nie odpala na ssaniu (świece)

Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.
Awatar użytkownika
orzeł
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 13.06.2008, 01:23

nie odpala na ssaniu (świece)

Post autor: orzeł »

objaw mam taki jak opisany tutaj: http://www.transalpclub.pl/forumOLD/ind ... um=5&id=27

zaczelo sie to od jakiegos czasu, wczesniej jak motorek byl zimny to wlaczalem ssanie i bez gazu palil na dotyk, a teraz jak wlaczam ssanie to bez gazu sobie moge krecic i krecic i nie odpali...
wtedy odpalam z gazem ale po chwili przestaje pracowac jeden gar a po cofnieciu ssania pracuje elegancko na oba. rozgrzany trzyma ladnie 1100obr/min i nie plywa. ostatnio zauwazylem jeszcze ze jak zrobie taka konkretna przegazowke na rozgrzanym silniku az do czerwonego pola to wkreca sie dobrze ale przy ok 7000obr jest taki wyrazny "przystanek" po czym dalej idzie normalnie.

znajomy powiedzial, ze to moga byc swiece ale pytam was bo moze ktos spotkal sie z tym problemem i wie co jest przyczyna :help:
Lanstralp
Awatar użytkownika
Daddy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 06.07.2008, 13:22
Lokalizacja: Kalisz

Re: nie odpala na ssaniu

Post autor: Daddy »

Kumpla trampek miał podobne dolegliwości i wymiana świec pomogła
XL600VX, XRV750 RD07A
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: nie odpala na ssaniu

Post autor: Daniel 87 »

cena 1 klasa, taniej chyba sie juz nie dostanie

zastanawiam sie nad irydowymi bo jakis palant nie wiedzial chyba ze sa az 4 i 2 zewnetrzne sa irydowe a reszta zwykle. Ma ktos jakies doswiadczenie z irydowkami?
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
orzeł
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 13.06.2008, 01:23

Re: nie odpala na ssaniu

Post autor: orzeł »

mazi ja chetnie bym wzial od sewera bo wiem z doswiadczenia ze ma taniej niz wszedzie :wink: ale w larssonie sobie odbiore osobiscie a tak to trzebaby za przesylke zaplacic :tongue:
Daniel 87 pisze:zastanawiam sie nad irydowymi bo jakis palant nie wiedzial chyba ze sa az 4 i 2 zewnetrzne sa irydowe a reszta zwykle.
podejrzewam ze poprzedni wlasciciel mojego trampka tez nie wiedzial ze sa 4 a nie 2 i dlatego ja musze zmieniac swieczki po 4kkm
Lanstralp
Awatar użytkownika
Kiku
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 20.06.2008, 08:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stęszew (Poznań)
Kontakt:

Re: nie odpala na ssaniu

Post autor: Kiku »

Orzeł, ciekawe czy u ciebie wymiana świec pomoże, bo u mnie nic nie zmieniła. Może irydowe coś by pomogły? Szwagier od kiedy zmieniłna irydówki w skuterze to już nie ma problemów z odpalaniem i gaśnięciem, więc jakaś różnica jest.
**Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi.**

moja strona: http://www.mzrider.republika.pl , skype: MZrider
Awatar użytkownika
orzeł
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 13.06.2008, 01:23

Re: nie odpala na ssaniu

Post autor: orzeł »

jezeli to faktycznie wina swiec to napewno pomoze (taka oczywista oczywistosc :wink: ). irydowe zapewne dzialaja lepiej ale ja obecnie mam zamontowane zwykle i wczesniej dzialaly elegancko czyli motorek po 4 miesiacach zimowania odpalal przy pierwszym musnieciu startera. narazie innych opcji nie rozwazam ale jezeli to nie swiece to problem moze lezec w gaznikach (synchro, sklad mieszanki). w sobote planuje zmienic swieczki i napisze czy pomoglo
Lanstralp
Awatar użytkownika
Kiku
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 20.06.2008, 08:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stęszew (Poznań)
Kontakt:

Re: nie odpala na ssaniu

Post autor: Kiku »

orzeł pisze:jezeli to nie swiece to problem moze lezec w gaznikach (synchro, sklad mieszanki). w sobote planuje zmienic swieczki i napisze czy pomoglo
Mam ten sam problem i zmieniłem świece, synchro, skład mieszanki, czyszczenie gaźników, sprawdzone linki ssania i dupa. Nic nie pomogło. Mechanik mówił mi, że to wina elektryki, ale mu nie wierzę, bo skoro iskra na świecy jest to prąd ma. Albo jeden cylinder nie dostaje paliwa, albo się zalewa (stawiam na to drugie).
Może Tobie uda sie rozwiązać mój odwieczny problem. :ysz:
**Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi.**

moja strona: http://www.mzrider.republika.pl , skype: MZrider
Awatar użytkownika
orzeł
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 13.06.2008, 01:23

Re: nie odpala na ssaniu

Post autor: orzeł »

swiece wymienione aczkolwiek te, ktore byly w motocyklu wygladaly calkiem dobrze. nie mialem za bardzo czasu zeby sie dobierac do gaznikow ale pomyslalem ze z tym zle dzialajacym ssaniem cos wspolnego moze miec kranik paliwa. zdemontowalem kranik, rozkrecilem i przedmuchalem dokladnie powietrzem. dzisiaj odpalalem moto na ssaniu bez gazu i udalo sie za drugim razem, wkrecil sie na obroty i pracowal rowno na oba garki. mozna wiec powiedziec ze udalo sie i przyczyna lezala albo w swiecach albo w kraniku paliwa. kiku sprobuj wyczyscic kranik, duzo roboty przy tym nie ma a moze jakis pozytywny efekt bedzie.
pozdrawiam :dupa:
Lanstralp
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: nie odpala na ssaniu (świece)

Post autor: ant6 »

tak sobie czytam, przeglądam ciekawe tematy i proszę trafiłem na to coś.

mam podobny problem, na ssaniu żeby mi odpalił muszę dodać "gazu" i wtedy odpala. bez tego nie chce. W sumie to nie wiem czy jakbym tak kręcił dłużej to może by odpalił, ale nie testowałem tego. Czy to rzeczywiście wina świec może być? tak jak w tym wątku piszą?
If nobody hates you, you're doing something wrong
rort_
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 09.06.2012, 20:56
Mój motocykl: XL600V

Re: nie odpala na ssaniu (świece)

Post autor: rort_ »

A całkiem bez ssania i bez gazu próbowaliście odpalać?
Po odpaleniu w ten sposób pracuje normalnie, dopiero wtedy dajesz ssanie w celu podwyższenia obrotów.
Przy dodawaniu ssania wspomagasz się gazem, żeby nie zgasł.
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: nie odpala na ssaniu (świece)

Post autor: ant6 »

ostatnio sprawdzałem i jednak odpala :-), tylko jakoś tak niemrawo wchodzi na obroty :sad:
If nobody hates you, you're doing something wrong
tomba
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 07.10.2012, 08:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: chełm

Re: nie odpala na ssaniu (świece)

Post autor: tomba »

Pamiętajmy o podstawowej - kardynalnej zasadzie:
nie wolno wkręcać żadnego silnika czterosuwowego na wysokie obroty zraz po odpalenie!!! :lanie:
szczególnie po dłuższym postoju.
Powód jest bardzo prosty. Olej spłynął do miski i zanim dotrze wyżej, silnik /cylindry, popychacze zaworów/ nie są właściwie smarowane.
Zużycie silnika jest duże i wpływa na spadek trwałości motonga. W dwusuwach olej jest w benzynie /mieszanka/ i od razu następuje smarowanie.
Awatar użytkownika
ambus
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 247
Rejestracja: 30.06.2012, 20:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Belgia

Re: nie odpala na ssaniu (świece)

Post autor: ambus »

Pamiętajmy tez o tym że przy odpalaniu ssanie zaciagamy na maxa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości