Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Wszystko to, co nie pasuje do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
hakju
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 21.05.2017, 11:40
Mój motocykl: XL650V

Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: hakju »

Cześć, zastanawiam się nad zakupem narzędzi do majsterkowania. Poziom, początkujący, aczkolwiek wolę więcej wydać, niż używać narzędzi słabej jakości. W internecie natrafiłem na komplet narzędzi Honiton 94 elementy. Używa, lub używał ktoś kiedykolwiek? Jak wrażenia, narzędzia warte ceny? A może posiadacie godne polecenia narzędzia innych firm. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

PS. Zestaw Honitona:
http://allegro.pl/honiton-94-el-zestaw- ... 46932.html
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: Artek »

Za 2ipół stówy to warto, chłopaki z byłej firmy używali narzędzi tej firmy i chwalili.
Narzędzia to temat rzeka, można by dział założyć.
2672
Dominator.
Awatar użytkownika
Piotr_s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 03.07.2017, 12:20
Mój motocykl: XL650V

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: Piotr_s »

Miałem styczność z dokładnie tym zestawem w poprzedniej oraz aktualnej pracy - zdecydowanie polecam. W tej cenie jakość jest naprawdę bardzo dobra, są używane codziennie i jest OK. Do tego były dokupione różne przedłużki 1/4", 3/8", 1/2" Honiton, bardzo dobra jakość za rozsądne pieniądze.
zaxon21
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 01.06.2016, 11:44
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rzeszów /okolice/

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: zaxon21 »

Nie znam tej firmy nie wypowiadam się. Jeżeli po taniości to fajne zestawy mają teraz w Lidlu za 59pln, tyle że 1/4 cala więc nie ma dużych nasadek. Zobacz w ich gazetce. Mam trochę ich narzędzi i są całkiem spoko w tych pieniądzach. Ewentualnie w Leroyu mają zestaw 871931 STANLEY za 239pln. Firma znana, mam takie i jestem zadowolony, oczywiście użytek amatorski, zaletą jest grzechotka 3/8 z nasadkami. Grzechotki dają radę jeszcze żadnej nie urwałem. Ogólnie raczej większość zestawów nasadek oprócz tych mega najtańszych chinoli daje rade. Chyba że chcesz drożej to może być Proxxon tyle że bardzo drożej. Wydaje mi się z i tak ważniejsze są dobre klucze dynamometryczne. Ukręcisz coś i jest masakra. Lepiej wg mnie tańsze nasadki, bo dokupisz pojedyncze za parę zeta i dobry dynamometr /lub 2-3/. Mam nadzieję że pomogłem
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: Artek »

Od proxona to się proszę trzymać z daleka. Mam, używam ten badziew z Niemiec.
Dominator.
Awatar użytkownika
hakju
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 21.05.2017, 11:40
Mój motocykl: XL650V

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: hakju »

Cześć. Kontaktując się dzisiaj z oficjalnym dystrybutorem Honitona uzyskalem adres sklepu we Wrocławiu. Co się okazało posiadają obecnie bardzo atrakcyjną cenę. Wrzucam link dla zaintwresowanych.
https://kruszyna.net/zestawy-narzedzi/z ... -21-494el/
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: Qter »

Czołem,

Mam ten zestaw kupiony u Kruszyny właśnie - słowa złego powiedzieć nie mogę - dokupiłem jeszcze zestaw płasko-oczkowych z Kuźni (przykładowy link - https://www.slet24.pl/plasko-oczkowe/18 ... gKG-fD_BwE) i rzadko potrzebuje coś więcej do dłubania w domu czy przy moto..

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: Next22 »

A mnie to wygląda na tani zestaw z kraju kwitnącego ryżu :) :smile: :smile:
Który pakuje się w zielone , niebieskie , czerwone pudełka i klei nalepki według zamówienia kupującego.
OT zwykły zestaw dla majsterkowiczów nic więcej
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: KrzysieG »

A nie lepiej kupić NEO, np. takie: NEO 08-666. Cena podobna a NEO to chyba dość dobra firma.
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1378
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: colles »

Next22 pisze:A mnie to wygląda na tani zestaw z kraju kwitnącego ryżu :) :smile: :smile:
Który pakuje się w zielone , niebieskie , czerwone pudełka i klei nalepki według zamówienia kupującego.
OT zwykły zestaw dla majsterkowiczów nic więcej
Nie oceniaj książki po okładce :lanie: :lol: Honiton to dobrej jakości narzędzia i nie mają nic wspólnego z marketowym towarem. :smile:
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
kulfon
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 30.05.2017, 14:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: kulfon »

Ja osobiście używam podobnego chińskiego zestawu zakupionego w jakimś niemieckim markecie już od 12-14 lat. Parę nasadek zgubiłem, grzechotki też po paru latach się ukręciły, pudełko połamane, torksy i imbusy też w większości połamane , grzechotki wymieniłem na trochę bardziej profesjonalne i zestawu używam do dziś. Nasadki uzupełniłem między innymi proxxsonem. Rozebrałem tym zestawem ok 50-60motocykli, i naprawiłem cały tabun aut.
Więc z czystym sumieniem mogę chińskie zestawy polecić.
Awatar użytkownika
Piotr_s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 03.07.2017, 12:20
Mój motocykl: XL650V

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: Piotr_s »

Next22 pisze:A mnie to wygląda na tani zestaw z kraju kwitnącego ryżu :) :smile: :smile:
Który pakuje się w zielone , niebieskie , czerwone pudełka i klei nalepki według zamówienia kupującego.
OT zwykły zestaw dla majsterkowiczów nic więcej


To jest dużo lepszy jakościowo zestaw niż najtańsze chińczyki - używałem i chińczyków i honitona, i nie ma porównania.
Awatar użytkownika
Blashyrkh
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 21.01.2016, 11:53
Mój motocykl: XL650V

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: Blashyrkh »

A mnie zamarzył się zestaw, dzięki któremu jednym rozmiarem grzechotki (3/8' coby mniej targać na wyprawach) ogarnąłbym większość śrub, krętów i nakrętek w naszych (moim i małżonki) motkach. Wygmerałem takie:
- YATO: YT-3857 (https://toya24.pl/product-pol-10007369- ... szt-m.html)
i
- HONITON: H1361 (https://bau-tec.pl/pl/p/Zestaw-kluczy-n ... mentow/690)

Niestety, jak na złość, nie są nigdzie dostępne :(

Jest jeszcze coś od Coval'a (YN-61-01; różne opinie nt kluczy z tej firmy), ale nie wiadomo z jakiego materiału i zębów w grzechotce niemal o połowę mniej...

Macie może inne pomysły / namiary na inne tego typu zestawy?

Ostatecznie pewnie da się coś skompletować z pojedynczych elementów, choć może to wyjść drożej i mniej elegancko (walizka to jednak dobry patent na trzymanie ładu i porządku w narzędziach).
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Zestaw narzędzi Honiton - szukam opinii

Post autor: wojtekk »

Wożenie walizki nie ma z kolei sensu.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość