Wyciek oleju wokół mocowania cięgna sprzęgła.

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
Lancha
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 20.11.2016, 21:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Wyciek oleju wokół mocowania cięgna sprzęgła.

Post autor: Lancha »

Zauważyłem wczoraj, że wokół trzpienia, do którego mocowana jest linka sprzęgła na obudowie sprzęgła cieknie olej. Póki co wytarłem obudowę i obserwuję czy będzie ciekło dalej, ale na razie nic się nie dzieje. W marcu był zmieniany olej silnikowy, wydaje mi się że w warsztacie zalali mi go trochę zbyt szczodrze. Możliwe że wcześniej wyciek nie wystąpił, bo nie jechałem nigdzie dalej, w tym tygodniu zrobiłem dopiero dwie trasy po około 200 km bez przerw.
Pytania: czy to normalne i czy mam się tym martwić?
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5557
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Wyciek oleju wokół mocowania cięgna sprzęgła.

Post autor: wojtekk »

Nie martwić się. Za szczodrze to bardzo nie dobrze. Sprawdź. Może być oring. Może uszczelka pod deklem ale jezeli sprzęgło nie było ruszane to wątpię Trzeba poszukać
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Lancha
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 20.11.2016, 21:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyciek oleju wokół mocowania cięgna sprzęgła.

Post autor: Lancha »

Ze sprzęgłem jedyne co robiłem to wymiana linki, więc raczej nie miało to wpływu. Sprawdzę po pracy jeszcze raz olej i jeżeli dalej jest nadmiar to odciągnę i zobaczę czy dalej coś się będzie działo. Dzięki!
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Wyciek oleju wokół mocowania cięgna sprzęgła.

Post autor: Nadol »

Tak jak Wojtek napisał - obstawiam oring.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5557
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Wyciek oleju wokół mocowania cięgna sprzęgła.

Post autor: wojtekk »

Jeżeli wymiana linki (ale wątpię ) to może resztki smarowidła z niej wyciekają.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Pieniek
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 22.06.2017, 23:23
Mój motocykl: XL600V

Re: Wyciek oleju wokół mocowania cięgna sprzęgła.

Post autor: Pieniek »

Miałem to samo. Dosyć mocno juz ciekło pod koniec. prosta robota tylko jak masz ubranego mocno to trochę rozbierania. Ściągacz kape sprzęgła wyciagasz mechanizm od linki i wybijasz zimmering wstawiasz nowy skladasz i po robocie. Ja skladalem na nowej uszczelce takze koszt uszczelki i kupilem od razu kilka zimmeringow 1szt 5zl. Najwięcej roboty miałem z wyczyszczeniem kapy i bloku ze starej uszczelki bo była jeszcze fabryczna. Najprawdopodobniej
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości