KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: krzysimirn »

bogdan79 pisze:no ale ogólnie bardzo fajny wypad był :)
Darkojak wyciągnbij wnioski i nanieś odpowiednie zmiany konstrukcyjne w swoich produktach :) uczymy się na własnych lub cudzych błędach/nieszczęściach :)
Krzych. może powtórka, ale tym razem trasa typu bazrdzooo przejebanie ciężki off z przewagą 95% lepkiego gliniastego błota, dla motocyykli powyżej 200 kg z bagażem min. 95 kg.. dla prawdziwych twardzieli ;)
ej.... na moich oponach to bardzo ciężki teren jednak odpada. ale odkryłem jeszcze kilka ciekawych brodów w okolicy. Poza tym przymierzam się do wypadu na tatarskie żarcie za Białystok trasami czysto bocznymi - czyli szutry i piaski. Może jakiś postój po drodze w Tykocimiu.
Awatar użytkownika
darkojak
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 26.02.2009, 19:18
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: darkojak »

bogdan79 pisze:Kiedyś byłem świadkiem, jak w trampku 650 kufer centralny produkcji Darkojaka, po najechaniu na kilka pagórków wyrywa się pod wpływem siły odśrodkowej i odlatuje w kosmos :)
Po obejrzeniu sposobu montażu stwierdziliśmy, iż kufer przymocowany był do bagażnika śrubami, w których trzymające go nakrętki (rozmiar 8 lub 10) nie miały żadnych podkładek (lub były za małe) w skutek czego niewielka siła mogła je wyrwać.

Montując kufer centralny do bagażnika w celu uniknięcia podobnych historii, radziłbym podłożenie większej blaszki lub dużych podkładek wychodzących poza wyżłobienie w plastikowym bagażniku.
Witam,

Zawsze staram sie przewidzieć odpowiedni sposób montażu. Także daje odpowiednie mocowania itp. Oczywiście na każdym motocyklu sytuacja może byc inna i do końca nie sprawdzona.

Ale kufer o którym piszesz na pewno ja nie montowałem w taki sposób. To nie po mojemu....

Po prostu ktoś go błędnie zamocował. Bo chyba cały system montażu na 4 śrubach jest nie do ruszenia :)

Pozdrawiam


A tak na marginesie,
Mam kompletny jeden wolny zestawik kufrów bocznych + stelaże do Ta 650 - czarne ze srebrnymi okuciami.
Chętnych zapraszam
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: krzysimirn »

darkojak pisze:
bogdan79 pisze:Kiedyś byłem świadkiem, jak w trampku 650 kufer centralny produkcji Darkojaka, po najechaniu na kilka pagórków wyrywa się pod wpływem siły odśrodkowej i odlatuje w kosmos :)
Po obejrzeniu sposobu montażu stwierdziliśmy, iż kufer przymocowany był do bagażnika śrubami, w których trzymające go nakrętki (rozmiar 8 lub 10) nie miały żadnych podkładek (lub były za małe) w skutek czego niewielka siła mogła je wyrwać.

Montując kufer centralny do bagażnika w celu uniknięcia podobnych historii, radziłbym podłożenie większej blaszki lub dużych podkładek wychodzących poza wyżłobienie w plastikowym bagażniku.
Witam,

Zawsze staram sie przewidzieć odpowiedni sposób montażu. Także daje odpowiednie mocowania itp. Oczywiście na każdym motocyklu sytuacja może byc inna i do końca nie sprawdzona.

Ale kufer o którym piszesz na pewno ja nie montowałem w taki sposób. To nie po mojemu....

Po prostu ktoś go błędnie zamocował. Bo chyba cały system montażu na 4 śrubach jest nie do ruszenia :)

Pozdrawiam


A tak na marginesie,
Mam kompletny jeden wolny zestawik kufrów bocznych + stelaże do Ta 650 - czarne ze srebrnymi okuciami.
Chętnych zapraszam

Uwierz mi był do ruszenia. Był zamocowany na 4 śrubach które były w zestawie. Na dołkach waga kufra i gratów w kufrze po prostu sprawiła, że te śrubki przelazły przez plastik. Zresztą korespondowaliśmy o tym problemie między sobą i opisywałem Ci jak go rozwiązałem.
Awatar użytkownika
bogdan79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 436
Rejestracja: 30.03.2011, 17:24
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: bogdan79 »

więc wychodzi na to, że ktoś oszczędza na materiale :) ale co się dziwić.. w dzisiejszych nie liczy się opinia inżyniera tylko księgowego :)
Silnik, dwa koła i mina wesoła…
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: ostry »

Nie bardzo rozumiem, jakim cudem te śrubki mogły przejść przez te teflonowe tulejki , przecież pod łbami wszystkich 4 śrub są metalowe podkładki o średnicy takiej jak te teflonowe krążki? Z opisu wnioskuję że tych podkładek tam ktoś nie założył , czy tak?
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: krzysimirn »

ostry pisze:Nie bardzo rozumiem, jakim cudem te śrubki mogły przejść przez te teflonowe tulejki , przecież pod łbami wszystkich 4 śrub są metalowe podkładki o średnicy takiej jak te teflonowe krążki? Z opisu wnioskuję że tych podkładek tam ktoś nie założył , czy tak?
Śruba mocująca płytę przechodzi przez płytę i plastikowy bagażnik 650tki.Od dołu montowane były na śrubach nakrętki. na wybojach waga kufra i wesołe podskoki motocykla spowodowały że nakrętki przeszły przesz plastikowy bagażnik. Ale tak jak napisałem odkąd założyłem duże podkładki nie ma żadnego problemu a kufer jest tak pojemny że niewiele więcej mi potrzeba:-)
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: ostry »

Wszystko jasne. Dziwiłem się bo zarówne kufry jak i płyta od centralnego sprawdziły się u mnie doskonale. A to chodziło o plastikowy bagażnik w Transalpie, który nota bene faktycznie jest z plasteliny.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: andy237 »

darkojak pisze:
Obrazek
Planuję zrobić podobne mocowanie dlatego ciekawi mnie jak się sprawdza mocowanie z aluminiowej blachy 3 mm. Nie ma żadnych odkształceń, nie ma chęci zostać zastąpioną grubszą, ewentualnie cieńszą ale z nierdzewki.
Spadochron
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 02.06.2015, 11:25
Mój motocykl: XL650V

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: Spadochron »

czesc Darkojak czy do trampka 650 stelazyk wykonasz i w jakiej cenie pisz na priva
Spadochron
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 02.06.2015, 11:25
Mój motocykl: XL650V

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: Spadochron »

Czy posiadasz adaptery do kierunkowskazów tylnych do trampka xl650
czarekszo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 23.07.2015, 15:09
Mój motocykl: XL650V

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: czarekszo »

Witam. Też jestem zainteresowany adapterami do XL 650. Proszę o wiadomość pw. Pozdrawiam.
PiotrK
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 27.10.2015, 04:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: vienna

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: PiotrK »

Witam ,
pytanie na temat tego kufra jest nastepüjace, te läczenia nitowe sa zbedne i dlaczego nie jest to pospawane ?
kufry z alu mozn apospawac cale, a te ,,wstawki'' w srebrnym kolorze to moim zdaniem pstrokate a blacha srebrna w tym polysku nie jest ladna ale podobno o gustach i guscikach sie nie rozmawia.
czytalem tez post o podkladkach i troche to fantazyjne jest gdyz trzeba wszystko zobaczyc, wirtualnie mozna tylko gdybac, kolejna sprawa pisanie o tym ile kg sie zmiesci prowadzi do przesady bo czuc na kole przednim,nie zapominajmy o tym ze wszystko ma swoje dopuszczalne normy ( w PL pewnie i nie ma ).

Osobiscie nie popadam w zachwyt tego i sam mysle o zrobieniu kufra z zywicy (tej co nie smierdzi 25 euro 1L z utwardzaczem) i maty szklanej przeplatanej ( ok 8 euro/m2) , popatrzylem tez nad czyms piekniejszym, weglowe maty lecz ich cena nie jest mala (ok 900 euro za 3m2)
czy ktos wpadl na inny pomysl zrobienia kufra?

PS
odnosnie pojemnosci to na mopecie 125 z tym co miesci sie pod siedzeniem i centralnym kufrem mozna zdzialac cuda. pytanie tylko komu czego brak na tzw wycieczce :)
pozdrawiam
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: LUDOJA »

Kolego,Panowie tu(na forum) wykonują ,produkują kufry spawane,nitowane do wybory do koloru,pytaj konkretnie,krytyka jest zbędna,poszperaj na forum kto jakie kufry/sakwy zrobił.Jest tego mnóstwo!
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: tomekpe »

PiotrK pisze:Witam ,
pytanie na temat tego kufra jest nastepüjace, te läczenia nitowe sa zbedne i dlaczego nie jest to pospawane ?
kufry z alu mozn apospawac cale, a te ,,wstawki'' w srebrnym kolorze to moim zdaniem pstrokate a blacha srebrna w tym polysku nie jest ladna ale podobno o gustach i guscikach sie nie rozmawia.
czytalem tez post o podkladkach i troche to fantazyjne jest gdyz trzeba wszystko zobaczyc, wirtualnie mozna tylko gdybac, kolejna sprawa pisanie o tym ile kg sie zmiesci prowadzi do przesady bo czuc na kole przednim,nie zapominajmy o tym ze wszystko ma swoje dopuszczalne normy ( w PL pewnie i nie ma ).

Osobiscie nie popadam w zachwyt tego i sam mysle o zrobieniu kufra z zywicy (tej co nie smierdzi 25 euro 1L z utwardzaczem) i maty szklanej przeplatanej ( ok 8 euro/m2) , popatrzylem tez nad czyms piekniejszym, weglowe maty lecz ich cena nie jest mala (ok 900 euro za 3m2)
czy ktos wpadl na inny pomysl zrobienia kufra?

PS
odnosnie pojemnosci to na mopecie 125 z tym co miesci sie pod siedzeniem i centralnym kufrem mozna zdzialac cuda. pytanie tylko komu czego brak na tzw wycieczce :)
pozdrawiam
Kolego, a jak zrobisz kufry wedle tej technologii z żywicą i matami szklanymi, to ile czasu zajmie ich połamanie? One będą pewnie całe do pierwszego upadku. Podejrzewam, że te nity mają ten sam cel - wzmocnienie przy upadkach i deformacji kufra. Osobiście mam takie właśnie kufry i mam wrażenie, że Twoja opinia jest mocno.. no internetowa, a mało praktyczna ( w sensie dalekich podróży z kuframi). Bo jak chcesz lżej, to możesz zwyczajnie nie brać kufrów z domu i zamiast tego wrzucić torbe na tył. Dużo łatwiej i prościej.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: krzysimirn »

PiotrK pisze:Witam ,
pytanie na temat tego kufra jest nastepüjace, te läczenia nitowe sa zbedne i dlaczego nie jest to pospawane ?
kufry z alu mozn apospawac cale, a te ,,wstawki'' w srebrnym kolorze to moim zdaniem pstrokate a blacha srebrna w tym polysku nie jest ladna ale podobno o gustach i guscikach sie nie rozmawia.
czytalem tez post o podkladkach i troche to fantazyjne jest gdyz trzeba wszystko zobaczyc, wirtualnie mozna tylko gdybac, kolejna sprawa pisanie o tym ile kg sie zmiesci prowadzi do przesady bo czuc na kole przednim,nie zapominajmy o tym ze wszystko ma swoje dopuszczalne normy ( w PL pewnie i nie ma ).

Osobiscie nie popadam w zachwyt tego i sam mysle o zrobieniu kufra z zywicy (tej co nie smierdzi 25 euro 1L z utwardzaczem) i maty szklanej przeplatanej ( ok 8 euro/m2) , popatrzylem tez nad czyms piekniejszym, weglowe maty lecz ich cena nie jest mala (ok 900 euro za 3m2)
czy ktos wpadl na inny pomysl zrobienia kufra?

PS
odnosnie pojemnosci to na mopecie 125 z tym co miesci sie pod siedzeniem i centralnym kufrem mozna zdzialac cuda. pytanie tylko komu czego brak na tzw wycieczce :)
pozdrawiam


jak chcesz robić kufry z maty szklanej i żywicy - to tym bardziej szkoda zachodu. Poszperaj na forum i zobacz jakie fajne kufry zrobili koledzy z wojskowych pojemników - właśnie z tworzyw sztucznych. Wpisz kufry demobil w wyszukiwarce na forum i obejrzyj - urzyszkodnik andrzejj super wykonał:
viewtopic.php?f=17&t=5764&p=303284&hili ... il#p303284 - tu link jakby Ci się nie chciało szukać.
Awatar użytkownika
nys
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 23.09.2015, 13:56
Mój motocykl: XL600V

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: nys »

krzysimirn pisze:
PiotrK pisze:Witam ,
pytanie na temat tego kufra jest nastepüjace, te läczenia nitowe sa zbedne i dlaczego nie jest to pospawane ?
kufry z alu mozn apospawac cale, a te ,,wstawki'' w srebrnym kolorze to moim zdaniem pstrokate a blacha srebrna w tym polysku nie jest ladna ale podobno o gustach i guscikach sie nie rozmawia.
czytalem tez post o podkladkach i troche to fantazyjne jest gdyz trzeba wszystko zobaczyc, wirtualnie mozna tylko gdybac, kolejna sprawa pisanie o tym ile kg sie zmiesci prowadzi do przesady bo czuc na kole przednim,nie zapominajmy o tym ze wszystko ma swoje dopuszczalne normy ( w PL pewnie i nie ma ).

Osobiscie nie popadam w zachwyt tego i sam mysle o zrobieniu kufra z zywicy (tej co nie smierdzi 25 euro 1L z utwardzaczem) i maty szklanej przeplatanej ( ok 8 euro/m2) , popatrzylem tez nad czyms piekniejszym, weglowe maty lecz ich cena nie jest mala (ok 900 euro za 3m2)
czy ktos wpadl na inny pomysl zrobienia kufra?

PS
odnosnie pojemnosci to na mopecie 125 z tym co miesci sie pod siedzeniem i centralnym kufrem mozna zdzialac cuda. pytanie tylko komu czego brak na tzw wycieczce :)
pozdrawiam


jak chcesz robić kufry z maty szklanej i żywicy - to tym bardziej szkoda zachodu. Poszperaj na forum i zobacz jakie fajne kufry zrobili koledzy z wojskowych pojemników - właśnie z tworzyw sztucznych. Wpisz kufry demobil w wyszukiwarce na forum i obejrzyj - urzyszkodnik andrzejj super wykonał:
viewtopic.php?f=17&t=5764&p=303284&hili ... il#p303284 - tu link jakby Ci się nie chciało szukać.
A może ktoś wie gdzie można kupić takie pojemniki wojskowe z demobilu ? Szukam już dłuższy czas i nic nie ma takiego jak ma użytkownik andrzejj
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: Hawk1985 »

nys pisze:A może ktoś wie gdzie można kupić takie pojemniki wojskowe z demobilu ? Szukam już dłuższy czas i nic nie ma takiego jak ma użytkownik andrzejj
Może tu znajdziesz to czego szukasz http://sklep.fort.mil.pl/skrzynka-trans ... 27156.html
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
darkojak
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 26.02.2009, 19:18
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: darkojak »

Witam,

Tym razem na sezon 2016 zamierzam wykonać kuferki aluminiowe tak więc uruchomię małą seryjkę.

Jeśli byłby ktoś chętny to pisać.
Nie ukrywam ze mile widziani naprawdę zdecydowani.

Temat znany od dobrych paru lat wstecz ale dla przypomnienia:

http://www.iz.jupiter5.rkr.pl/prywatnie ... -nie-tylko

Boczne:
boczne 455x380x210 mm (szerokość) co daje około 35 litrów

Centralne obecnie (były wcześniej dwa inne rozmiary ale obecnie pewnie nie będę ich robił):
420(szerokość) x330(długość) x300 mm (wysokość) co daje około 40 litrów.
Centralny jest razem ze specjalna płytą dedykowana pod ten kufer

Tematem jest kompletny zestaw bocznych ze stelażami do TA 600, 650 lub 700
Opcjonalnie z kufrem centralnym
Wszystko gotowe do montażu.
Kolorystyka jak poniżej na zdjęciach

Zdecydowanych proszę o kontakt w sprawie szczegółów: darkojak@interia.pl

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Polecam
Robert Linde
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 27.11.2016, 17:07
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Zgierz

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: Robert Linde »

Kufry prezentują się świetnie! Pewnie narzędziówka z aluminium też by wyszła dobrze. Myślę że niejeden by brał jak ''komornik traktor'' :smile:
Awatar użytkownika
darkojak
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 26.02.2009, 19:18
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: KUFRY ALUMINIOWE W WERSJI "DARKOJAK"

Post autor: darkojak »

Witam,

Miałbym zestawik teraz. Dodatkowo centralny
Srebrne lub czarne.

Razem ze stelażami do:
* Ta 600
* Ta650
* Ta 700
* Bmw 1150GS, 1100 GS
* BMW 1200 GS 2004-2012
* Bmw F800Gs
* Yamaha Supertenere 750

www.darkojak.rkr.pl

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość