Jakie opony? LISTA

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
Gold
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 15.07.2011, 07:55
Mój motocykl: XL600V

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Gold »

limited version Tramp
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Nadol »

MT-90 bardzo chwalą na FAT.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: herni74 »

Dokładnie na takim Dunlop TrailMax o takim rozmiarze byłe w Murmańsku. Kupiłem ze względu na promocje tego rozmiaru 4.60,Opona fajna ale troszkę szybko schodzi.Mt90 tez ma fajną i śmieszną cenę jak za opone tej klasy premium , Za używane szmaty niektórzy chcą więcej. Ogólnie tez korzystam z takich promocji na opony!
Awatar użytkownika
yef
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 14.09.2016, 11:06
Mój motocykl: XL650V

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: yef »

herni74 pisze:Dokładnie na takim Dunlop TrailMax o takim rozmiarze byłe w Murmańsku.
jeszcze zrobiłem na niej ponad 2500km (głównie asfalt) zostało prawie półtora mm bieżnika (na środku)
(taka ciekawostka)
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: herni74 »

yef pisze:
herni74 pisze:Dokładnie na takim Dunlop TrailMax o takim rozmiarze byłe w Murmańsku.
jeszcze zrobiłem na niej ponad 2500km (głównie asfalt) zostało prawie półtora mm bieżnika (na środku)
(taka ciekawostka)
no, czyli ja zrobiłem jakieś 6-7tys.tez głównie po asfalcie , Ty 2,5 tys to Dunlop Trailmax starczy tak na około 12 tys.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Dlugi1 »

Mam obawy, czy Trailmax wystarczy aż na 12tys. W mojej tylnej po niecałych 5kkm kostki na środku opony zlewają się jeden, ciągły pasek. Więcej takiej na pewno nie kupię...
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: herni74 »

Dlugi1 pisze:Mam obawy, czy Trailmax wystarczy aż na 12tys. W mojej tylnej po niecałych 5kkm kostki na środku opony zlewają się jeden, ciągły pasek. Więcej takiej na pewno nie kupię...
Mi I tam się nic nie zlewalo po 7 tys.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Dlugi1 »

I to mnie właśnie mocno dziwi. Nie palę gumy, jeżdżę raczej spokojnie (80-100 przelotowa, czasami odkręcę więcej przy wyprzedzaniu), jazda w większości po asfaltach, czasami tylko do cmentarzy dojazd przez pola (odwiedzam cmentarze z czasów WW, ostatnio szczególnie we wschodniej Słowacji).
Jak zakupiłem motocykl, to sądząc po głębokości bieżnika na środku względem na krawędzi - opona była nowa. Opona na osi ma płytszy bieżnik, tak jakby granicę zużycia. Kostka od tego miejsca u mnie jest teraz wyższa o ok. 0.5mm.
Jaki może być powód, że tak szybko opona poleciała?
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: tomekpe »

Dlugi1 pisze:I to mnie właśnie mocno dziwi. Nie palę gumy, jeżdżę raczej spokojnie (80-100 przelotowa, czasami odkręcę więcej przy wyprzedzaniu), jazda w większości po asfaltach, czasami tylko do cmentarzy dojazd przez pola (odwiedzam cmentarze z czasów WW, ostatnio szczególnie we wschodniej Słowacji).
Jak zakupiłem motocykl, to sądząc po głębokości bieżnika na środku względem na krawędzi - opona była nowa. Opona na osi ma płytszy bieżnik, tak jakby granicę zużycia. Kostka od tego miejsca u mnie jest teraz wyższa o ok. 0.5mm.
Jaki może być powód, że tak szybko opona poleciała?
Może nie była jednak nowa - nie możesz mieć pewności. A pomiędzy nową a prawie nową może być i 5 tysięcy km.

W moim przypadku Trailmaxy starczyły spokojnie na ponad 10 tysięcy. Miękka, ale bardzo dobra guma.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Dlugi1 »

Nie daje mi to spokoju.
Bieżnika rzeczywiście nie mierzyłem, ale na oko wyglądał na niezużyty - podobnej głębokości rowy przy osi opony i na jej krawędzi.
Czy przyspieszone zużycie opony mogło by być spowodowane lekko skośnym ustawieniem koła - w sensie np. lewy naciąg bardziej naciągnięty niż prawy?
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

Na zużycie opony ma dużo rzeczy wpływ, źle naciągnięty łańcuch, źle ciśnienie w oponie, ciężar kierownika i całego moto oraz styl jazdy i rodzaj nawierzchni. Więc jak jeden przejedzie 12kkm drugi może tylko 8kkm.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
XJ600N 94'->TA600V 96'
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Pawel »

A może bieżnik jeszcze był niby dobry, ale wiek opony zrobił swoje. Stara, twarda opona szybciej się zużywa, bo się wykrusza zamiast ścierać. Oczywiście mam na myśli oponę starszą niż 5 lat. Sprawdź DOT opony. Są też różne opony, jedne wymienia się bo są już stare, a drugie bo są już łyse.

Przy opisywanym przez Ciebie stylu jazdy, opony powinny wystarczyć Ci spokojnie na 15tyś km. Ja jeżdżę podobnie do Ciebie i Anakee 2 zrobiły u mnie 22tyś km, teraz mam Tourance i po 6tyś km ubyło około 1,5-2mm bieżnika (na środku). Jeżdżę spokojnie.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: henry »

Panowie, szukam opony, ale nie wiem jakiej :niewiem: tzn. wiem jak wygląda, ale nie znam marki.
Przeglądam, szukam i nie mogę jej znaleźć, może ktoś skojarzy o co mi chodzi i pomoże.
Jest to opona enduro, coś w rodzaju Mitasa E 07 z tą różnicą, że przez środek opony przebiega jednolity pasek bieżnika.
I tak sobie kombinuję, żeby wypróbować ją, jako oponę uniwersalną, bo pasek bieżnika na środku powinien trzymać i stabilizować na asfalcie, a w piachu czy błocie zacznie pracować kostka.
Czy ktoś kojarzy taką oponę ?
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1422
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: sq8crx »

Heniu a może to Hidenau K60 ale w rozmiarze 150 http://www.heidenautyres.com.au/tyre/k60/
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: kapsun »

Ja kupiłem juz trampka na nowych Pirelli Scorpion MT90 A/T, które zamontował poprzedni właściciel, nie mam porównania z innymi enduro, ponieważ smigalem na szosowych motocyklach, ale ww. według mnie daje radę na asfalcie mokrym i suchym i w lekkim terenie
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Pawel »

henry pisze:Panowie, szukam opony, ale nie wiem jakiej :niewiem: tzn. wiem jak wygląda, ale nie znam marki.
Przeglądam, szukam i nie mogę jej znaleźć, może ktoś skojarzy o co mi chodzi i pomoże.
Jest to opona enduro, coś w rodzaju Mitasa E 07 z tą różnicą, że przez środek opony przebiega jednolity pasek bieżnika.
I tak sobie kombinuję, żeby wypróbować ją, jako oponę uniwersalną, bo pasek bieżnika na środku powinien trzymać i stabilizować na asfalcie, a w piachu czy błocie zacznie pracować kostka.
Czy ktoś kojarzy taką oponę ?
Z paskiem przez środek to Conti TKC 70 lub Heidenau K60 w rozmiarze 140/150 (130 nie ma paska przez środek, 140/150 ma pasek). Do Mitasa E07 bardziej podobny jest Metzeler Enduro 3 Sahara.
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: emek »

henry pisze:Panowie, szukam opony, ale nie wiem jakiej :niewiem: tzn. wiem jak wygląda, ale nie znam marki.
Przeglądam, szukam i nie mogę jej znaleźć, może ktoś skojarzy o co mi chodzi i pomoże.
Jest to opona enduro, coś w rodzaju Mitasa E 07 z tą różnicą, że przez środek opony przebiega jednolity pasek bieżnika.
I tak sobie kombinuję, żeby wypróbować ją, jako oponę uniwersalną, bo pasek bieżnika na środku powinien trzymać i stabilizować na asfalcie, a w piachu czy błocie zacznie pracować kostka.
Czy ktoś kojarzy taką oponę ?
Heniu K60 w rozmiarze 150 ma pasek w trampkowym go nie ma.
Jest jeszcze Motoz GPS Adventure.
Obrazek
Jeździłem na K60 z paskiem i bez (rozmiar NAT i TA) i różnicy na czarnym wielkiej nie ma natomiast większa jest w terenie. Tam gdzie opona z paskiem się ślizgała to ta bez paska dużo szybciej łapała trakcję. Ja stałem a kumpel jechał.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: henry »

Ale to była inna opona, pasek środkowy był węższy, a kostka ostrzejsza.
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
sizyrk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 62
Rejestracja: 04.08.2012, 03:58
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: sizyrk »

Takie znalazlem o oponach, tylko po angielsku:

https://rtwpaul.com/2018/01/21/tires/
Awatar użytkownika
wiesiek
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 14.10.2017, 12:11
Mój motocykl: XL600V

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: wiesiek »

Witam ja założyłem co prawda Chinczyki ale nie żałuje cena bardzo fajna no i na asfalcie jak i w terenie sobie radzą jak ktoś szuka opon za połowę ceny nowe to polecam ;KENDA K270
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość