Garmin zūmo® 395LM vs TomTom Rider 410

Opisy sprzętu, odbiorników, porady dotyczące wyboru GPS-a
Awatar użytkownika
jakmor
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 524
Rejestracja: 20.03.2011, 10:52
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Garmin zūmo® 395LM vs TomTom Rider 410

Post autor: jakmor »

Powitać

Jak w temacie. Stoję przed trudną decyzją. Myślę o tych dwóch urządzeniach, choć biorę też pod uwagę tańsze rozwiązania. Jak dla mnie to spory wydatek i chciałbym kupić dobrze :grin: Jakieś praktyczne opinie ??

1) chciałbym korzystać raczej w oryginalnego oprogramowania i map szczególnie, że oferowana jest dożywotnia aktualizacja
2) moje kierunki to raczej wschód i południowy wschód (mam uczulenie na zachód :grin: )
3) raczej po czarnym + drogi gruntowe, szutrowe, żadnego ciężkiego OFFu
4) zależy mi na komunikatach głosowych bez konieczności podłączania zestawu bluetooth
5) będę używał go tylko na moto, w samochodzie korzystam z powodzeniem z smartfona

Z góry dzięki za pomoc :smile:
Odważni może nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale ...
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Garmin zūmo® 395LM vs TomTom Rider 410

Post autor: zimny »

Prosze pana - zgodnie z tymi wymogami - Garmin Zumo.

Szczególnie mając na uwadze pkt. 2. Dostępność map na Garmina jest nie do przecenienia.

TomToma nie miałem, mam Zumo 390, zdjęte z ex-VStroma. Zrobiłem z nim 8 tys km po "zachodzie" i byłem bardzo zadowolony. W teren mam 64S, ale co jest fajne to na Zumo można wrzucić mapę PL Topo i cieszyć sie nawet ścieżkami rowerowymi i szlakami pieszymi w Zumo.

Aha, w Garminie masz legalnego City Navigatora (mapa całej Europy) z dożywotnią aktualizacją. W TomTomie podobnie ale nie wiem jak z zasięgiem tamtej mapy.

Świetna opcja w Garniaku to kręte trasy. Fajne drogi wybiera o ile nie jedziemy w mieście - wtedy zygzakiem po osiedlach prowadzi :grin:

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości