Alternatywa dla kufrów Alu_sakwy

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Alternatywa dla kufrów Alu_sakwy

Post autor: przemo77390 »

Ja sobie zapodałem dość spory rozmiar, który w pełni rozwiązuje mi pakowanie się we dwoje 46 dł. x 24 szer. x 40 wys.

Do tego można będzie zastosować płytę alu jak ktoś chce - coś na wzór Kriega. wtedy przed wyjazdem zakładamy płytę a do niej mocujemy sakwy. Płyta w fazie produkcji

Obrazek - jak to wygląda względem największego kufra Apduro w rozmiarze 44 dł. x 28 szer. 40 wys.

Względem oryginałów BMW - zdjęcie na wodniaku. Sakwy pasują i do wodniaka i olejaka.

Obrazek
Obrazek

Cena to 1450,00 - można od tej ceny uzyskać rabat w wysokości 15% wykupując "Cegiełkę - 50,00 pln) która wspiera Fundację Wspierania Rehabilitacji Motocyklistów i Quadowców. Więc licząc to nawet przy cegiełce + rabat to zostaje nam w portfelu.
Sakwy do wszystkich modeli motocykli - można kształtować wymiary pod siebie.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Alternatywa dla kufrów Alu_sakwy

Post autor: tomekpe »

Ale jaki jest cel takiego rozwiązania? W moim odczuciu to przecież sumuje wady obu podejść, a do tego kosztuje jak kufry ...?
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Alternatywa dla kufrów Alu_sakwy

Post autor: emek »

Wyjątkowo słabo to wygląda. Do tego markowe rozwiązania są tańsze.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla kufrów Alu_sakwy

Post autor: przemo77390 »

emek pisze:Wyjątkowo słabo to wygląda. Do tego markowe rozwiązania są tańsze.
A ktore markowe sa tansze? Te sa w ogole nie zalozone tylko ot tak przelozone na chwile.

Jesli chodzi o wyzszosc kufrow to chyba tylko taki ze masz kluczyk ktorym zamkniesz wieko innych zalet nie widze.
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Alternatywa dla kufrów Alu_sakwy

Post autor: emek »

Givi kosztują poniżej 1400 i są już z płytą. Kriega czy Magadan Panniers są droższe ale to już zupełnie inna półka. W tej gumie (stawiam na poliester powlekany PCV lub PU) uparuje się w upale wszystko co w środku. Jak nie masz do tych sakw sztywnej płyty (z tego co widzę to tam jest tylko cienka płyta wzmacniająca) to będą wymagały dodatkowego troczenia co jest upierdliwe. Jak dołożysz koszt płyt po obu stronach do tego mocowania pod stelaże koszt wyjdzie taki jak Kriega, która w mojej ocenie jest jednym z lepszych rozwiązań. Co do samego celu to IMO lepsze rozwiązanie niż kufry, przynajmniej w terenie. Chyba przesadziłeś ciut z wielkością i motocykl na tyle masz obecnie chyba szerszy niż kiera.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla kufrów Alu_sakwy

Post autor: przemo77390 »

emek pisze:Givi kosztują poniżej 1400 i są już z płytą. Kriega czy Magadan Panniers są droższe ale to już zupełnie inna półka. W tej gumie (stawiam na poliester powlekany PCV lub PU) uparuje się w upale wszystko co w środku. Jak nie masz do tych sakw sztywnej płyty (z tego co widzę to tam jest tylko cienka płyta wzmacniająca) to będą wymagały dodatkowego troczenia co jest upierdliwe. Jak dołożysz koszt płyt po obu stronach do tego mocowania pod stelaże koszt wyjdzie taki jak Kriega, która w mojej ocenie jest jednym z lepszych rozwiązań. Co do samego celu to IMO lepsze rozwiązanie niż kufry, przynajmniej w terenie. Chyba przesadziłeś ciut z wielkością i motocykl na tyle masz obecnie chyba szerszy niż kiera.
Emku wydaje mi się że nawet z dorobieniem płyty do tych sakw wzgldem Kriegi (zestaw Kiera 60 to od 2600 wzwyż) i tak mamy min. 1000 w kieszeni.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Alternatywa dla kufrów Alu_sakwy

Post autor: ArturS »

Sakwy tego typu chyba nie mają szans nie "obwisać", to mi się w nich najbardziej nie podoba i nie do końca bym zaufał, że przy większej/cięższej ilości tobołów wytrzymają presję czasu. Na filmie poniżej widać jak się układają po kilku wyjazdach i z ładunkiem


Np. sakwy Crosso Expert BIG mają podwójne opasanie pionowe, zamykane spięciem górnej "klapy", którą dodatkowo zawsze chwytałem linką przerzuconą przez siedzenie - dzięki temu podciągały całość do góry, cały ciężar spoczywał tak ba prawdę na tej lince, a nie uchwytach, no i dzięki temu były podciągnięte do góry i nie "chowały się" pod stelaż
https://get.google.com/albumarchive/114 ... ANAO-mJbmV
https://get.google.com/albumarchive/114 ... IdqeNajFTz

Może taki pasek przez siedzenie w tych XCountry też by pomógł :niewiem:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Alternatywa dla kufrów Alu_sakwy

Post autor: emek »

Dlatego sztywna płyta rozwiązuje problem bujania się sakw. Miałem też sakwy z paskiem łączącym przez kanapę i nie do końca załatwiało to sprawę i musiałem dodatkowo je troczyć co było upierdliwe. Ponadto to bujanie zaburzało prowadzenie motocykla szczególnie jak było dużo poprzecznych nierówności.
Płyta jest sztywna a sakwy dokręcone do niej są całkowicie stabilne. Poniżej mój set od Kriegi.
Obrazek
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla kufrów Alu_sakwy

Post autor: przemo77390 »

emek pisze:Dlatego sztywna płyta rozwiązuje problem bujania się sakw. Miałem też sakwy z paskiem łączącym przez kanapę i nie do końca załatwiało to sprawę i musiałem dodatkowo je troczyć co było upierdliwe. Ponadto to bujanie zaburzało prowadzenie motocykla szczególnie jak było dużo poprzecznych nierówności.
Płyta jest sztywna a sakwy dokręcone do niej są całkowicie stabilne. Poniżej mój set od Kriegi.
Dokręcałeś jeszcze sakwy do płyty (jakiś patent wg. własnego pomysłu, czy Kriega ma na to rozwiązanie?) - myślałem że wystarczy spięcie pasami do płyty.

Ja wymyśliłem jeszcze jeden patent: śruba przez sakwę i płytę i na drugiej stronie skręcasz tym (daje to szybki montaż i demontaż a dodatkowo ala zabezpieczenie (widomo że zabezpieczenie to taki pic ale ....): https://www.dopasujbagaznik.pl/akcesori ... gKw6fD_BwE
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Alternatywa dla kufrów Alu_sakwy

Post autor: emek »

Przemo, ja mam stare sakwy Overlander 60, które są wewnętrznie przykręcane do płyty płaskimi śrubami.
Tu masz pokazane od 4:00
https://www.youtube.com/watch?v=UwuJvxE8iDE
Ani od wewnątrz ani zewnątrz nic nie wystaje. Nowe OS-32 są mocowane na klamry. Różnica jest taka że możesz zdjąć same sakwy a ja muszę zdjąć je razem z płytą.
To że są mocowane do płyty mnie osobiście nie przeszkadza, jednak zdejmowanie samych sakw poprzez system zamków może być uciążliwe. Wygodniej będzie ci zdejmować je z płytą niż odkręcać od płyty same sakwy. Ewentualnie możesz dorobić dobie wewnętrzne worki jak do kufrów, które wyciągniesz ze środka sakw z zawartością a reszta na stałe zostaje na moto.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla kufrów Alu_sakwy

Post autor: przemo77390 »

No i przyszedł czas na płytę do której jak ktoś chce można montować sakwy lub bezpośrednio do stelaża motocyklowego.
Aluminium PA 11 - 3 mm

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości