Licznik przebiegu dziennego oszukuje

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
wojpatr
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 39
Rejestracja: 10.01.2018, 16:48
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Międzychód

Licznik przebiegu dziennego oszukuje

Post autor: wojpatr »

Witam.

Jakiś czas temu zauważyłem, że licznik przebiegu dziennego mnie oszukuje (główny licznik przebiegu także). Czasem na 10km oszuka 2 km, a czasem 4km. W dół oczywiście (domyślam się ze jakiś Mirek skręcał kiedyś przebieg i coś rozwalił :thumbsdown: )

Rozebrałem licznik- zebatki w środku całe, nie są powycierane, kwadrat w który wchodzi linka też wydaje się być niewytarty.
Niedawno zmieniałem zębatkę w ślimaku, ale przed wymianą licznik też oszukiwał. Linka była wymieniana.

W porównaniu z GPS licznik pokazuje prędkość prawidlowo...

Na przodzie opona tak jak fabryka przykazała- 90/90- 21

Macie Panie i Panowie jakieś pomysły?
Chciałbym jednak wiedzieć ile przejechałem :roll:

Dotychczas w razie potrzeby posiłkowałem sie aplikacją na telefonie ktora włącza się razem z GPS i liczy przejechane kilometry, ale po to jest licznik przebiegu w moto żeby działał :roll:
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Licznik przebiegu dziennego oszukuje

Post autor: bartekk »

Sprawdź dokładnie element 16. Często zerwane są "zęby". Generalnie rozbierz wszystko , wyczyść przesmaruj.
Obrazek
Sprawdź czy nic się nie blokuje.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
wojpatr
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 39
Rejestracja: 10.01.2018, 16:48
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Międzychód

Re: Licznik przebiegu dziennego oszukuje

Post autor: wojpatr »

Właśnie ta zębatka była wymieniana. Wszystko było nasmarowane i wyczyszczone :egh:
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Licznik przebiegu dziennego oszukuje

Post autor: Solidworks »

wojpatr pisze:Właśnie ta zębatka była wymieniana. Wszystko było nasmarowane i wyczyszczone :egh:
Masz równo skręcone koło ? Mam na myśli początek łba śruby zrównany z płaszczyzną obejmy lagi. Możesz mieć za duży luz i wymieniana zębatka ślimaka (16) nie zawsze łapie wytłoczoną podkładkę (10) w kole.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Licznik przebiegu dziennego oszukuje

Post autor: Cynciu »

Pytanie czy licznik skacze Ci przy pewnej prędkości.

Moim zdaniem, (sprawdzone i pomogło nie tylko u mnie), element 10, motylek który masz w kole, napędzający ślimak, rozegnij lekko skrzydełka. Może pomóc.
Skrzydełka z czasem schodzą się do środka i zębatka z czasem przepuszcza zaniżając prędkość i kilometry. Dodatkowo wyciera nacięcia w zębatce.
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
wojpatr
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 39
Rejestracja: 10.01.2018, 16:48
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Międzychód

Re: Licznik przebiegu dziennego oszukuje

Post autor: wojpatr »

Wraca sezon, a z nim mój problem :sad:
Poprzednio rozgiąłem motylka, ale nic to nie dało, potem już nie miałem siły na to.
Wraz z zimową renowacją przedniej felgi wymieniłem łożyska, uszczelniacze i ten właśnie motylek na nowy.
Żadnej poprawy :dupa:
Jedyny niewymieniony jeszcze element to licznik...
Ma ktoś może pożyczyć na podmianę? :lol:

Pomyślałem jeszcze, że może gdy moto trafiło do naszego pięknego kraju miało licznik w milach i ktoś podmienił tylko tarczkę, ale raczej mało możliwe bo przekłamania nie są liniowe, jak pisałem wyżej- oszukuje różnie.
Ehh... Nie chcę robić strzału w ciemno za 800zł :wink:

Może ma ktoś licznik w śrubkach i sprzeda mi sam prędkościomierz? :smile: :roll:

Ktoś może powiedzieć że gra nie warta świeczki... To ma działać prawidłowo, wręcz musi. Przynajmniej jak dla mnie... :wink:

Obrazek z Dysku Google
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Licznik przebiegu dziennego oszukuje

Post autor: Piter!!! »

A oponę masz we właściwym rozmiarze? Myślę że licznik jest ok i wymiana nic Ci nie da.
wojpatr
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 39
Rejestracja: 10.01.2018, 16:48
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Międzychód

Re: Licznik przebiegu dziennego oszukuje

Post autor: wojpatr »

Tak.
90/90- 21 pisałem wyżej :wink:
wojpatr
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 39
Rejestracja: 10.01.2018, 16:48
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Międzychód

Re: Licznik przebiegu dziennego oszukuje

Post autor: wojpatr »

I wszystko jasne. Winny okazał się jednak licznik- wychodzi na to ze mierzy w milach
Jako, że potrzebowałem tylko i wyłącznie prędkościomierza, a caly licznik do TA jest bardzo drogi to zacząłem przeglądać katalogi części... porównywać... I znalazłem :ok:

Honda NTV650 posiada dokładnie taki sam mechanizm prędkościomierza. Wystarczy tylko przełożyć od TA cyferblat oraz mechanizm przebiegu dziennego z reseterem który jest praktycznie plug&play.

Wszystko pięknie działa, odległości i prędkość pokazywana jest prawidlowo.

A co najważniejsze- licznik do NTV650 kosztował mnie "tylko" 260zl w porownaniu do licznika TA za jakieś 700zl :grin:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość