Pierwsze wrażenia i bolączki...

Planujesz większy remont? Chcesz prowadzić dzienniczek czynności serwisowych? Chcesz opisywać metamorfozy swojego motocykla, tuning. przeróbki itp? A może po prostu chcesz się pochwalić wymarzoną maszyną? Tu możesz o tym napisać.
Awatar użytkownika
brodaty
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 09.01.2018, 15:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Lipno

Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: brodaty »

Od początku grudnia jestem posiadaczem Trampka 600 z 1998r. Zakupiony od forumowicza :smile: Niestety kilka dni po zakupie miałem wypadek na XT600 i zrobili ze mnie cyborga (blaszki,haki,śruby :grin: ). Od tygodnia zaczynam funkcjonować i zacząłem wietrzyć mojego trampka i się zaczęło - nie wiem może trampki tak mają. Jak go rozgrzeje (po kilkunastu km) zaczyna sobie czasami strzelać w wydechy, nie jest to notorycznie, ale podczas puszczania gazu np na 4 biegu - łoi w tłumiki. Kolejną bolączką jest skrzynia biegów, często nie wchodzą mi biegi tzn. przy zmianie z 2 na3, z 3 na 4 itd. mam luz (wiadomo dioda neutralna nie świeci) ja odkręcam manete a on wyje. Przy zbijaniu jest tak samo, nie wiem może ja za słabo te biegi wbijam??? Koledzy czy wy również macie problem ze stopką centralną? Ile ja się muszę namęczyć aby postawić moto na centralkę. Znajomi mają inne cięższe maszyny i po d tym względem przeklinają mojego tramka. Czy trampki tak mają?
Był TA,teraz jest XT i PeDek ;)
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: Artek »

Zdrowia!!! Przede wszystkim. :wink: :smile:
Czasem trampek lubi sobie fuknąć, strzelić w wydech. Nie powinna to być kakofonia!
Biegi zmienia się "po męsku". Po ok 8-10 tyś. odczuwam gorzej wchodzące biegi w swoim moto.
Kolega tak ma w swojej 600-ce, że trampka we dwóch wrzucamy. Ewidentna wina stopki centralnej ( no chyba, że masz małego-niskiego trampa). Pomaga przeróbka centralki lub zakup od darkojaka.
Dominator.
Awatar użytkownika
brodaty
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 09.01.2018, 15:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Lipno

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: brodaty »

Dzięki :wink:
No to mnie trochę uspokoiło. A co do centralnej to pewnie w Łąkominie zobaczę jak inni mają przerobione i będę próbował też cos z tym zrobić.
Był TA,teraz jest XT i PeDek ;)
Awatar użytkownika
mierzej
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 12.04.2016, 15:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: mierzej »

Stopka centralna powinna mieć taki odstający "wąs, naciskasz na niego stopą i w tym samym czasie ciągniesz motocykl do siebie, dobre skoordynowanie tych czynności i stawiasz osiołka bez problemu :)
Awatar użytkownika
Pedro65
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 27.06.2017, 13:15
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: Pedro65 »

Stawianie na stopce centralnej jest bardzo proste :cool: https://www.youtube.com/watch?v=QD3wc3uoA90
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
mariusz1970
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 15.10.2017, 08:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: mariusz1970 »

Pedro65 pisze:Stawianie na stopce centralnej jest bardzo proste :cool: https://www.youtube.com/watch?v=QD3wc3uoA90
Też brałem nauki z tego filmiku :swieczki: . Powiem tak, jak sobie techniki nie opracujesz sam, to filmik nic Ci nie da. Fajnie i prosto to wygląda...jak wszystko na filmach :smile: poćwicz. Nauka stawiania na stopce centr. zajęła mi 10min :ok:
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: kapsun »

Kumpel mi raz pokazał jak to zrobić, 10% siły, 90% technika, kobieta nawet ogarnie moto przy wadze 230kg
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: Pawel »

Z tym stawianiem moto na centralkę to rożnie bywa, w zależności od wykonania samej centralki. W moim TA650 nie ma żadnego problemu żeby postawić moto, staję na "wajchę" w centralce i moto już stoi. W innym TA do którego mam dostęp można sobie stawać, skakać i się zes*ać, a moto nie chce wskoczyć. Oprócz stawania na "wajchę" trzeba użyć całej swojej siły w rękach, aby postawić moto. Naprawdę trzeba się przyłożyć i nie każdy by to zrobił.

Jak widać, centralka centralce nie równa i tutaj może być problem.
mariusz1970
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 15.10.2017, 08:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: mariusz1970 »

Pawel pisze:Z tym stawianiem moto na centralkę to rożnie bywa, w zależności od wykonania samej centralki. W moim TA650 nie ma żadnego problemu żeby postawić moto, staję na "wajchę" w centralce i moto już stoi. W innym TA do którego mam dostęp można sobie stawać, skakać i się zes*ać, a moto nie chce wskoczyć. Oprócz stawania na "wajchę" trzeba użyć całej swojej siły w rękach, aby postawić moto. Naprawdę trzeba się przyłożyć i nie każdy by to zrobił.

Jak widać, centralka centralce nie równa i tutaj może być problem.
3/4 forumowiczów ma darkojaka. :ok: :ok:
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: Pawel »

Możliwe, ale w opisywanych przeze mnie przypadkach obydwa moto nie mają zamontowanej centralki Darkojaka. Różni producenci stąd i różnice w stawianiu moto.
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: tadzik »

Ja mam Darkojaka w 600-tce i powiem Wam, że wcale nie jest łatwo. Jak pamiętam swojego kloca Bandita to jego jedną ręką za tył wrzucałem na centralkę. Coś jednak jest z tym odpowiednim kształtem centralki. Te stare trampki telewizorki mają takie łukowate stopki i to jest chyba tajemnica sukcesu.
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
Awatar użytkownika
krzysiek_honda
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 08.02.2018, 21:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Wołomin

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: krzysiek_honda »

Hej ,jeśli chodzi o skrzynię biegów to Pan Honda robi je najlepiej.Jeździłem wieloma markami motocykli.Hondy mają perfekcyjne skrzynie i każdy wyjadacz to potwierdzi.Biegi w moim XL 650 V wchodzą jak w masło,może masz już Trampka z obróconym raz licznikiem,albo łańcuch za mocno napięty,ale te objawy z biegami nie są normalne w Hondzie.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: Marcinnn6 »

ja w sumie mogę potwierdzić wersję tadzika , też mam Darkojaka i wcale nie jest tak bardzo lekko - a potrafię to robić i ważę prawie 100kg więc ta masa też jakaś jest co naciska na centralkę .
Co do walenia w tłumik to teraz mam Huzara z wyjętymi db killerami i pięknie przy schodzeniu z obrotów strzela - uwielbiam ten dźwięk. Ale, skrzynia u mnie raczej chodzi spoko tzn lekko i nie mam problemów z biegami. Czaaasem nie wejdzie mi dobrze, ale to bardziej wina butów do których się jeszcze nie do końca przyzwyczaiłem.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: tomekpe »

gaźniki do sprawdzenia, biegi nie powinny tak wchodzić, stopka wymaga poprawy techniki lub, w ostateczności, zmiany na lepsza. Koniec :)
Awatar użytkownika
brodaty
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 09.01.2018, 15:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Lipno

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: brodaty »

Z biegami to faktycznie może wbijam je za delikatnie. Zwrócę na to uwagę przy jeździe. Zauważyłem także że łańcuch jest trochę luźny-podciągnę go i zobaczymy. A co do stopki, to u mnie jest naprawdę masakra, nie tylko ja ale kilka osób nie mogło go postawić na stopkę ,wiem że to także kwestia techniki ale to chyba nie jest normalne że trzeba użyć aż tyle siły. Czy w Łąkominie będzie ktoś ze stopką Darkojaka, chętnie zobaczę i sprawdzę czy jest różnica. Chociaż jak aż tyle osób wymieniło ją to coś w tym musi być.
Był TA,teraz jest XT i PeDek ;)
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: grad74 »

Wystarczy, że w nowszym typie centralki do tego wąsa do stawiania dospawasz przedłużenie o okolo 10 cm i problem znika. A w tych starszych typach centralek z łukowato wygietym dolem nic nie trzeba poprawiać. Ich kształt jete tak genialny, że moto po lekkim naciśnięciu samo na nią wskakuje. Mówię tu oczywiscie o stawianiu moto na twardym stabilnym podłożu. Na miekkim choćbyś się zes..ł nie postawisz, albo i tak sie potem obali. Ale technika jest konieczna, to faktycznie 90% sukcesu. Choć wiele osób twierdzi, że to siła razy ramię rowna sie technika :lol:.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
johnny
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 71
Rejestracja: 04.11.2011, 09:23
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

Post autor: johnny »

Warto też wspomnieć że łatwość podnoszenia moto na centralce zależy tez od tego jak wysoko jest zawieszony. Wystarczy podkręcić na sprężynie i całe moto idzie w górę.Tyle że w górę idzie również kanapa a na tym nie wszystkim zależy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości