OC motocykla

motocyklowo
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: OC motocykla

Post autor: Bosman78 »

Mi w styczniu wychodzi wiec sie dowiemy, ale trzeba uważać bo pzu dolicza rozne dodatkowe opcje i trzeba trochę grzebnąc aby doczytac ile samo oc i zrezygnować z dodatków
DL650A
Awatar użytkownika
LUK76
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 617
Rejestracja: 13.04.2012, 19:14
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa

Re: OC motocykla

Post autor: LUK76 »

Np. gwarancja utrzymania zniżek - 25 PLN - przypisana do pojazdu...
Mnie w „najlepszej opcji” zaproponowali ponad 360 PLN (jakieś NNW jeszcze). Gołe OC 140 zeta...
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: OC motocykla

Post autor: wojtekk »

Utrzymanie zniżek akurat się opłaca. Bo jak tracisz to na wszystko.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: OC motocykla

Post autor: Bosman78 »

OC motocykla traktuje mocno obowiazkowo... Sam jeżdżę bardzo ostroznie i zastanawiam sie jaka jest szkodowoc na OC motocyklowych...pewnie bliskie zera...bo zazwyczac to my jesteśmy poszkodowani...a trudno mi sobie wyobrazić, iz ktoś będzie chcial robić ustawki :-)
DL650A
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: OC motocykla

Post autor: tomekpe »

wojtekk pisze:Utrzymanie zniżek akurat się opłaca. Bo jak tracisz to na wszystko.
Ale ta opcja dotyczy wybranego pojazdu i to w ramach tego pojedynczego towarzystwa.

Będzie stłuczka - stracisz zniżki wszędzie, poza tym jednym pojazdem. PZU nie ma mocy zacierania śladów w UFG, zatem to, co mogą zaoferować, to utrzymanie zniżek u siebie dla wybranego pojazdu/polisy. Lepiej nie mieć stłuczek :)
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: OC motocykla

Post autor: Next22 »

tomekpe pisze: Lepiej nie mieć stłuczek :)
Czego Wam życzę w nowym roku :)
A w temacie ja zapłaciłem 110pln za przyczepkę lekką w PZU
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: OC motocykla

Post autor: zaczekaj »

Next22 pisze:
tomekpe pisze: Lepiej nie mieć stłuczek :)
Czego Wam życzę w nowym roku :)
A w temacie ja zapłaciłem 110pln za przyczepkę lekką w PZU
O, a tato 47 zł za lekką [WINKING FACE]
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: OC motocykla

Post autor: Pawel »

Przyczepa lekka, samo OC w PZU:

2016 - 52zł
2017 - 62zł
2018 - 71zł

... :niewiem:
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: OC motocykla

Post autor: Bosman78 »

Przyszlo moje oc dl 650 Warszawa full zniżek 110 pln PZU
DL650A
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: OC motocykla

Post autor: kapsun »

Bosman78 pisze:Przyszlo moje oc dl 650 Warszawa full zniżek 110 pln PZU
dobra cena, ciekawe czym oni się kierują przy wycenie, że ja w Poznaniu płacę z nnw 168 a Ty 110 bez nnw, hmmmm :cool:

dodam ze mam max znizki
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: OC motocykla

Post autor: wojtekk »

tomekpe pisze:
wojtekk pisze:Utrzymanie zniżek akurat się opłaca. Bo jak tracisz to na wszystko.
Ale ta opcja dotyczy wybranego pojazdu i to w ramach tego pojedynczego towarzystwa.

Będzie stłuczka - stracisz zniżki wszędzie, poza tym jednym pojazdem. PZU nie ma mocy zacierania śladów w UFG, zatem to, co mogą zaoferować, to utrzymanie zniżek u siebie dla wybranego pojazdu/polisy. Lepiej nie mieć stłuczek :)

Tomku. Sorry, ale Twoja rada... jak sam gdzieś indziej napisałeś: jeżeli takie mają być rady to można ich nie pisać. Więc ogólnie napiszę, że ma małe zastosowanie. Gdyby ktoś wiedział, że ma wypadek, to.... by go nie miał.

Masz rację, że wykupienie działa na dany pojazd i w danej firmie. Ale...
- Mam maksymalne zniżki.
- wykupiłem na wszystkie pojazdy (bo jedna stłuczka daje mi straty na wszystkich pojazdach)
- zapłaciłem grosze
- jeżeli będę miał dzwon to zostaję w PZU i znów kilka lat bezwypadkowej jazdy daje mi zniżki u kolejnych
- kilka lat w PZU (bo mam wykupioną ochronę; po dzwonie) daje mi koszt.... no. Jednego baku do samochodu.
Ma sens. Nie namawiam.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: OC motocykla

Post autor: tomekpe »

wojtekk pisze:
tomekpe pisze:
wojtekk pisze:Utrzymanie zniżek akurat się opłaca. Bo jak tracisz to na wszystko.
Ale ta opcja dotyczy wybranego pojazdu i to w ramach tego pojedynczego towarzystwa.

Będzie stłuczka - stracisz zniżki wszędzie, poza tym jednym pojazdem. PZU nie ma mocy zacierania śladów w UFG, zatem to, co mogą zaoferować, to utrzymanie zniżek u siebie dla wybranego pojazdu/polisy. Lepiej nie mieć stłuczek :)

Tomku. Sorry, ale Twoja rada... jak sam gdzieś indziej napisałeś: jeżeli takie mają być rady to można ich nie pisać. Więc ogólnie napiszę, że ma małe zastosowanie. Gdyby ktoś wiedział, że ma wypadek, to.... by go nie miał.

Masz rację, że wykupienie działa na dany pojazd i w danej firmie. Ale...
- Mam maksymalne zniżki.
- wykupiłem na wszystkie pojazdy (bo jedna stłuczka daje mi straty na wszystkich pojazdach)
- zapłaciłem grosze
- jeżeli będę miał dzwon to zostaję w PZU i znów kilka lat bezwypadkowej jazdy daje mi zniżki u kolejnych
- kilka lat w PZU (bo mam wykupioną ochronę; po dzwonie) daje mi koszt.... no. Jednego baku do samochodu.
Ma sens. Nie namawiam.
Wojtku, czynienie ze swojego specyficznego przypadku ogólnej zasady nie jest zbyt logiczne. Dla Ciebie jest to jak najbardziej OK. Ja również chętnie trzymam swój motocykl w PZU, ale nie dla każdego przypadku mają tam dobrą ofertę... Na swój samochód wedle ostatniej wyceny którą kiedyś tam robiłem w PZU musiałem dopłacić ponad 500 zł względem konkurencji.

Co nie zmienia faktu, że każda zmiana towarzystwa ubezpieczeniowego wiąże się z kontrolą zniżek w UFG, a tam pełna historia szkodowości będzie zapisana niezależnie od wykupionej ochrony zniżek. Tak to działa i o tym chciałem napisać, pewnie to nie dla każdego jest jasne. A z tym wypadkiem to żart, jeśli nie zauważyłeś ... :omg:

Z ciekawości - czy jak masz tę opcję na wszystkie pojazdy niezależnie, i jak będziesz miał stłuczkę, to zachowasz zniżki w PZU na pozostałe pojazdy? Nie czytałem OWU i nie wiem jak to jest sformułowane?
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: OC motocykla

Post autor: wojtekk »

Mam wykupione na wszystkie. Zachowań na wszystkich.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: OC motocykla

Post autor: Adampio »

Bosman78 pisze:Przyszlo moje oc dl 650 Warszawa full zniżek 110 pln PZU
Full czyli 60 + 5% za kontynuację? Bo do mnie właśnie przyszło (40%+5%) w kwocie 300 zl. za Trampka 600-tkę :omg:
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: OC motocykla

Post autor: kapsun »

Ooo dużo
rafi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 97
Rejestracja: 01.01.2016, 23:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: OC motocykla

Post autor: rafi »

OC 2017 rok PZU 116 zł - za przejście do PZU miła pani dołożyła do pełnych zniżek 10%
OC 2018 rok PZU podniosło na 147 więc przejście do Warty - 128 zł
Junak M10 -> Kawasaki KZ400J -> ............. -> Honda XL 650V
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: OC motocykla

Post autor: trud »

Dzisiaj Wrocław, PZU, Dl650 - 160 zł.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: OC motocykla

Post autor: przemo77390 »

Jak ktoś szuka pakietu to polecam sprawdzić:

https://www.facebook.com/search/top/?q= ... owc%C3%B3w - Post o współpracy z 4Safe, motopakiet.


Witamy,

Mamy dla was super nowinę. Jeżeli szukacie ubezpieczenia dla swojego motocykla zachęcamy Was abyście skorzystali z usług naszego Partnera Motopakiet – 4SAFE SP ZOO - Ubezpieczenia wspierającego „Fundację Wspierania Rehabilitacji Motocyklistów i Quadowców”.

Dajemy wam możliwość wejścia w posiadanie najkorzystniejszego Motopakietu dla Waszego Motocykla i Waszej kieszeni.

Motopakiet to ubezpieczenie w zakresie OC/AC/NNW/ASS oraz możliwa dodatkowa opcja jak rozszerzone ASS o pakiet Turbo, dzięki któremu będziecie cieszyli się podróżami/jazdą a cały stres przejmie ASS Turbo.

Jeżeli macie jakieś wątpliwości możecie je rozwiać poprzez sprawdzenie kalkulacji postępując zgodnie z poniższymi krokami:

1. Wyślij e-maila ze zgłoszeniem chęci wyliczenia składki ubezpieczenia poprzez adres e-mail ubezpieczenia@fundacjamotoquad.pl podając Imię i Nazwisko, swój adres e-mail, nr telefonu lub sprwdź kalkulacje poprzez http://motopakiet.pl/home
2. Po otrzymaniu kalkulacji zweryfikuj ofertę w dowolnym ogólnie dostępnym internetowym kalkulatorze ubezpieczeniowym lub u dowolnego brokera.
3. Po analizie zapraszamy z powrotem bo jesteśmy przekonani że otrzymaliście najkorzystniejszą ofertę Motopakiet na rynku.

Pamiętajcie że Wasz poziom satysfakcji mierzony jest poprzez zakup Motopakietu u naszego Partnera wspierającego „Fundację Wspierania Rehabilitacji Motocyklistów i Quadowców”.
Zakupiony Motopakiet równa się Wasza Satysfakcja którą możecie poszerzyć wspierając podopiecznych „Fundacji Wspierania Rehabilitacji Motocyklistów i Quadowców” zakupując „Cegiełkę”" w wysokości tylko 50 zł - patrz Regulamin Fundacji Wspierania Rehabilitacji Motocyklistów i Quadowców.
Tak niewiele a tyle radości dla innych prosto z waszego serca.

numer rachunku: 68 1140 2004 0000 3502 7746 0992
Bank: mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A.
kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK

W tytule przelewu wpisujemy "Cegiełka"

Ps. Dodatkowo u naszego Partnera 4Safe możecie skorzystać na preferencyjnych warunkach z pakietów ubezpieczeniowych na samochód, mieszkanie, życie, turystykę itp. jak również z pozostałych usług z którymi zapoznacie się na stronie https://4safe.waw.pl/

Pozdrawiamy Was serdecznie,
Fundacja Wspierania Rehabilitacji Motocyklistów i Quadowców
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: OC motocykla

Post autor: Hawk1985 »

Suzuki Freewind XF 650 2003r

PZU z rabatem za kontynuację (65%) wołało 142 zł OC + 66 zł NW (do 10 tyś)
HDI 80 zł OC + 50 zł NW (do 10 tyś)


Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: OC motocykla

Post autor: whiter »

Czy w HDI da sie samo OC bez NNW wykupić? czyli zapłacić jedynie te 80zł??
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 2 gości