Uszczelnienie impulsatora- problem

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
Awatar użytkownika
serwer5
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 221
Rejestracja: 24.09.2014, 18:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Radomsko/Łódź
Kontakt:

Uszczelnienie impulsatora- problem

Post autor: serwer5 »

Witam, mam problem w swoim trampku. Ostatnio wymieniałem sobie sprzęgło i po złożeniu karteru, poci mi się silnik w miejscu uszczelnienia impulsatora. Wszystko było wymyte, założona nowa uszczelka ale te gumy są już ugniecione. Wiadomo, dopóki było nieruszane to trzymało i się nie pociło. Trampi to staruszek jeszcze z czarnym silnikiem z 88 roku.

Obrazek


Na allegro są używki kompletnego impulsatora ale nie wiadomo jak ze stanem tych gum uszczelniających poza tym ja mam to wszystko sprawne. Moje pytanie brzmi czy ktoś z was miał z tym problem, oraz czy ma może niesprawny impulasator ale byle by byly te gumu i zechciał by sprzedać lub wie czy można dostać nowe i jakoś je wymienić.

Pozdrawiam
Romet Ogar 200 --> MZ ETZ 250 --> Simson S51 --> MZ ETZ 250 --> Simson S51 --> Honda Transalp XL600V -->Honda Transalp XL600V

www.starytramp.pl
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Uszczelnienie impulsatora- problem

Post autor: Next22 »

Coś mi świta iź tam dodatkowo nakłada się mase uszczelniającą.
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
RobertZKL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 17.02.2017, 11:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Uszczelnienie impulsatora- problem

Post autor: RobertZKL »

U mnie ten uszczelniacz był maźnięty jakimś specyfikiem (prezroczystym). Możesz spróbować silikonu do uszczelek w sprayu. Zmiękcza gumę, jest elastyczniejsza. W ten sposób uratowałem oring uszczelniający termostat. Powodzenia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości