Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

motocyklowo
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: maju »

Jak co roku zaczynam nabór zdjęć na klubowy kalendarz.

Przysyłajcie propozycje zdjęć (dobra jakość, duża rozdzielczość) bezpośrednio do mnie na maila ( maju@transalpclub.pl ).
Wysyłajcie co macie - to pierwszy i niezbędny krok do realizacji projektu.
Przypominam: potrzebuje oryginały - duże zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości jaką macie - tylko takie się nadadzą.
Nawet super kompozycja nie przejdzie naboru jak będzie zbyt mała rozdzielczość.

Kryteria takie same jak zawsze - najważniejsza jest jakość techniczna (ostre, duże, dobrze naświetlone).

Przesłane zdjęcia jak zawsze będą wykorzystane tylko na potrzeby kalendarza.
Jeśli nie chcecie więc udostępniać swoich zdjęć na te potrzeby to ich nie przysyłajcie.
Przesyłając zdjęcia mailem podawajcie swoje nicki z forum - muszę wiedzieć do kogo należą i z kim się kontaktować.


Tradycyjnie też jest poszukiwana osoba chcąca zająć się produkcją kalendarzy.
Chodzi o kompleksowe ogarnięcie tematu czyli projekt, druk, rozesłanie.
Ja dostarczę pliki graficzne zdjęć i ich opisy.
leman57
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 10.04.2016, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: leman57 »

Do kiedy zbierasz zdjęcia?
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: maju »

leman57 pisze:Do kiedy zbierasz zdjęcia?
Do czasu aż będzie wystarczająca ilość.

Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że potrwa to długo.
Wcale się nie zdziwię jak w grudniu okaże się, że kalendarza nie będzie - z braku zdjęć.
Już ostatnio zdjęć było zdecydowanie za mało, a druk uratowały archiwalne zdjęcia. Teraz rezerwy nie ma.

Zależność jest logiczna i prosta - to praca zbiorowa - potrzebne zaangażowanie wielu osób.
Ktoś zrobi projekt, inni podeślą zdjęcie - to będzie kalendarz.
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: MotoMarcin »

Cóż ja w zeszłym roku wysyłałem i zdjęcie się nie dostało do kalendarza, a chyba najgorsze nie było https://photos.app.goo.gl/FrNQD5TbSRW3kdE63
w tym roku też coś tam mam i chętnie wyślę, aczkolwiek fajnie może by było, gdyby propozycje zdjęć pojawiły się na forum z ankietą które trafia do kalendarza, nie wiem, ot taka moja sugestia.
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: Artek »

Zdjęcie nie trafiło do kalendarza bo gmole nieforumowe :cool: :lol:
Też jestem za wyborem zdjęć. :thanks: Tylko nie 700-ki. :bija:
Dominator.
muchen
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 01.09.2013, 17:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: muchen »

maju pisze:
leman57 pisze:Do kiedy zbierasz zdjęcia?
Do czasu aż będzie wystarczająca ilość.

Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że potrwa to długo.
Wcale się nie zdziwię jak w grudniu okaże się, że kalendarza nie będzie - z braku zdjęć.
Już ostatnio zdjęć było zdecydowanie za mało, a druk uratowały archiwalne zdjęcia. Teraz rezerwy nie ma.

Zależność jest logiczna i prosta - to praca zbiorowa - potrzebne zaangażowanie wielu osób.
Ktoś zrobi projekt, inni podeślą zdjęcie - to będzie kalendarz.

niby zdiec mało ja wysłałem 3 i nic w sumie to juz od kilku lat wysyła i nic powinna być ankieta z głosowanie bo tak to nie wiadomo kto i pod jakim kątem wybiera zdięcia ....
Sensem podróży nie jest dotarcie do celu, lecz odwaga , by w nią wyruszyć........

Zwyczajni ludzie żyją z dnia na dzień, wielcy ludzie mają marzenia, bohaterowie wyruszają na podbój tych marzeń. [album]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 6/k27e.jpg[/album]
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: herni74 »

Chłopaki nie płaczą....
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: HarryLey4x4 »

sugestię z giełdą zdjęć i ankietą popieram :thumbsup:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: wojtekk »

Jako laik widzę jeden problem z giełdą i ankietą: nie wszystkie zdjęcia się nadają (nie mówię o subiektywnym walorze estetycznym, ale technicznym: np. rozdzielczość/jakość).

Drugi problem (jako laik): niech autor kalendarza składa kalendarz według własnego widzimisie. Jeżeli zacznie mu doradzać kilkaset osób to będzie masakra. Jak ze zlotem: są organizatorzy i robią, a nie konsultują, gdzie będzie, czy na śniadanie ma być kawa rozpuszczalna czy nie (oczywiście, że nie!) itd. Jak ktoś ma zapędy do zrobienia "lepszego" kalendarza - niech robi i nie wtrącajmy się. Wedle zasady: "nie robisz, nie komentujesz; robisz - robisz, jak chcesz".

Howgh.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: MotoMarcin »

No tak, tylko właściwie napisałeś o problemach o których nikt nic nie mówił... Przede wszystkim szanuję pracę wszystkich którzy są związani z tym projektem. Problem jest ze zdjęciami ( o projekcie i całej reszczie nic nie mówię, bo w zeszłym roku zdaje się grupa ludzi a finalnie Adam_M odwalili kawał dobrej roboty więc szacun ! ) tak jak pisał maju:
maju pisze: Wcale się nie zdziwię jak w grudniu okaże się, że kalendarza nie będzie - z braku zdjęć.
Już ostatnio zdjęć było zdecydowanie za mało, a druk uratowały archiwalne zdjęcia. Teraz rezerwy nie ma.
Chodzi o to, że pokazanie zdjęć do ankiety ma kilka plusów wg mnie :
a) widać ile jest już zdjęć
b) każdy głosujący ma wpływ na walor estetyczny więc to czy będzie mu się podobał wisząc na ścianie ( chodzi o zdjęcie, nie samą grafikę)
c) prestiż możliwości bycia w kalendarzu TCP :grin: bo każdy ma szansę
d) może niektórzy nie ślą zdjęć bo sądzą że ich zdjęcie się nie nadaje, przy pokazaniu jakie zdjęcia są pod uwagą, zmieni zdanie i wyśle swoje

Minusy:
a) brak niespodzianki
b) tak mała liczba osób zainteresowana tematem że nie będzie komu głosować (ale wtedy nie wiem czy jest sens również robić kalendarz :niewiem: aczkolwiek to decyzja modów więc się nie wypowiadam)

Co do jakości zdjęć ( aspekt techniczny) maju i tak zbiera zdjęcia w pełnej rozdzielczości
maju pisze: Przypominam: potrzebuje oryginały - duże zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości jaką macie - tylko takie się nadadzą.
Nawet super kompozycja nie przejdzie naboru jak będzie zbyt mała rozdzielczość.
więc po prostu jak ktoś wyśle zdjęcie o rozdzielczości 640x480 to nie wchodzi do ankiety i rozumiałem to za oczywiste.
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: HarryLey4x4 »

Teoria @Wojtekk' a nie bardzo mi się podoba. Oczywiście powinien być jeden koordynator prac, ale to forum jest dla wielu osób. Demokracja może do końca tu nie pasuje , ale autorytarne rządy przy takim projekcie mogą się skończyć kalendarzem jednego artysty, a nie o to tu przecież chodzi.
Może element zaskoczenia - niespodzianki rzeczywiście ominiemy, ale poza tym ten kalendarz ma szansę być rzeczywiście forumowym.
Po pierwsze należy ustalić kto jest głównodowodzącym w sprawie kalendarza. Ta osoba zakłąda osobny wątek oraz podaje np. adres mailowy do kontaktu w tej sprawie i jasno określa zasady przesyłania zdjęć - może od razu podać jaka ma być rozdzielczość i wszystkie inne parametry. Każdy chętny do przesłania fotki, musi mieć rozum i nie wysyłać setek zdjęć do koordynatora, tylko jakoś je przebrać. Można ustalić ,że np. jeden forumowicz może wysłać np. 2-3 fotki max. Zdjęć nie wysyłamy jako załączniki do posta na forum , tylko wysyłamy na maila podanego przez koordynatora. Admini w razie potrzeby wyrzucają wszystkie fotki bezprawnie zamieszczone w tym wątku czyli każdy nie zamieszczony przez koordynatora.
Koordynator po otrzymaniu zdjęcia na maila sprawdza jego parametry , czyli wstępnie już przesiewa , zdjęcia . Jeśli spełniają one wymogi techniczne nadaje temu zdjęciu jakiś konkretny nr identyfikacyjny i wstawia na forum. Od tego momentu każdy kto chce pisać o danym zdjęciu nie załącza go do postu tylko podaje jego nr identyfikacyjny co bardzo ułatwi koordynatorowi zbieranie głosów i odnajdowanie konkretnej fotki.
Dalej ustalamy jakiś termin do kiedy zdjęcia mają spływać, i termin do kiedy może się odbywać głosowanie. Głosowanie przy takiej formie opisu nru każdego zdjęcia będzie proste. Nie wiem czy silnik naszego forum pozwala na dodawanie ankiet do głosowania - tu jest od razu pytanie do adminów. Po zakończonym głosowaniu mamy gotowy ranking wybranych fotek. Dobór która fotka ma być w jakim miesiącu na kalendarzu musi już należeć do koordynatora. Jeśli wybrane fotki będą bardzo bliskie sobie tematycznie, kolorystycznie lub w jakikolwiek inny sposób i koordynator główny uzna ,że ciekawiej byłoby zamienić jakieś fotki , to można mu np. dać możliwość do 1-2 zmian z uzasadnieniem i bez prawa dla innych do interwencji. Ot taki przywilej Twórcy i naczelnego koordynatora.
Pamiętać należy ,że do zdjęć każdy ma prawa autorskie i osoba która będzie ten kalendarz tworzyć i ewentualnie rozprowadzać musi mieć klarowną sytuację,że zdjęcia pochodzą z zasobów prywatnych , do których nikt nie będzie sobie rościł w razie czego praw.
Takie moje 3 grosze do sprawy.

Jeśli będzie potrzebna pomoc to chętnie się dołączę jako pomocnik. Na osobę koordynującą o tyle się nie nadaję ,że nie umiem określić czy dane zdjęcie nadaje się na wydruk w kalendarzu czy nie . Natomiast jeśli mogę pomóc w szarej robocie bez gratyfikacji to służę pomocą.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: wojtekk »

Mam propozycję: najpierw niech się zgłosi chętny do zrobienia kalendarza. Jeżeli się zgłosi dwóch to możemy decydować, którą wizję wolimy, aby realizować (wątpię aby się dwóch zgłosiło, ale jeżeli tak, to super). Jeżeli pozostaje jeden "ogarniator" to niech ogarnia swoją wizję. Bo wychodzi na to, że będziemy debatować nad systemem czegoś, co jeszcze nie ma kierownika. Niech będzie kierownik i sobie realizuje.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: wilq.bb »

Dobra - najwyżej nie będę spać po nocy przez Was, zarobie na Was i trampka sobie znowu kupię :tongue:
A całkiem poważnie to zrobię w weekend rozeznanie w firmach co robią kalendarze i napisze jakie są wymagania techniczne do zdjęć, ceny - czyli biorę na klatę temat. Myślę, że ze stroną przygotowania plików do druku sobie poradzę (najwyżej flachę postawie znajomemu). Z kwestiami logistycznymi to jak się nie wyrobię, to MotoMarcina poproszę o pomoc.
Z racji technicznych (to jeszcze sprawdzę, ale tak "mi się" wydaje) będę mógł w miarę pojawiania się nowych zdjęć dopisywać je do ankiety (czywiscie takie, które od strony technicznej będą spełniać wymagania)- bo chciałbym, żeby zdjęcia były wybrane przez Was.

Pasuje wam taki układ?
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
JL79
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 239
Rejestracja: 08.06.2015, 13:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: wAw/ sokołów podlaski

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: JL79 »

Pasuje :smile: Ankieta dobry pomysł :smile:
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: HarryLey4x4 »

Ja dalej mówię ,że mogę pomóc.
Mogę wziąć na siebie przyjmowanie zdjeć , wstawianie na forum, pilnowanie numeracji dla fotek i ewentualnie przesyłanie do koordynatora naczelnego. Oczywiście tylko jeśli komuś to przypasi.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: Adam_M »

Ankieta ma swoje plusy, na większości forum się sprawdza:) jedyny minus to brak niespodzianki, ale to chyba najmniejszy problem. W razie pytań jestem do dyspozycji, wiem z doświadczenia, że produkcja kalendarzy to logistyczne wyzwanie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: haku »

Dobra.. Napiszę jak co roku to samo..

Po pierwsze, żeby powstał kalendarz potrzebne są zdjęcia. Tu co roku jest największy problem. Muszą mieć odpowiednie parametry, przy takim powiększeniu zdjęcia z telefonu praktycznie odpadają.
Więc co da ankieta jak nie ma odpowiednich zdjęć?
Mamy połowę października...Jak zaczniemy głosować dyskutować i strzelać fochy kalendarz będzie gotowy na wakacje.

Po drugie, wpłaty, druk i wysyłka.. Najlepiej jak by zajęła się tym jedna osoba. Dostaje plik/pliki z których drukarnia drukuje. Potem ogarnąć wpłaty i wysyłka.

Punktem pierwszym zajmuje się Maju...pod warunkiem że będzie miał 10-12 zdjęć. Drugi punkt czeka na ochotnika, jeśli się nie znajdzie, ogarniemy to tak jak dwa i trzy lata temu.



Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: tomekpe »

Koledzy, popieram haku. Od pewnego czasu brakuje zdjęć, to co wy chcecie mieć w tej ankiecie? Dajcie spokój, to bicie piany. Owszem, może byłoby fajnie, ale poza "fajnie" trzeba patrzeć także na pozostałe aspekty jak np. czas, sens takiej ankiety czy też jej wpływ na efekt finalny (mizerny, skoro zdjęć jest mało). Lepiej wyślijcie jakieś swoje zdjęcia :cool:
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: HarryLey4x4 »

:crossy:
Ostatnio zmieniony 15.10.2017, 09:49 przez HarryLey4x4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kalendarz TCP 2018 - nabór zdjęć

Post autor: maju »

Najważniejszym problemem jest brak zdjęć.
Wszelkie dyskusje w takiej sytuacji są bezsensowne.

To co zostało dotychczas przesłane nie wystarczy nawet na połowę miesięcy.
Cały czas trzymam się standardu, że każdy autor ma tylko 1 miesiąc i na zdjęciu jest TA a nie inne moto.
Nadal sądzę iż nie jest to wygórowane kryterium.

Rozbijanie projektu na pomocników, wybieraczy, pomocników dla pomocników, głosujących, wspierających duchowo, niczego nie usprawni.
Dzięki wszystkim którzy próbują pomóc, ale jest ona potrzebna z innej strony.
Czas mija i po prostu trzeba wysyłać swoje propozycje ( zdjęcia w dużej rozdzielczości - czytaj DUŻE ).

Nadal potrzebne są zdjęcia.
Im więcej osób wyśle tym lepszej jakości będzie kalendarz.

Nadal czekam na zdjęcia do kalendarza
Poszukiwana osoba która zrobi projekt.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości