wycieczce przód podskakuje bez przerwy, czego wcześniej nie było :swieczki: Postanowiłem sprawdzić wyważenie i niby wszystko OK. Ale coś mnie tchnęło i postanowiłem sprawdzić czy koło nie jest zjajowcone. I faktycznie coś jest nie tegos, przyłożyłem kawałek gumowego paska do błotnika, tak żeby wisiał nad oponą 1mm i obróciłem kołem i okazuje się, że w jednym miejscu jest ten odstęp 1mm, a po przeciwnej stronie koło trze o gumkę, mniej więcej na wysokości wentla. Spuściłem powietrze, postukałem oponę,ponaciskałem na boki i nabiłem do 6bar. Niestety nic się nie zmieniło. I tera pytanko. Czy gość mi zj...ał felgę, czy może to wina dętki ?
Nawiasem mówiąc stara dętka okazała się bez łatek, ale była pozawijana koło wętla i gość stwierdził, że to od innego motoru :omg: Już nie mam ochoty tam jechać i chyba sam to wymienię. No chyba, że się okaże że mi skrzywił felgę, to pojadę go chociaż sp.....lić. :whip:
Nową dętkę przed oddaniem do wymiany napompowałem i tu koło wętla była węższa, czy tak powinno być ?
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Przednie koło podskakuje

Post autor: Adampio »

A kolo było ważone na koniec?
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Przednie koło podskakuje

Post autor: KrzysieG »

Ważone ? dosłownie? czy wyważane ?
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Przednie koło podskakuje

Post autor: Adampio »

Oczywiscie chodzi o wyważanie
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Przednie koło podskakuje

Post autor: KrzysieG »

Jest wyważone, ale to bez znaczenia teraz, gdy widać że jest jajkowate koło. Nie wiem jak ta różnica wpływa na to podskakiwanie, może to nie ma znaczenia, może przyczyna jest inna.
Postanowiłem zamienić dętkę na tą starą, ale faktycznie ta stara jest jakaś większa, nowa to Michelinka. Sama felga nie ma tej krzywizny, więc chyba coś z oponą jest nie tak, przy okazji urwałem szpilkę przy ladze :egh:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości