Problem z odpaleniem

Planujesz większy remont? Chcesz prowadzić dzienniczek czynności serwisowych? Chcesz opisywać metamorfozy swojego motocykla, tuning. przeróbki itp? A może po prostu chcesz się pochwalić wymarzoną maszyną? Tu możesz o tym napisać.
everlast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01.08.2017, 15:11
Mój motocykl: XL650V

Problem z odpaleniem

Post autor: everlast »

Cześć.

Panowie i Panie, podpowiedzcie co może być i od czego zacząć sprawdzanie?
Dzisiaj po 2 tygodniach przerwy chciałem odpalić Trampka i... dupa. Rozrusznik kręci ale nie odpala. Dwa tygodnie temu zrobiłem nim ok 400km bez żadnych problemów, po czym odstawiłem (garaż podziemny, nie pod chmurką) i ze względu na gorszą pogodę nie jeździłem. Dzisiaj korzystając z hojności pogody, chciałem sobie ruszyć do pracy na 2oo ale musiałem odpuścić?

Pierwsze co przyszło mi do głowy (nauczony doświadczeniem z F4) to pompa paliwa i śniedziejące od wilgoci styki (nie wiem czy problem ten dotyczy trampków - mam go za krótko, ale w F4 był to standard), jeśli Waszym zdaniem to nie to, to gdzie jeszcze poszukać przyczyny?
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: Biedron »

Na pewno problemem nie jest pompa paliwa, bo w 650 jej nie ma.
Problem może być brak paliwa (czy kranik puszcza paliwo przy kręceniu rozrusznikiem) lub to, że nie zamyka się kranik i mógł się zalać podczas postoju.
Sprawdź też czy gaśnie kontrolka od HISSa. Ja jako zapasowy nam dorobiony kluczyk i czasem "nie zaskakuje" HISS. Wtedy mogę kręcić do końca aku a i tak nie odpali.
Biedron
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: wojtekk »

1. Jak pisze Biedron - sprawdź, czy paliwo dopływa?
2. Sprawdź, czy masz prąd. Może stary aku? Ile ma V akumulator? Może padł regler i nie ładuje?
3. Jeżeli nic z powyszsych zaczyna się zabawa - wymiana świec. Nadal nie działa. Pomiar iskry.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
everlast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01.08.2017, 15:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: everlast »

Dzięki! Po pracy będę sprawdzał. Mam nadzieję że to kwestia kranika.

Przy okazji dowiedziałem się że powinienem go zakręcić jak odstawiam moto
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: HarryLey4x4 »

Przynajmniej się dowiedziałem po kilku latach jeżdżenia 650tką ,że mam kranik paliwa i trzeba go zakręcać :pob:
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: tomekpe »

everlast pisze:Cześć.

Dzisiaj po 2 tygodniach przerwy chciałem odpalić Trampka i... dupa. Rozrusznik kręci ale nie odpala. Dwa tygodnie temu zrobiłem nim ok 400km bez żadnych problemów, po czym odstawiłem (garaż podziemny, nie pod chmurką) i ze względu na gorszą pogodę nie jeździłem.
Zawsze i wszędzie - najpierw akumulator.

Jeśli kręci naprawdę żwawo - sprawdź, jak napisano, czy gaśnie lampka Hiss. Może coś masz ze ssaniem? Czy w ogóle "załapuje" cokolwiek, czy tylko kręci i nic? Jak długo próbujesz? Podczas odpalania możesz spróbować lekko odkręcić manetkę gazu, ale podczas, nie przed.

U mnie ostatnio wkradła się jakaś wredna wilgoć i odpalał gorzej. Ale generalnie mało rzeczy jest w stanie unieruchomić trampka, który chwilę temu jeszcze jeździł, i na szczycie takiej listy jest akumulator.
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: Fizolof »

Zobacz czy kill switcha nie zostawiles włączonego.
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: Qter »

Jak by kill switcha zostawił włączonego to by rozrusznik nie kręcił. Ja bym zaczął od paliwa. Zmierzył bym aku - jak kontrolki przygasają to rozładowany. Potem świece i iskra...


Pzdr

Qter

piję bro i palę sziszę
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
everlast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01.08.2017, 15:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: everlast »

Cześć, udało się odpalić z problemami ale zapalił (bez dotykania czegokolwiek) wygląda na to że się zalał podczas przerwy
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: wojtekk »

Nie bagatelizuj. Samo to się niewiele dzieci. Świece nie schną (tak łatwo ). Może odparowało paliwo z gaźników ...
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
everlast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01.08.2017, 15:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: everlast »

wojtekk pisze:Nie bagatelizuj. Samo to się niewiele dzieci. Świece nie schną (tak łatwo ). Może odparowało paliwo z gaźników ...
Nie mam zamiaru bagatelizować :) jak pisałem w innym poście, będę rozbierał trampka bo bierze morze oleju, więc zajmę się nim kompleksowo (jak rozbiore i zrobię pomiary to zdecyduje czy robić remont czy też nie)

Miałem zrobić to po sezonie ale właśnie go skończyłem bo po problemie z uruchomieniem teraz ma problem z za niskimi obrotami (rozregulowały się tak nagle?) więc zapowiada się pracowity "off season"

P.S. Moto stoi we wspólnym garażu podziemnym i zaczynam się zastanawiać czy nie mam jakiegoś uczynnego sąsiada... Albo jakaś pociecha sąsiada bawi się w majsterkowicza :D

P.S2. W związku z moim brakiem wiedzy mechanicznej pisząc "będę robił Moto" mam na myśli brata mechanika :) Ale ja pewnie będę się was radził na forum, więc bądźcie proszę wyrozumiali.
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: kapsun »

HarryLey4x4 pisze:Przynajmniej się dowiedziałem po kilku latach jeżdżenia 650tką ,że mam kranik paliwa i trzeba go zakręcać :pob:
Gdzie jest ten kranik?
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: Solidworks »

To był zapewne ironiczny tekst bo kranik jest podciśnieniowe i nie ma co zakręcić :lol:. Przy wyłączonym silniku nie leci paliwo. Lewa strona pod zbiornikiem tam gdzie idzie wąski wężyk z króćca. Znajdziesz napewno.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: kapsun »

Łykłem jak młody pelikan :mouthshut:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości