[p]Transalp 92 40tys 5500 Myszyniec fiodor

Kupić? Nie kupić? Porady odnośnie kupna, opinie o konkretnych egzemplarzach
wladekkow
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 02.10.2016, 12:05
Mój motocykl: XL600V

[p]Transalp 92 40tys 5500 Myszyniec fiodor

Post autor: wladekkow »

Czy ktoś kojarzy ten motocykl? Czy ktoś kojarzy właściciela? Klejone plastiki mnie nie bolą choć z widelcem dwutarczowym teoretycznie sugerują niemiłą przeszłość. Czego jeszcze nie widzę?

Nie jestem bardzo napalony na ten sprzęt aczkolwiek szukam niespiesznie Transalpa a ponieważ budżet mocno ograniczony to właśnie w podobnej kasie.



https://www.olx.pl/oferta/honda-transal ... d85d9fecc8
viewtopic.php?f=168&t=23206

Obrazek

Przedmiotem aukcji jest ZESTAW:
1. Motocykl Honda Transalp PD06 (rok produkcji 1992, pojemność silnika 600 ccm) z bogatym wyposażeniem, przebieg 40178 km, ale może trochę wzrosnąć – motocykl cały czas w użytkowaniu.
2. Przyczepka jednokołowa motocyklowa.
3. Dodatki.

Sprzedaję JEDYNIE całość, za 5500 zł.

Ostatecznie mogę się zgodzić na oddzielną sprzedaż samej przyczepki ze stelażem pod kufry i zamocowanej na tymże stelażu skrzynki narzędziowej. Bez stelażu kupujący przyczepkę nie miałby możliwości jej podpiąć pod swój motocykl. Cena powyższego (przyczepka + stelaż) to 900 zł.

Opis elementów.

1. Motocykl.
Nie będę zachwalał marki ani typu. Zainteresowani znajdą informacje w internecie. Ten konkretny egzemplarz posiada:
- podgrzewane manetki,
- nowe obszycie siodła,
- GPS,
- gniazdo zapalniczki,
- tankbag,
- kufer,
- poszerzoną podpórkę stopki bocznej,
- stopkę centralną,
- stelaż tylny pod kufry (kufrów nie ma), ze skrzynką narzędziową,
- dodatkowe światło STOP i pozycyjne tylne,
- gmole.
Ponadto – na przednim kole nowa opona MITAS E-08, założona miesiąc temu. Do motocykla dokładam nową oponę na tył MITAS E-09 (kupiłem, ale jeszcze nie wymieniłem – brak czasu). Akumulator 2-letni. Olej i filtr wymieniany co roku.

Minusy:
- plastiki były klejone przeze mnie po zakupie. Potem malowane. Wszystko trzyma się bardzo dobrze, ale można mieć zastrzeżenia co do elegancji,
- ostatnio lewa laga zaczęła się pocić – w jeździe nie przeszkadza, ale trzeba będzie to zrobić.

Motocykl w pełni sprawny, użytkowany na bieżąco.

2. Przyczepka jednokołowa motocyklowa.
Wykonana solidnie. Wymiary: dł. 75cm, szer. 55cm, wys. 40cm, co pozwala spakować mnóstwo rzeczy dla siebie i pasażerki, nawet suszarkę do włosów. Na przyczepce reling, do którego można dodatkowo doczepić np. torby podróżne. Waga przyczepki to prawie 50 kg, więc (zgodnie z przepisami) można do niej załadować drugie 50 kg. Zamykana na klucz.
UWAGA!!!
Zgodnie z przepisami takim zestawem można jechać z prędkością maksymalną 80 km/h. Z moich doświadczeń wynika, że przy jeździe do 80-90 km/h przyczepki się w ogóle nie czuje, ale przy wyższych prędkościach (i bocznym wietrze) przyczepka może lekko „pływać”, co może zaskoczyć mniej doświadczonych kierowców i być dla nich niebezpieczne. Zatem, jeśli ktoś musi pędzić to niech nie jeździ z przyczepką.
Dodatkowa informacja dla osób, które do tej pory nie interesowały się przyczepkami - przyczepka nie ma własnego numeru rejestracyjnego, opłat OC, przeglądów, itp. Na czas jazdy z przyczepką przekłada się na nią tablicę motocykla.

3. Dodatki.

Dodatkowo, oprócz wymienionej już opony tylnej, do motocykla dokładam:
- zbroja na osobę o wzroście 170-185cm, praktycznie nie używana,
- dwie dętki zapasowe (przód i tył),
- zapasowe wkłady do lusterek,
- farby, którymi malowałem motocykl – na ewentualne podmalówki,
- instrukcja obsługi (po polsku),
- instrukcja eksploatacji i napraw, tzw. manual (po angielsku),
- łożysko osi tylnego koła.

Zapraszam do obejrzenia i jazdy próbnej. Proszę przywieźć swój kask i prawo jazdy kat. A.
Po dogadaniu się zapłata w pieniądzu.
Ostatnio zmieniony 05.06.2017, 12:21 przez wilq.bb, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem co nieco.... obrazk wstawiamy w [img] adres [/img]
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5562
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [p]Transalp 92 40tys 5500 Myszyniec fiodor

Post autor: wojtekk »

Sprzedawca jest na forum i opisuje w dziale giełda :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości