Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Planujesz większy remont? Chcesz prowadzić dzienniczek czynności serwisowych? Chcesz opisywać metamorfozy swojego motocykla, tuning. przeróbki itp? A może po prostu chcesz się pochwalić wymarzoną maszyną? Tu możesz o tym napisać.
Awatar użytkownika
Bubba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 22.04.2017, 09:38
Mój motocykl: XL600V

Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: Bubba »

Witajcie
Jestem juz troszke na forum wiec wypada przedstawic swoja zabawke
Trampi z 88r.przywieziony przez kumpla z francji gdzie stal nie uzywany niewiadomo jaki okres a u kumpla prawie 3 lata czekal na nowe zycie.
Ze wzgledu ze stan nie byl agonalny dalismy mu szanse.Moze pomysl na trampka jest lekko szalony ale ogolnie wzbudza zainteresowanie i na drodze i na zlotach wiec cel posiadania "czegos innego" zostal osiagniety.
MuMiA zostala rozebrana,wypiaskowana oraz pokryta aerografika na wszystkich elementach karoseri w motyw wiazania bandazami.Zdjecia nie oddaja tego co mozna na zywo zobaczyc.Ponizej kilka fotek i opis co zostalo zrobione :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

poczatkowy wyglad
Obrazek

Obrazek

Obrazek

efekt aerografiki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wyglad terazniejszy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

wisienka na torcie kask pod moto
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oraz rozpoczete prace na sezon 2018
Obrazek

Teraz co zostalo zrobione mech i z dodatkow:
-dotarcie gniazd zaworowych,wymiana uszczelniaczy,wymiana pierscieni,komplet uszczelek gora silnika i dekle boczne
-klocki i szczeki hamulcowe przod brembo
-nowe opony HEIDENAU k76
-nowe klamki filtry plyny
-2 skrzynki us army + mocowanie wlasna konstrukcja
-siedzenie mistrz mx-wulkan
-tlumik przelot z dbkillerem
-przeglad wszystkiegi i smarowanie
-oparcie na kufrze dla zonki
-bagaznik adv od KrisBikera
-gazniki uzywane (stare nie mialy regulacji skladu mieszanki)

Na ta wiosne bedzie :
-szyba loster +pewnie deflektor
-zamowione dzisiaj gmole mistrza Henrego :)
-lamki na gmole
-gniazdo z ladowarka do tel
-sprzeglo komlet (niby jest ok ale nie zaszkodzi dac nowe)
-łancuch did bo ze starego gumki uciekaja

Moto zostaje ze mna na dluzej i mam na nim nadzieje troszku km zaliczyc.W planach Rumunia i objazd calego dolu Polski
Post troszku dlugi ale wiele sie dzialo :) pozdro
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: kapsun »

Wuchta ale to wuchta roboty siana potu i łez włożone, duży szacun, genialny projekt


Pokaż fote jak siedzisz na tym sprzęcie z tym kaskiem w całej okazałości
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: wojtekk »

Totalnie odjechany projekt. Kibicuje !!
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
szprota
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 89
Rejestracja: 27.09.2017, 17:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: szprota »

Kosmos totalny!
Pogratuluj koledze umiejętności, artysta pełną gębą.
Jak będziesz robił rundkę na południu pochwal się trasą, z chęcią podjadę zobaczyć to cudo na własne oczy :-)

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: grad74 »

Widziałem go już wcześniej na FB , ale i tak za kazdym razem jak oglądam tego sprzęta to robi wrażenie. zwłaszcza ponacinany w ząbki daszek kasku (czy ktoś to w ogóle zauważył? :tongue: :grin: ) :thumbsup:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Bubba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 22.04.2017, 09:38
Mój motocykl: XL600V

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: Bubba »

Dzieki
co do umiejetnosci kumpla ma reke do tego i pasje.Daszek to pikus zerknij na zeby(tak szczeka jest wyrzezbiona :) ) co do foty na moto moze gdzies po relacjach z kilku zlotow bedzie na necie :).Sasiadko co ma kolo 80 lat tylko na mnie dziwnie zerka jak ruszam spod domu :) mam nadzieje ze moze uda sie na jakies forumowe spotkanie zawitac.naklejka zlotowa mialaby swoje miejsce na moto
tomek1989
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 10.10.2013, 21:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: tomek1989 »

SZACUN :thumbsup: życze sobie spotkania na trasie, musisz mieć pozytywnie zryty beret zeby wymyślic taki projekt :impreza:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: grad74 »

A to rzeźbienie nie osłabia konstrukcji kasku?
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Bubba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 22.04.2017, 09:38
Mój motocykl: XL600V

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: Bubba »

Zona czasem twierdzi ze cos z moim beretem jest nie tak :) co do kasku ls2 ma strasznie gruba szczeke ,na przod jest dane wlokno.rzezba w konstrukcji kasku jest delikatnie zrobiona tylko po bokach gdzie material kasku jest bardzo gruby reszta jest w naddanym materiale takze nie ma obawy co do wytrzymalosci szczeki
Kolego Grad74 masz regulator z 650,czy grzeje ci sie ? zamontowalem taki sam u siebie bo po odpaleniu po 2 miesiacach postoju okazalo sie ze buzuje akumulator,ladowanie mi wrocilo ale grzeje sie.w moim roczniku w starym regulatorze szedl do instalacji kabel czarny.W regulatorze z 650 nie ma go wiec zabezpieczylem ten czarny i nie wiem czy jest on potrzebny jezeli z regulatora nie wychodzi taki?
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: grad74 »

Żeby nie zasmiecac Twojego tematu napisze tylko: wpisz w szukajkę hasła : regulator napięcia, i regulator z 650 do 600. Tam masz całe kompendium wiedzy wraz z fotkami. Regler jest jedną z trzech "furii Trampkowych" , np. furie Afrykańskie są częściowo inne. Pozdrawiam.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Bubba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 22.04.2017, 09:38
Mój motocykl: XL600V

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: Bubba »

O czym ten dział?
Postprzez Wolo » 20.12.2012, 14:28

Jak w opisie:

- o remontach
- o przeróbkach
- o poprawianiu fabryki
- o modernizacjach
- o doposażaniu
- jako dzienniczek serwisowy (przydatny przy późniejszej ewentualnej sprzedaży)
- jako blog, zapis wspólnych przejść z motocyklem

Mysle ze odp.nie zasmieca tematu.Za "szukajke" dzis sie :drinking: bo to moja 1 .Zaznaczam ze wpierw szukam czytam kupuje montuje.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: grad74 »

Oj kolego , nie denerwuj się. Nie chciałem być niegrzeczny. Ale skoro mozna tu popisać to proszę: Czarny kabelek podłącza się do Plusa -
KLOSZ pisze:Jezeli ten przewod od sondy nie jest podpiety do plusa, to regulator moze przeladowywac akumulator, bo caly czas bedzie widzial, ze na aku jest za niskie napiecie (w ogole go nie ma). Jesli sytuacje przed wymiana regulatora z tym napieciem 18V miales przy odpietym tym czarnym przewodzie, to moze wcale regulator nie byl uszkodzony, tylko brakowalo mu podlaczenia sondy do plusa aku?
.
Ja zamontowałem u mnie i dokładnie w takim miejscu jak na zdjęciach i nie grzał się w ogóle , albo nie wyczułem. , ale użytkowałem go tylko przez kilka miesięcy po czym powróciłem do dobrego zamiennika od jakiegoś maxi skutera japońskiego , i umieściłem go nie w przeznaczonym do tego miejscu tylko po przeciwnej stronie ramy pod boczkiem na trytkach. Ten się grzeje, ale tak do około hmmm 50 stopni C? :cool: . Acha i wywaliłem fabryczną kostkę a dałem zwykłą skręcaną na "śrupki" kostkę elektryczną. daje mi to możliwość bezproblemowej wymiany i uniwersalność i pewność połączenia.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Bubba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 22.04.2017, 09:38
Mój motocykl: XL600V

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: Bubba »

Dziekuje kolego grad74 za odp. nie denerwuje sie :) zrobilem dokladnie jak Ty tzn kostki tylko zostawilem go w fabrycznym miejscu.Zapewne w twoim roczniku nie bylo tego kabla czarnego.Wypowiedz kolegi Klosz dotyczy regulatora z czarnym kablem a ten z 650 go nie posiada.Dlatego zapytalem w dziale o tych regulatorach i kolega Klosz odpowiedzial zeby go zostawic zaizolowanego.Mysle ze twoj pomysl z przeniesieniem na druga strone tez zastosuje bo od wydechu bedzie mial dodatkowe niepotrzebne cieplo.Widze ze temat reglera to utrapienie trampka.Mam zamiar odwiedzic na tym zabytku rumunie w tym sezonie wiec trzeba bedzie zakupic jakis na zapas.(jest jakis tani zamiennik? )
PS dobre rady zawsze owocuja w przyszlosci :impreza: :wink:
Co do mojego sprzetu trwaja ciagle prace przygotowawcze do "wyprawy",na ta chwile zrobione jest :
lozyska przod z uszczelniaczami
olej 10w w lagach
tylne szczeki hamulcowe
owy nieszczesny regulator
gniazdo zapalniczki
woltomierz (w kawalku drewna wkoncu stolarzem jestem :) )
przykrecilem szybe turystyczna na nowych srubach z gumkami (deflektor przy moich gabarytach bedzie niestety potrzebny )
filtr powietrza
lancuch did
Zakupione juz zostalo sprzeglo kompletne ebc wraz z linka oraz nowe swiece denso,doszly tez gmole henrego :) Wszystkie prace robie sam i na dworze a teraz spadlo z 15cm sniegu to i tempo zwolnilo.Fotka nizej z umiejscowienia woltomierza i gniazda.Dosc nietypowo ale mysle ze wygodnie bedzie
Obrazek
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: Artek »

Pamiętaj, że regulator mniej się grzeje jeśli pobierasz prąd z instalacji tzn. włączasz światła, grzane manetki itp.
Trampki muszą mieć zawsze włączone światła!
Przyjrzyj się bliżej kostkom regulatora napięcia. Możesz nawet usunąć kostkę, która łączy stator i regulator ( 3 żółte przewody) i polutować te przewody.

Co do chwalenia się zawodem... sprawdza się powiedzenie "szewc bez butów chodzi"... patrz ławka na zdjęciu. :haha:
Dominator.
Awatar użytkownika
Bubba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 22.04.2017, 09:38
Mój motocykl: XL600V

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: Bubba »

ha ha zerknij na koniec fotki na stolek.Tak wyglada ogrod po "weekendzie u bubby" tzn po nalocie znajomych na motkach na wspolne ognisko :)
Awatar użytkownika
Bubba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 22.04.2017, 09:38
Mój motocykl: XL600V

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: Bubba »

Project MuMiA finish
Dotarlem do konca projektu teraz tylko nabijac kilometry.Doprowadzilem 30 latka do stanu perfekcyjnego mechanicznie i wizualnie.Byle do wiosny pozdro

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Projekt "MuMiA" 600 z 88 roku

Post autor: tadzik »

Fajny pomysł z tym przełącznikiem na lusterku. Podkradam :)
Ogólnie to fajnie Ci to wyszło.
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości